Sylwestrowe strzały czyli jak ulżyć psu.

Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8079
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Sylwestrowe strzały czyli jak ulżyć psu.

Post autor: BasiaM »

W związku z tym, że pojutrze Sylwester zastanawiam się w jaki sposób zabezpieczyć psa, żeby się nie bał.

Uchaty nie znosi odgłosu petrad. Po zeszłorocznym Sylwestrze pozostał uraz, niestety :niewka:

W tym roku my wychodzimy z domu. Psy zostają same.
O Codę się nie martwię. Dzisiaj nawet nie zwracała uwagi na strzały a jak już do niej coś dotarło to szczekała.
Uchaty natomiast jest w stanie zakopać się pod ziemię :placzek:

Na pewno opuszczę w całym domu rolety zewnętrzne.
Chcę też przygotować posłanko w łazience dla Uchatka bo wiem, że tam zawsze się chowa jak słyszy burzę czy petardy.

Zastanawiam się czy chłopak da radę wytrzymać czy może zapodać coś na uspokojenie ? :mysl_1:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Sylwestrowe strzały czyli jak ulżyć psu.

Post autor: hania »

Leki. Tylko, że dobre leki zaczyna się podawać troche wcześniej - żeby zdazyły zacząć działać.

I ja nie wyszłabym na sylwetra zostawiając szczeniaka samego w domu. A tym bardziej zostawiając szczeniaka ze starszym psem, który się boi.
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Sylwestrowe strzały czyli jak ulżyć psu.

Post autor: Ania W »

hania pisze: I ja nie wyszłabym na sylwetra zostawiając szczeniaka samego w domu. A tym bardziej zostawiając szczeniaka ze starszym psem, który się boi.
Właściwie to było pierwsze co pomyślałam...
Chodzi przede wszystkim o to, że dla Cody Uchaty będzie wzorcem zachowania w pewnej sytuacji. To że ona szczeka na petardy a nie "olewa" totalnie już oznacza, że nie jest jej obojętne czy są czy ich nie ma.
Jest więc duże prawdopodobieństwo, że będziecie mieli obydwa psy bojące się fajerwerków.

Leki faktycznie podaje się z większym wyprzedzeniem. Moja koleżanka swojej suce podaje już od tygodnia (mówiła mi nazwę - nie zapamiętałam :zly2: ). Jest zadowolona z efektów.
Ja dwa razy podałam Bardowi sedalin - kiedyś polecany, teraz się odchodzi i ma wielu przeciwników, do których ja też dołączyłam. Sedalin jest dość nieobliczalny w działaniu. Barda pierwsza dawka zalecana na tę wagę zwaliła z nóg - dosłownie, bo nie był w stanie sam ustać.Drugi raz był lepszy ale i tak był mocno otumaniony. Potem doczytałam, że sedalin tak naprawdę działa na ciało ale nie psi umysł. Czy obezwładnia nie powodując spadku lęku jako takiego, co zapewne powoduje jeszcze większy dyskomfort.

U nas są rodzinne dyżury przy zwierzętach w Sylwestra - ktoś dyżuruje, by bawić sie mógł ktoś ;)

Moim zdaniem najlepszym wyjściem w waszej sytuacji jest wywiezienie psów gdzieś za miasto i zostawienie z kimś znajomym... jeżeli macie taką opcję.
Awatar użytkownika
aganowaczek
Posty: 4360
Rejestracja: poniedziałek 18 sty 2010, 14:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Koziegłówki

Re: Sylwestrowe strzały czyli jak ulżyć psu.

Post autor: aganowaczek »

Basia, a może by tak:
Zasunąć szczelnie żaluzje, zostawić zapalone światła żeby te błyski, które przedrą się przez żaluzje zniwelować. Zostawić włączoną muzykę, którę Uchatek lubi, żeby dźwięki petard osłabić (może uzna serię wystrzałów jako solówkę na perkusji :-)). Łycar mimo, że trochę wystrzałów się boi to na filmie wojennym w tv (błyski i wystrzały) śpi jak niemowlak razem z panem :D
U nas na wsi okoliczna młodzież spojona spirytusem też szaleje z petardami więc wywóz za miasto nie daje żadnej gwarancji.
Panu Bogu świeczkę a diabłu OGAREK :-)
Hodowla Ogara Polskiego
"z Sarmackiej Tradycji FCI"
534 992 136

Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Sylwestrowe strzały czyli jak ulżyć psu.

