ogarek w kojcu ?

Awatar użytkownika
Marta A
Posty: 1007
Rejestracja: czwartek 16 maja 2013, 22:54
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Suwalszczyzna

Re: ogarek w kojcu ?

Post autor: Marta A »

Dzięki, dziewczyny! Buda z płaskim dachem to dobry pomysł - Majorkowi będzie się podobało, :jezyk_3:
Obrazek
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: ogarek w kojcu ?

Post autor: hania »

U mnie też płaskie budy i zdecydowana większość psów korzysta z "piętra".
I u mnie są drewniane ściany - Przy kilku kojcach nie muszę się zastanawiać czy siedzące sąsiedzko psy się lubią i co się będzie działo jak suka będzie miała cieczkę a obok będzie mieszkał "jajeczny" samiec. Poza tym hotelowe psy są różne a przy drewnianych ścianach nie pobudzają się np chodzącym po łące sąsiada kotem.
Jeżeli chodzi o panele do misek - dość szybko przestały istnieć obręcze na miski ;) . Do tego zdarzały się hotelowe psy, które potrafiły je przesuwać i wychodzić przez powstałą dziurę.
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: ogarek w kojcu ?

Post autor: qzia »

Radzę pamiętać, że pomiędzy dachem a kratami w kojcach jak u Agi, jest spora dziura. U mnie Oliwka i Szajbus (pies mojego syna) elegancko, z niewielką pomocą budy, przełazili tą szparą na wolność a właściwie z kojca do kojca. Aż dziwne, że żadne nie utknęło. Ogarom na takie wyczyny nie starczyło fantazji. :jezyk_3:
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: ogarek w kojcu ?

Post autor: kasiawro »

Dziękuję Aga za wklejenie tutaj informacji.

Przeczytałam wątek od początku i zauważyłam, że zapomniałam się pochwalić jak nasze kojce wyglądają :wstydek: , muszę fotki jakieś zrobić.
Mam dwa kojce cały czas otwarte psy do nich jak nas nie ma chętnie wchodzą i śpią.
Kojce tak jak pisałam wcześniej nie mają zadaszenia bo mieszczą się w starej przerobionej stodole (Tomek chciał tam bimbrownię robić- kojce wygrały) więc dach jest wysoko. Przód jest z panelu metalowego, choć o Zagaja już panel się trochę rozszerzył bo chcąc ratować sunię sąsiadów próbował wyjść. Ściana która oddziela kojce jest z płyty OSB na ok. 150 cm wysoka i nad nią panel do ok. 50 cm. Płyta jest celowo to co pisała Hania aby w razie jakiś różnych psów nie mieć kłopotu, że się za uchole wezmą przez siatkę. Dwie pozostałe ścianki to ściany murowane w stodole, podłoga cement więc przy budzie psy mają podesty drewniane. Budy mam również z płaskim dachem, ocieplane i dużo czasu Zagaj spędza na dachu. Zauważyłam, że on uwielbia wysokości, w domy lezy na schodach ale na górze i obserwuje poranny ruch w domu z góry wygrzewając się przez drzwi tarasowe. W ogrodzie czasami są ślady, że leżał na stole i oczywiście ławeczka przed domem też jest jego ulubioną miejscówką.
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: ogarek w kojcu ?

Post autor: kasiawro »

qzia pisze:Radzę pamiętać, że pomiędzy dachem a kratami w kojcach jak u Agi, jest spora dziura. U mnie Oliwka i Szajbus (pies mojego syna) elegancko, z niewielką pomocą budy, przełazili tą szparą na wolność a właściwie z kojca do kojca.
Dlatego polecam płaską, śliska płytę OSB (patent naszego majstra).
Marta chyba ma zamiar jeden kojec budować ;)?
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: ogarek w kojcu ?

Post autor: hania »

qzia pisze:Radzę pamiętać, że pomiędzy dachem a kratami w kojcach jak u Agi, jest spora dziura. U mnie Oliwka i Szajbus (pies mojego syna) elegancko, z niewielką pomocą budy, przełazili tą szparą na wolność a właściwie z kojca do kojca. Aż dziwne, że żadne nie utknęło. Ogarom na takie wyczyny nie starczyło fantazji. :jezyk_3:
Znam takie co by im starczyło ;)

Ja poprosiłam osobę robiącą kojce, żeby zminimalizowała te "dziury"
Awatar użytkownika
Marta A
Posty: 1007
Rejestracja: czwartek 16 maja 2013, 22:54
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Suwalszczyzna

Re: ogarek w kojcu ?

Post autor: Marta A »

kasiawro pisze: Marta chyba ma zamiar jeden kojec budować ;)?
Póki co tak, ale sprawa może być rozwojowa z biegiem lat :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Danuta
Posty: 2304
Rejestracja: czwartek 23 paź 2008, 14:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Dębica

Re: ogarek w kojcu ?

Post autor: Danuta »

Marta A pisze:Póki co tak, ale sprawa może być rozwojowa z biegiem lat :D
:mysl_1: Coś w tym jest, że jak się ktoś raz zaogarzy, z czasem myśli o kolejnym czaprakowym szczęściu... :mrgreen:
Danuta i Lokis

ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: ogarek w kojcu ?

Post autor: qzia »

:mysl_1: Nieszczęściu, raczej nieszczęściu. :placzek: :placzek:
Awatar użytkownika
Marta A
Posty: 1007
Rejestracja: czwartek 16 maja 2013, 22:54
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Suwalszczyzna

Re: ogarek w kojcu ?

Post autor: Marta A »

Węszynoskowe kojce nie wyświetlają się już :(
Obrazek
ODPOWIEDZ