Belg z absolutnym ADHD i szczeniak ogara.

Patryk
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek 01 lis 2010, 14:07
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Słupsk

Belg z absolutnym ADHD i szczeniak ogara.

Post autor: Patryk »

Mamy owczarka belgijskiego z odzysku który ma problemy emocjonalne, jest lękliwy i bardzo "ekstrawertyczny", lękliwość wykazuje na kilka bodźców (firewerki, błyskające światło, ogień w domu, etc) poza tym jak to u belgów reakcja na bodziec jest niewspółmierna do bodźca (np. podskakuje jak poparzony a wystarczy lekko i powoli się przesunąć).

Poza tym wszystko co ma 4 łapy i nie ucieka stara się zdominować bez względu na wielkość, a to powoduje awantury. A jak coś ucieka to się to goni ale krótko bo jak to określiła ostatnio moja żona "on się nie potrafi nawet na sraniu skupić" :)

Taki już jest nasz synek... 2 miesiąc po kastracji i ciągła praca. W sumie jest nieźle bo jak wzięliśmy go prawie dwa lata temu to nie potrafił na smyczy chodzić i temu podobne.

Co się stanie jeżeli taki pies "dostanie" do towarzystwa małego ogra?
Jak silny i uparty psychicznie jest ogórek?
Czy może przejąć negatywne zachowania starszego kolegi?
Co radzicie aby zapobiec ew. złym sytuacjom?
Może szkoda szczeniaka na takiego wariata?
Czy zrównoważony temperamentem ogar jest dobrym wyborem do zestawu z belgiem?
A może siła ogrzego spokoju uspokoi nam belga ? ;)
Patryk i reszta stada
"Pies może nauczyć małego chłopca wierności, wytrwałości oraz tego, żeby przed snem zakręcić się trzy razy w miejscu"
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Belg z absolutnym ADHD i szczeniak ogara.

Post autor: Ania W »

A konieczne chcecie szczeniaka?
Awatar użytkownika
ania N
Posty: 5017
Rejestracja: piątek 03 kwie 2009, 18:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nasiłów /Puławy

Re: Belg z absolutnym ADHD i szczeniak ogara.

Post autor: ania N »

Patryk... hmm.... a widziałeś kiedyś spokojnego i zrównoważonego szczeniaka???
Bo ogr nie rodzi się idealny, też trzeba go wychować. Jeśli już musisz mieć drugiego psa, a pierwszy jest taki jak opisujesz to w tej sytuacji proponuję dorosłego o zrównoważonej psychice.

No chyba że chcesz mieć sajgon w domu :D :D :D A ogr może być uparty za kilka Belgów. :gleba:
Ps.
Poza tym twój pies może też bardzo dokuczać małemu - jaki jest jego stosunek do szczeniąt?
„Jak ktoś chce coś robić to szuka sposobu, jak ktoś nie chce nic robić to szuka powodu."

https://www.facebook.com/HodowlaOgaraWislanaOsada/" onclick="window.open(this.href);return false;
Patryk
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek 01 lis 2010, 14:07
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Słupsk

Re: Belg z absolutnym ADHD i szczeniak ogara.

Post autor: Patryk »

Ania W pisze:A konieczne chcecie szczeniaka?
Tak.
1.Szczeniaka można/trzeba wychowywać i być odpowiedzialnym za to co si stworzyło. Chcę z psem/suką tropić, a to ze starszym może się nie udać.
2. Chcę możliwie jak najlepiej wybrać psa.
Patryk i reszta stada
"Pies może nauczyć małego chłopca wierności, wytrwałości oraz tego, żeby przed snem zakręcić się trzy razy w miejscu"
Patryk
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek 01 lis 2010, 14:07
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Słupsk

Re: Belg z absolutnym ADHD i szczeniak ogara.

Post autor: Patryk »

ania N pisze:Patryk... hmm.... a widziałeś kiedyś spokojnego i zrównoważonego szczeniaka???
Ogr nie ma być terapią dla zoxa on ma być sobą i jedyne na czym w tym układzie mi najbardziej zależy to żeby nie przejął złych cech
ania N pisze: Bo ogr nie rodzi się idealny, też trzeba go wychować.
I właśnie o to chodzi chcę mieć świadomy wpływ na mojego psa
ania N pisze:Poza tym twój pies może też bardzo dokuczać małemu - jaki jest jego stosunek do szczeniąt?
Dominuje ale nie agresywnie, chociaż były takie które były mu obojętne.
Patryk i reszta stada
"Pies może nauczyć małego chłopca wierności, wytrwałości oraz tego, żeby przed snem zakręcić się trzy razy w miejscu"
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Belg z absolutnym ADHD i szczeniak ogara.

