narastający strach ogara

Awatar użytkownika
sarumanisthari
Posty: 64
Rejestracja: środa 07 lip 2010, 16:36

narastający strach ogara

Post autor: sarumanisthari »

Widze ze grafzero rozpoczoł watek o odwadze ogarów...
Ja ostatnio mam podobny problem tzn. sunia ludzi nie boi sie wcale,co do psów jest inaczej podbiega do nich by sie przed nimi w uległosci kłasc,jak ja ktorys mały "dziabnie" to boi sie go pomimo ze samą masą by go pokonała :zdziw_4: problem jest inny,od małego (ma 16miesiecy) miała kontakt z innymi psami,dworem,samochodami itd. Z dnia na dzien przybywa jej lęków;dygoce jakby miała padaczkę na dzwiek samochodów,odkurzacza,karetki itd itd. Powoli problem jest z nia przejsc przez ulice gdy jadą samochody albo po drugiej stronie znajduje sie krwiozerczy kundelek :strach_2: dodam ze nie zauwazylem by w jej zyciu cos nastapilo (tzn ktos ja uderzył,cos potrąciło itd) Ogladalem ostatnio filmiki kreconer komórka gdy miala 8 miesiecy-to był inny pies,wiedze niesamowita roznice.Zaczepiała bernardyny,owczarki o kosc walczyła z kazdym... Ktos miał podobny narastajacy lęk u psa?
Awatar użytkownika
wszoleczek
Posty: 1894
Rejestracja: środa 18 lis 2009, 10:44
Gadu-Gadu: 3431453
Lokalizacja: Libiąż k/Chrzanowa
Kontakt:

Re: narastający strach ogara

Post autor: wszoleczek »

u nas nie ma problemu, pies od razu się przyzwyczaił sie do samochodow, bo przy ruchliwej drodze mieszkamy.
moze na ten strach przed psami pomoga 'ostrzejsze' zabawy, typu szczypanie psa, przepychanki... :mysl_1:

A z programu 'Zaklinacz...' wiem, że pies pierwszy powąchany jest uległy, wiec może przy poznawaniu psow tak koordynuj, zeby to Twój pies pierwszy wąchał?
Natalia i Nero
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: narastający strach ogara

Post autor: hania »

Osobiście kładzeniem przed psami bym się nie przejmowała - lepszy taki pies niż lecący do innych z zębami. Dla mnie uległość nie jest wadą i niekoniecznie wiąże się z lękliwością - może po prostu nie lubi konfliktów i woli ustępować?
A co do innych strachów - kiedy ona miała cieczkę?
Awatar użytkownika
sarumanisthari
Posty: 64
Rejestracja: środa 07 lip 2010, 16:36

Re: narastający strach ogara

Post autor: sarumanisthari »

Bawie sie z nia w przepychanki czy przeciaganie sznura cały czas...
Zeby ona powachała pierwsza trudno bo kładzie juz sie na sam widok innego psa...
Haniu konfliktów ona na pewno nie lubi,bo do innych psów jest nastrojona pozytywnie to inne psy nie wiedzac czemu w 90% wyskakuja na nia z zebami a co do cieczki,miała jedna i od maja jest wysterylizowana
Awatar użytkownika
Chaszczy
Posty: 1187
Rejestracja: wtorek 06 lip 2010, 08:55
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Wieś niedaleko Grodu Kraka

Re: narastający strach ogara

Post autor: Chaszczy »

Przepraszam za off'a - jeśli piesek jest młody to ostożnie z przeciąganiem sznura, ponoć można wkrzywić mu zęby... :?

ilona
Karbon i Pańciostwo - Ilona, Paweł, Cyprian
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8080
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: narastający strach ogara

Post autor: BasiaM »

Chaszczy pisze:Przepraszam za off'a - jeśli piesek jest młody to ostożnie z przeciąganiem sznura, ponoć można wkrzywić mu zęby... :?

ilona
Spokojnie ... sunia już ma ponad rok ;)
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
1e2w3a
Posty: 2358
Rejestracja: wtorek 28 wrz 2010, 21:07
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: MIĘDZYBÓRZ / WROCŁAW, Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: narastający strach ogara

Post autor: 1e2w3a »

Przypominam sobie pewne stwierdzenie Millana (tego zaklinacza psów), który próbował ułożyć dwie suki, z których jedna była skłonna do uległości, natomiast druga rzucała się wtedy z zębami. Powiedział on wtedy, że jest różnica w tym jak pies (suka ) się kładzie. Musi być to odczytane jako uległość, a nie jako bojaźń, bo wtedy mogą iść w ruch zęby. Myślę, że człowiek zupełnie nie wyczuwa tej różnicy . Piszę o tym, bo jego stwierdzenie bardzo mnie zastanowiło, a poza tym takie "schizofreniczne" ( oczywiście z ludzkiego punktu widzenia ) zachowanie zauważyłam u mojego psa. Innymi słowy pies musi się "dobrze kłaść", ale jak to odróżnić to naprawdę nie wiem (jestem tylko człowiekiem).
SOKOŁÓWKA

Zapraszam na stronę o moich ogarach : http://www.mojeogary.ga
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: narastający strach ogara

Post autor: hania »

Chaszczy pisze:Przepraszam za off'a - jeśli piesek jest młody to ostożnie z przeciąganiem sznura, ponoć można wkrzywić mu zęby... :?

ilona
Spokojnie ;) . To są dziwne teorie wymyślone pewnie przez hodowców, których szczeniakom nie wyszedł zgryz ;) . I nie ma takich teorii wśród hodowców ras bardziej sportowych - użytkowych ON-ków, border collie itp.
Przy szkoleniu takiego malucha do IPO jest dużo szarpania a zgryzy zostają ok.
http://www.youtube.com/watch?v=TLoeQRrNX14

P.S. I muszę przyznać, że ja np bardzo długo wierzyłam w to krzywienie zębów. Ale potem poznałam trochę szkolonych bardziej poważnie psów i przekonałam się, że to ni4e ma odzwierciedlenia w rzeczywistości.
ODPOWIEDZ