Belg z absolutnym ADHD i szczeniak ogara.

Patryk
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek 01 lis 2010, 14:07
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Słupsk

Re: Belg z absolutnym ADHD i szczeniak ogara.

Post autor: Patryk »

hania pisze:Zapraszam do siebie. Na codzień am trzy ogary o różnych charakterach, ale dość typowych dla rasy. Okresowo bywa ich więcej - dziś np 5 dorosłych.
Chodziło mi bardziej o źródła pisane :P Chociaż zaproszenie przyjmuję ;)

Zapytam inaczej czy gdzieś poza książeczką "Ogar polski, Gończy polski" Kazimierza Ściesińskiego są gdzieś informacje na temat użytkowości i charakteru ogrów? Może być internet.
hania pisze:Nie myśliwskim? Znałam jedną sukę szkolona na PTT. Z Dumką dość dużo robiłam tropienia, ale bardziej zabawowo. Ślad mojego brata potrafiła znaleźć na deptaku.
No to pięknie, a na deptaku dużo śladów jestem podbudowany. Udało mi się znaleźć na forum psicę Czerta z Gończaków zrobiła ponoć PTI,PTII i PT III oraz szkolenie lawinowe!!! i o o chodzi!
Patryk i reszta stada
"Pies może nauczyć małego chłopca wierności, wytrwałości oraz tego, żeby przed snem zakręcić się trzy razy w miejscu"
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Belg z absolutnym ADHD i szczeniak ogara.

Post autor: hania »

Patryk pisze: pięknie, a na deptaku dużo śladów jestem podbudowany. Udało mi się znaleźć na forum psicę Czerta z Gończaków zrobiła ponoć PTI,PTII i PT III oraz szkolenie lawinowe!!! i o o chodzi!
Właśnie o Czercie pisałam ;)
Fajnie tropiła. Z tego co wiem szkolenie lawinowe zaczęła a różne rzeczy złożyły sie na to, że nie skończyła.
Awatar użytkownika
ania N
Posty: 5017
Rejestracja: piątek 03 kwie 2009, 18:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nasiłów /Puławy

Re: Belg z absolutnym ADHD i szczeniak ogara.

Post autor: ania N »

Patryk - gdybym chciała bawić się w takie tropienie - wybrałabym ogara. :zgoda:

Dlaczego? - bo tak też się czasem bawimy z naszym psem . W formie rozrywki jak się nudzi szuka zabawek pochowanych przeze mnie w domu, w wakacje szukał dzieci które się specjalnie chowały po polach i snopkach itp. zabawa na całego a pies się do tego rwie. (Jedyny problem to żeby nie pędził przy tym jak szalony) :jezyk:

Gdybyśmy nie kierunkowali go na zwierzynę z powodzeniem mógłby być szkolony do poszukiwań ludzi, bądź przedmiotów - kwestia tresury. A nos ma wrażliwy bardzo...

Oczywiście zależy też jaki pies Ci się trafi - ale nie rozumiem dlaczego ogar ma nie sprostać temu zadaniu. :niewka:
„Jak ktoś chce coś robić to szuka sposobu, jak ktoś nie chce nic robić to szuka powodu."

https://www.facebook.com/HodowlaOgaraWislanaOsada/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Belg z absolutnym ADHD i szczeniak ogara.

Post autor: hania »

ania N pisze:Patryk - gdybym chciała bawić się w takie tropienie - wybrałabym ogara. :zgoda:

Dlaczego? - bo tak też się czasem bawimy z naszym psem . W formie rozrywki jak się nudzi szuka zabawek pochowanych przeze mnie w domu, w wakacje szukał dzieci które się specjalnie chowały po polach i snopkach itp. zabawa na całego a pies się do tego rwie. (Jedyny problem to żeby nie pędził przy tym jak szalony) :jezyk:

Gdybyśmy nie kierunkowali go na zwierzynę z powodzeniem mógłby być szkolony do poszukiwań ludzi, bądź przedmiotów - kwestia tresury. A nos ma wrażliwy bardzo...

Oczywiście zależy też jaki pies Ci się trafi - ale nie rozumiem dlaczego ogar ma nie sprostać temu zadaniu. :niewka:
Tropieniu tak - ale to szkolenie to też duuużo posłuszeństwa, nie samo tropienie ;) .
Patryk
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek 01 lis 2010, 14:07
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Słupsk

Re: Belg z absolutnym ADHD i szczeniak ogara.

