Atakuje inne psy

Raptor
Posty: 61
Rejestracja: środa 29 lut 2012, 12:50
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Katowice

Re: Atakuje inne psy

Post autor: Raptor »

Mam jeszcze takie pytanie, dziś będąc na spacerze próbował dominowac labradora młodszego trochę od siebie a kiedyś normalnie się bawili, Raptor w grudniu będzie miał 2 lata, proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8079
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Atakuje inne psy

Post autor: BasiaM »

Raptor
jak widzisz, że za bardzo dominuje to go odciągnij i idź dalej na spacer.
Raptor próbuje sobie ustawić wszystkie psy dookoła wg swojej melodii.
Nie ważne, że kiedyś bawił się z labkiem. Labek pewnie podrósł i też chce być ważny.
Tym samym obydwoje teraz próbują sobie ustalić zasady w swoim "stadzie".
Pozwalaj na takie "ustawianie" dopóki nic się nie dzieje. Jak widzisz, że idą w ruch zęby to odciągnij psa i po kłopocie.

Moje zdanie jest takie, że one sobie krzywdy nie zrobią. Ustalą sobie swoje zasady i wkońcu się dogadają.
Jednak dla spokojnego snu i bezpieczeństwa chłopaków po prostu odciągnąć ich od siebie i stanowczo wybić im z głowy takie akcje.
Krzyknąć "nie wolno" czy coś w stylu takiej komendy i tyle.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
AtrakcyjnyKazimierz
Posty: 108
Rejestracja: piątek 12 lip 2013, 22:02
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Atakuje inne psy

Post autor: AtrakcyjnyKazimierz »

O jakiej ........agresji mówicie?? :mysl_1:
:zgoda: Kazio :zgoda:
Jestem już zrzeszony w PJN - Pańcia Jest Najważniejsza
Raptor
Posty: 61
Rejestracja: środa 29 lut 2012, 12:50
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Katowice

Re: Atakuje inne psy

Post autor: Raptor »

No właśnie, czy Raptor z czasem przestanie tak się zachowywać tzn. dominować?
Awatar użytkownika
KasiaR
Posty: 355
Rejestracja: niedziela 31 maja 2009, 21:23

Re: Atakuje inne psy

Post autor: KasiaR »

Mój Ułan nie przestaje dominować, ma cztery lata od ok dwóch próbuje zawsze, jak mu sie nie udaje to wchodzi w konflikt
od szczeniaka spotyka sie z goledenem, było fajnie do czasu pierwszego zgrzytu jak golden sie postawił (też ma cztery lata), spotykamy sie nadal ale musze pilnowac Ułana i jak widzę, że próbuje zaczepiać kolege to mówie zostaw, odejdź itp. skutkuje bo dostał burę jak sie zczapiły, ale na spacerach uważam na jego zachowanie i staram sie w porę reagować, myśle, że akurat goldena Ułan traktuje i tak z poważaniem bo to pierwszy i w zasadzie jedyny kumpel od spacerów,
do innych samców podchodzi z taką postawą, że życie albo śmierć :cwaniak: trudniej mi go pohamować więc unikam spotkań z innymi samcami :cry:
Awatar użytkownika
delia
Posty: 249
Rejestracja: niedziela 16 cze 2013, 23:40

Re: Atakuje inne psy

Post autor: delia »

Ogary chyba tak mają, że od czasu do czasu muszą "coś udowodnić". Westa według sędziowskich opinii jest "samcza", więc i zachowanie czasem też ma "samcze". Na smyczy nastawiona jest bardziej agresywnie do innych psów, ale luzem najczęściej przyjmuje postawę uległą. Zaczepiona nigdy nie pozostaje dłużna, a jest zawzięta i nie zna strachu. Niestety ma skłonności awanturnicze - zawsze odpowiada na zaczepki i nie przepuści okazji żeby dołożyć się z zębami do gryzących się psów. Kiedy na szkoleniu pytałam co można zrobić jeśli Westa jest agresywna wobec małych psów i terierów w typie bull - to Pan prowadzący szkolenie odpowiedział - "nie puszczać jej do takich psów" - krótko zwięźle i na temat.
Awatar użytkownika
AtrakcyjnyKazimierz
Posty: 108
Rejestracja: piątek 12 lip 2013, 22:02
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Atakuje inne psy

Post autor: AtrakcyjnyKazimierz »

Według mnie dominacja :silacz: to jedno a agresja :zly2: to drugie. Tylko od własciciela zalezy czy potrafi poprowadzic psa tak aby dominacja nie przeradzała sie w agresje ! Cięzko jest przejść na wystawach obok psów atakujących innych niezaleznie od rasy.To dlatego ludzie sa przewodnikami psów, aby swiadomie za nie odpowiadac ! :psiako:
Jestem już zrzeszony w PJN - Pańcia Jest Najważniejsza
Raptor
Posty: 61
Rejestracja: środa 29 lut 2012, 12:50
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Katowice

Re: Atakuje inne psy

Post autor: Raptor »

Dziękuję za info. :)
ODPOWIEDZ