Post autor: weszynoska »

Czarno to widzę :mysl_1:

ale jeszcze nie umiem sprecyzować dlaczego...tak na gorąco napisałam ( jakaś wewnętrzna intuicja)

mam belga ( normalnego ;) ) i znam temperament tych czarnych diabełków
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
ania N
Posty: 5017
Rejestracja: piątek 03 kwie 2009, 18:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nasiłów /Puławy

Re: Belg z absolutnym ADHD i szczeniak ogara.

Post autor: ania N »

Widzę że zakochałeś się w ogarach - witaj w klubie. :piwko:

To co planujesz nie jest niewykonalne - ale może łatwo nie być. Jeśli się zdecydujesz będziemy Ci kibicować, musisz jednak pojąc świadomą decyzję.

W tropienie wciągną Nas pies i wsiąkliśmy również - fajna zabawa i mnóstwo emocji. My trafiliśmy na psa z pasją, wspólnie się więc bawimy, życzę Ci tego samego. Ale pamiętaj, że ogr wrażliwy i uparty jest bardzo.... :fiufiu: :D
„Jak ktoś chce coś robić to szuka sposobu, jak ktoś nie chce nic robić to szuka powodu."

https://www.facebook.com/HodowlaOgaraWislanaOsada/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
ogończyk
Posty: 1132
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 22:34
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Łopuchowa/Kosztowa
Kontakt:

Re: Belg z absolutnym ADHD i szczeniak ogara.

Post autor: ogończyk »

Jeżeli dajesz radę z niezrównoważonym owczarkiem to z ogarem też dasz radę. Problem widzę w czym innym. W tym, że wariat sponiewiera szczeniaczka co może niefajnie się odbić na jego-szczeniaczkowej psychice. Pzdr.
"...Czasem, psy dojadają po nas. Czasami my po psach...."
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Belg z absolutnym ADHD i szczeniak ogara.

Post autor: hania »

Patryk pisze:Co się stanie jeżeli taki pies "dostanie" do towarzystwa małego ogra?
Trudno przewidzieć w którą stronę "pójdzie". Szczególnie, że nie wiadomo jaki ogar Wam się trafi.
Jak silny i uparty psychicznie jest ogórek?
Uparty bardzo. Siła psychiczna zalezy od egzamplarza. wiele jest wrażliwych, ale w zupełnie inny sposób niż belgi.
Czy może przejąć negatywne zachowania starszego kolegi?
Może.
Co radzicie aby zapobiec ew. złym sytuacjom?
Jak najwięcej czasu spędzać z psami osobno. Od początku dużo ćwiczyć z ogarem opanowywania emocji. Od początku pilnowac, aby szczeniak nie pobudzał się przy starszym psie.
Może szkoda szczeniaka na takiego wariata?
Ja bym sie zastanowiła nad starszym szczeniakiem.
Czy zrównoważony temperamentem ogar jest dobrym wyborem do zestawu z belgiem?
Uważam, że zupełnie niezłym. Jeśli uda Wam się tak wychować ogara, żeby nie nauczył się złych rzeczy.
A może siła ogrzego spokoju uspokoi nam belga ? ;)
Zależy jaki ogar wam sie trafi.Z moich ogarów Basta i Irga próbowały by go uspokoic, Gawra nie pozwoliłaby mu się ruszac, bo nie lubi nerwowych psów, a Frajda i tropka byłyby zachwycone temperamentem belga :D
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Belg z absolutnym ADHD i szczeniak ogara.

Post autor: Ania W »

Patryk pisze:
Ania W pisze:A konieczne chcecie szczeniaka?
Tak.
1.Szczeniaka można/trzeba wychowywać i być odpowiedzialnym za to co si stworzyło. Chcę z psem/suką tropić, a to ze starszym może się nie udać.
2. Chcę możliwie jak najlepiej wybrać psa.
Ad 1. Właśnie ze względu na tę odpowiedzialność spytałam.
Ja starając się być odpowiedzialna za mojego szczeniaka unikałam kontaktów z takimi psami.
Tropienie może się też z młodym nie udać…a jak pies ma pasję to i kilku letni zacznie tropić.

Ad 2.A czym się będziesz kierował ?

Nie mówię, że ma to być pies stary ,ale kilkumiesięczny szczeniak, ewentualnie pies do 2 roku życia (dojrzewanie zajmuje ogarom trochę czasu ;) ) byłby niezłym wyjściem. W takim wieku , że łatwiej byłoby mu poradzić sobie z emocjami a jednocześnie byłby dość plastyczny jeszcze. Chociażby na wielkość i proporcje do belga byłby to także lepszy wybór.
ODPOWIEDZ