piski i skowyty :)

Awatar użytkownika
sarumanisthari
Posty: 64
Rejestracja: środa 07 lip 2010, 16:36

piski i skowyty :)

Post autor: sarumanisthari »

Witam!!!
Mam pytanie,głownie skierowane do włascicieli suczek (choc nie tylko) ,mojej kochanej dobija osmy miesiac i... stała sie straszna :placzek: Otoz zauwazam ze baaaardzo czesto popiskuje i sobie poskowyczy (ale tak cichutkoo jakby marudzila) dzieje sie to gdy chce sie bawic,gdy ktos wychodzi z domu,albo chce na balkon,lub jemy a jej dac nie chcemy (naszego jedzenia) a teraz w nocy wali nas lapka i popiskuje by nas budzic i cos z nia robic...itd Zastanawiam sie czy to przejsciowy wiek młodziezowy czy taki charakter jej sie kształtuje? Czy wasze psiaki tez tak robia?
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: piski i skowyty :)

Post autor: weszynoska »

też :silacz:

i to niezależnie od wieku...rozmawiają ze mną...a ja im się staram odpowiadać ;)
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
sarumanisthari
Posty: 64
Rejestracja: środa 07 lip 2010, 16:36

Re: piski i skowyty :)

Post autor: sarumanisthari »

:mysl_1:
tylko co robic by tega nie poglabiac?
na razie jak jeczy biore ja na lozko i przytulam az zasnie,czy nie lepiej ignorowac wtedy?
Bo czasami mam wrazenie ze to po prostu jej sprytna zagrywka brania na litosc ;)
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: piski i skowyty :)

Post autor: weszynoska »

sarumanisthari pisze: mam wrazenie ze to po prostu jej sprytna zagrywka brania na litosc ;)

jasne :happy3:

i to jest właśnie fantastyczne w posiadaniu zwierząt :silacz: ich okazywanie uczuć, ich z nami rozmowa ich próby wyłudzenia czegokolwiek, choćby chwili czasu
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8080
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: piski i skowyty :)

Post autor: BasiaM »

weszynoska ma rację :zgoda: Mała porozumiewa się z Wami ...

Ja staram się zrozumieć psi język i chyba mi to wychodzi bo moje psiaki pod tym względem się "rozkręciły" i ciągle gadają :happy3: a ja ... cóż ... często wdaję się z nimi w dyskusje :gleba:

Dla nas to przyjemność "podyskutować" z psem :mrgreen: i jaka radość kiedy się okazuje, że go zrozumieliśmy :silacz:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
sarumanisthari
Posty: 64
Rejestracja: środa 07 lip 2010, 16:36

Re: piski i skowyty :)

Post autor: sarumanisthari »

mi to nie przeszkadza dzieki temu nawet wiem kiedy jej czegos brakuje (choc wole jak w nocy spi :jezyk: ) problem rodzi sie gdy wychodzimy do pracy a ona pod drzwiami popiskuje,zaczyna stawac sie to norma i coraz dluzej,ostatnio slyszeli ja nawet sasiedzi (mieszkam na mieszkaniu). uspokaja sie po kilku minutach ale boje sie by nie przerodzilo sie to w dlugotrwale wycie pod drzwiami,wiec nie wiem czy z tym popiskiwaniem jakos nie walczyc=ignorowac go
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: piski i skowyty :)

Post autor: weszynoska »

Nie ignorować, rozmawiać...

ale jak wychodzisz z domu to niech Cię do drzwi nie odprowadza. Improwizuj wyjścia, zostaw kość do gryzienia, jakiegoś konga czy inny przysmak. Postaraj się dac przysmak wyjść i zaraz wrócić. Pochwalić zanim zacznie piszczeć. I tak kilka lekcji..powinna załapać że zaraz wracasz a ona ma w tym czasie przyjemność. Jak zostawisz na dłużej to po takich lekcjach nawet nie zauważy upływu czasu.
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8080
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: piski i skowyty :)

Post autor: BasiaM »

Może zostawiajcie jej jakieś gryzaki, żwacze kiedy wychodzicie.
Młoda zajmie się czymś i nie będzie myśleć o tym, że Was nie ma ... i jak wychodzicie to nie głaskać, nie żegnać się czule ;) tylko po prostu wyjść.
Może radio jej zostawiajcie włączone ...
A w nocy raz, drugi powiedzieć "spokój" czy co tam jej mówicie, żeby się uspokoiła i spać dalej ;)
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: piski i skowyty :)

Post autor: miszakai »

No wg mnie popiskiwanie w trakcie Waszego posiłku zdecydowanie ignorować; nie reagować :nunu: ; kiedy śpicie w nocy a ona przychodzi i Was zaczepia również nie smyrać tylko odwrócić się, nakryć kołdrą, dać do zrozumienia że to nie czas na zabawę. Jak będzie widziała, że piski skutkują zainteresowaniem właściciela to będzie to powtarzać...
Dla mnie wiecznie piszcząca sunia to kiepska sprawa...Cyga jak chce się napić idzie ze mną do łazienki albo stoi ostentacyjnie przed tarasem jak jest zamknięty ale nie skamle...
Obrazek
bea100

Re: piski i skowyty :)

Post autor: bea100 »

No cóż, przy stole jak się głośno dopomina- ignorować ( albo tak ustawić karmienia, że pies ma też postawioną miskę ;) )
Pies nie jest niemy. To pomrukiwania, piski, czasem zupełnie nisamowite dźwięki :lol: Razem z mową ciała- staje się z czasem przekaz psi czytelny dla opiekuna (o ile on chce sobie zadać taki trud ;) ).
Od nas zależy, czy mamy z naszym psem taki kontakt, czy nie życzymy sobie ignorując ( z czasem przy ignorowaniu, pies przestaje "próbować" takiego kontaktu z nami i faktycznie staje się w stosunku do człowieka jak niemy).

Ja jak Węszynoska czy BasiaM lubię sobie pogadać z moimi. Teraz też gadam z małą Iskrą ( a ona mi "odpowiada" po swojemu ;) ).
Dla mnie to fajnie, jak moje suki szukają ze mną takiego kontaktu i np. przychodzą pogadać... :P
ODPOWIEDZ