Post autor: miszakai »

A Cyga się na razie nie boi :) Sorry ale zawsze na forum jak ktoś pisze o problemie to jest grupka pisząca, że u mnie problemu nie ma...
Ale na poważnie...Czy nie da się trochę odczulić psa na te dźwięki, zawczasu uprzedzić taką reakcję? Czy to kwestia charakteru psa, wrażliwości i kropka? My staralismy się wręcz przeciwnie - nie stwarzać psu azylu ale przesadnie okazywać radość z wystrzałów...Cygaro patrzył z nami na balkonie i widział jak ochamy i achamy nad tymi kolorami jak wariaci i w końcu zmęczony hałasem poszedł do sypialni naszej spać. Wczoraj, wracając z przedszkola, nagle patrzymy a tu na osiedlu próba generalna - seria petard - ok. 2 minuty strzałów i fajerwerki. Cyga przystanęła, zawahała się i spojrzała na nas...A my ale super! Podskoki, zobacz Cyga i radość w głosie. Popatrzyła... i olała, potruchtała dalej...
Też mi się wydaje, że to, że Coda teraz lęku nie przejawia to jeszcze nic nie znaczy; przyjdzie większa świadomość i projekcje z reakcji Uchatka i lęk gotowy :mysl_1:
Obrazek
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Sylwestrowe strzały czyli jak ulżyć psu.

Post autor: Ania W »

aganowaczek pisze: U nas na wsi okoliczna młodzież spojona spirytusem też szaleje z petardami więc wywóz za miasto nie daje żadnej gwarancji.
Tylko, że nasilenie szaleństwa w blokowisku gdzie na stosunkowo niewielkiej przestrzeni mieszka kilkanaście tysięcy ludzi (albo i więcej ;) ) jest większe.
Dodatkowo dochodzi to, że dźwięk odbija się od murów bloków.

Oczywiście można próbować stłumić odgłosy zewnętrzne ale nie można zapomnieć, że słuch psa jest zupełnie inny od naszego. U nas Bard nie ma problemów ze strzałami na strzelnicy ale fajerwerki to już inna bajka. Strzały z broni ok ale sztuczne huki z poligonu już są niefajne...

Miszakai - pewnie można w pewnym stopniu odczulić ale na to potrzeba czasu a tu czasu jest niewiele ale uważam że to jest dość trudne. U psa hałas, który my znosimy wywołuje fizyczny ból.
Niestety bywa też tak, że psy, które jako młode nie bały się bardzo jako strasze zaczynają się bać.
Łoza 7-miesięczna po pierwszym Sywestrze super. Wprawdzie spędzany w spokojnej okolicy ale nie obyło się bez fajerwerków. Po największym szale biegała między nami i dalsze hałasy jej nie przeszkadzały. Ale w ciągu tego roku zdarzyło jej się kilka razy zareagować dość gwałtownie na rzeczy, których się wcześniej nie bała więc nie wiadomo...W razie czego staram się tak wykombinować, żeby zapewnić jej jak największy komfort i zachować pozytywne skojarzenia ze strzałami.
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Sylwestrowe strzały czyli jak ulżyć psu.

Post autor: miszakai »

Ania W pisze:Miszakai - pewnie można w pewnym stopniu odczulić ale na to potrzeba czasu a tu czasu jest niewiele ale uważam że to jest dość trudne. U psa hałas, który my znosimy wywołuje fizyczny ból.
Nie, jasne, że teraz mało czasu ale byłam ciekawa czy próbujecie i czy to ma sens...Wiem, że strachy powracają do psów z wiekiem i mądrością...
Obrazek
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Sylwestrowe strzały czyli jak ulżyć psu.

Post autor: kasiawro »

To, że mała może nauczyć się bać petard to jedno, ale ja obawiam się aby Uchaty nic nie zrobił małej z nerwów w stresie.
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8079
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Sylwestrowe strzały czyli jak ulżyć psu.

Post autor: BasiaM »

Ja mam całe mieszkanie wygłuszone. Rolety zewnętrzne przepuszczają niewiele dźwięków.
Mam w domu pomieszczenia gdzie nie ma okien więc myślę, że Uchaty będzie sobie tam spokojnie spać.

W domu nie zamierzam zostawać i psów nie wywioze

kasiawro
Nie sądzę, żeby Uchatek zrobił krzywdę Codzie.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Sylwestrowe strzały czyli jak ulżyć psu.

Post autor: hania »

To jakiej pomocy się od nas spodziewasz? Cudownej różowej tabletki, która naprawi psa w ciągu godziny?
Swoją drogą to po poadniu tabletek pies też nie powinien zostawać w domu sam - bo może zareagować w niespecyficzny sposób.
ODPOWIEDZ