Post autor: Patryk »

hania pisze:Właśnie o Czercie pisałam ;)
Fajnie tropiła. Z tego co wiem szkolenie lawinowe zaczęła a różne rzeczy złożyły sie na to, że nie skończyła.
No to pięknie właśnie oto mi chodzi że ludzie kojarzą tropienie z Niemcem albo Labradorem i nie mam nic przeciw ale jest sporo ras które mogą z sukcesami tropić, a się o tym chyba zapomina. Wyznaję jedną zasadę im dłuższa kufa tym lepiej :) Więc Haniu jak pisałaś że inną rasę byś wzięła do tropienia to przypuszczam że trochę z powodu tego zapominalstwa ;) Chyba że jest inny powód.

A Labradora i Niemca nie chcę bo to między innym "zepsute rasy" popularność nie jest dobra. :/
Patryk i reszta stada
"Pies może nauczyć małego chłopca wierności, wytrwałości oraz tego, żeby przed snem zakręcić się trzy razy w miejscu"
Patryk
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek 01 lis 2010, 14:07
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Słupsk

Re: Belg z absolutnym ADHD i szczeniak ogara.

Post autor: Patryk »

hania pisze:Tropieniu tak - ale to szkolenie to też duuużo posłuszeństwa, nie samo tropienie ;) .
Nie widzę przeszkód bez względu na to czy będziemy tropić czy nie to posłuszeństwo jest na pierwszym miejscu.
Patryk i reszta stada
"Pies może nauczyć małego chłopca wierności, wytrwałości oraz tego, żeby przed snem zakręcić się trzy razy w miejscu"
Patryk
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek 01 lis 2010, 14:07
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Słupsk

Re: Belg z absolutnym ADHD i szczeniak ogara.

Post autor: Patryk »

ania N pisze:Patryk - gdybym chciała bawić się w takie tropienie - wybrałabym ogara. :zgoda:
Sztama ! :piwko:
ania N pisze:Oczywiście zależy też jaki pies Ci się trafi - ale nie rozumiem dlaczego ogar ma nie sprostać temu zadaniu. :niewka:
Odpowiem wprost: sprosta! O ile uda mi się rozwiązać sprawę zoxika, pracujemy nad tym.
Patryk i reszta stada
"Pies może nauczyć małego chłopca wierności, wytrwałości oraz tego, żeby przed snem zakręcić się trzy razy w miejscu"
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Belg z absolutnym ADHD i szczeniak ogara.

Post autor: hania »

Patryk pisze:Wyznaję jedną zasadę im dłuższa kufa tym lepiej :) Więc Haniu jak pisałaś że inną rasę byś wzięła do tropienia to przypuszczam że trochę z powodu tego zapominalstwa ;)
No nie :D . Najdłuższe maja charty :jezyk:
Ale teoria mi się podoba - nie będzie lepiej tropiących ogarów niż Tropka i Frajda :jezyk:
Awatar użytkownika
irie
Posty: 3550
Rejestracja: środa 14 paź 2009, 23:04
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Belg z absolutnym ADHD i szczeniak ogara.

Post autor: irie »

Patryk pisze:Przy okazji czy znane Wam ogary miały jakieś doświadczenia / sukcesy w tropieniu?
Nie mam na mysli konkursow o jakich piszesz ale wiem, ze w Niemczech sa ogary szkolone do tropienia w poszukiwaniu ludzi i sa w tym bardzo dobre. Mam takie informacje od hodowczyni Kontrabasa - kiedys wklejalam jej maila na naszym blogu.
Obrazek
Awatar użytkownika
ania N
Posty: 5017
Rejestracja: piątek 03 kwie 2009, 18:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nasiłów /Puławy

Re: Belg z absolutnym ADHD i szczeniak ogara.

Post autor: ania N »

[/quote]Wyznaję jedną zasadę im dłuższa kufa tym lepiej :) :/[/quote]

Mówili w telewizji, że u psów tropiących ważne są też fąfle (do czego służą nijak rozumem nie ogarniam) , długie uszy żeby nagarniały zapach i nie zapominaj też o zmarchach. Jak pies schyli głowę i zmarchy opadną na oczy - zawężają pole widzenia do tropu. ;) :gleba:
„Jak ktoś chce coś robić to szuka sposobu, jak ktoś nie chce nic robić to szuka powodu."

https://www.facebook.com/HodowlaOgaraWislanaOsada/" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