Wymiary budy dla ogara

Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Wymiary budy dla ogara

Post autor: weszynoska »

Moje kojce stawiali sami producenci. Mają blisko....

Mnie się wydaje, że drewno samo w sobie jest ciepłe, w murach jest ohydnie wilgotno i smród moczu, jak w miejskich szaletach.
Chociaż mam koleżankę, która swoim ONkom postawiła domek z wybiegami, wszędzie terakota i podgrzewane podłogi....

Co do paneli ...ogar to sprytna bestia...( patrz Zojka) już niejeden pręcik odgięła :twisted:

Pies jak się do kojca przyzwyczai to nie niszczy bo nie ma powodów, wie, że co jakis czas się go wypuszcza a resztę dnia i nocy po prostu przesypia.
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Wymiary budy dla ogara

Post autor: qzia »

weszynoska pisze: Pies jak się do kojca przyzwyczai to nie niszczy bo nie ma powodów, wie, że co jakis czas się go wypuszcza a resztę dnia i nocy po prostu przesypia.
To mastify chyba nie są psami. Taka zawzięta cholera potrafi całą noc demolować budę, aż cały styropian fruwa po podwórku. Dach jest w postaci ponadgryzanych desek a ściany robią się jednowarstwowe. Albo dla odmiany całą noc nieprzerwanie szczekać ze złości. Co z dwojga złego jest o tyle lepsze, że buda zostaje nienaruszona. Potrafią rozplatać siatkę ogrodzeniową, więc takie panele też nie pożyją długo. :niewka: :niewka:
Jeśli chodzi o drewno to wydaje mi się, że póki jest nowe to ładnie wygląda. Jak się posika, po sr... to już nie jest tak fajnie. Terakotę jednak łatwiej zmyć i nie pachnie potem nieciekawie.
Kasia
Awatar użytkownika
zybalowie
Posty: 1668
Rejestracja: niedziela 15 sie 2010, 08:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wymiary budy dla ogara

Post autor: zybalowie »

Kojce wypas :fiufiu:
Jeśli dorobimy się w końcu ogródka, to dorobimy sie też budy, a budę chcę zrobić sama. Mam w domu mistrzunia, czyli mojego ojca 8-)
On robi budy z takim ociepleniem, że spora część domów nie ma tak małych strat ciepła ;-)
Jedna rzecz, że wizualnie są obrzydliwe... No ale kobieca ręka od czego jest?

Myślałam o budzie właśnie z podwójnych scianek, w środku styporian, buda na "nóżkach" a pod spodem też styropian - i podnoszony dach, coby wysprzatać.
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