Zachowania agresywne wobec innych psów-wirtualny eksperyment

Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Zachowania agresywne wobec innych psów-wirtualny eksperyment

Post autor: Ania W »

ogończyk pisze: "Co" jest "czym" w tym temacie?
.
Ten wątek to miała być zabawa...i fakt nieco w trakcie zmieniła się piaskownica, ale Sarabanda nie wnosiła sprzeciwu więc nieco po zakończonej zabawie w zagrodzie popłynęliśmy ;)
O agresji wobec innych psów ( nie lisów!) są aż dwa inne wątki.
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Zachowania agresywne wobec innych psów-wirtualny eksperyment

Post autor: qzia »

Weźmy moje stado. :jezyk_3: Takie małe, psie społeczeństwo. Zuzia :marzyc_2: uważana przez Małgosię za agresywną, jest bardzo uległą ogarzycą. Podchodząc do Muffy (5 letnia MT) płaszczy się po ziemi, liże ją po pysku i nadstawia uszy do lizania. Robi to tak nachalnie, że Muffa po pewnym czasie wkurzona, warczy bardzo głośno i straszliwie. Jest to oczywiście taka dyskusja. Ta sama Zuzia podchodząc do Oliwki (3 letnia MT) warczy głośno i prosto jej do ucha. Podskubuje ją za futro. Szarpie. Oliwka ze swoim mastiffim, stoickim spokojem to znosi. Zupełnie nie reaguje. Gdy Zuzia podchodzi do Sisi (3 letnia pbgv, 3 x mniejsza od Zuzi) jest gwałtownie atakowana z głośnym warkotem. Sisi wywala Zuzię na ziemię kopytami do gór i tarmosi ją do czasu aż Zuzia nie piśnie. Podchodząc do Amalki Zuzia liże ją po pysku albo zwyczajnie macha radośnie ogonem. Bez dźwięków i ekscesów. Do Vifinki podchodzi z miną: zaraz Cię połknę. Nie warczy tylko patrzy tymi "strasznymi" oczami. Wie, że nie wolno ruszać słabszych ale :cwaniak: :fiufiu: :fiufiu:
Podchodząc do obcego psa Zuzia się płaszczy, gdy jest sama lub uzna, że lepiej grać uległego. Albo się "stawia" głośno warcząc gdy ma za plecami stado lub gdy nie wie jaki jest pies i go zwyczajnie testuje. Myślę, że działa podobnie jak suka husky z filmu Millano. :uff: :uff: Tak mnie dziś wzięło na opisy. :niewka: :niewka:
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Zachowania agresywne wobec innych psów-wirtualny eksperyment

Post autor: qzia »

Wracając do psów myśliwskich. :mysl_1: Chyba nie można mówić o agresji wobec ofiary. Atak jest elementem polowania czyli łańcucha łowieckiego i tak ma pracować pies polujący. :niewka:
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Zachowania agresywne wobec innych psów-wirtualny eksperyment

Post autor: hania »

ogończyk pisze:Podstawowe pytanie.
Czy pies "agresywny" to taki co okazuje agresję? :) Czy pies dławiący lisa jest psem agresywnym?
To zależy. Czym innym jest zagryzienie kota śpiącego na kanapie a czym innym kota dogonionego w polu.
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Zachowania agresywne wobec innych psów-wirtualny eksperyment

Post autor: qzia »

To z innej beczki. Czy pies skaczący po kojcu, szczekający, drapiący deski i rozwalający budę jest psem agresywnym czy zwykłym frustratem? :mysl_1: :niewka:
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Zachowania agresywne wobec innych psów-wirtualny eksperyment

Post autor: miszakai »

Nie wiem, może więcej ogarów się zrobiło stąd czasem kłopoty na wystawach ale nadal uważam, że to jedne ze spokojnieszych ras, mało agresywne. Ja z tych co chętnie bez smyczy psa puszczają i spokojnie z Cygą mogę tak zarówno po lesie jak i po parku. Ostatnio socjalizowała suczkę 5-mies. ON - bardzo lękową i agresywną w stosunku do ludzi i innych psów. 5 mies. a "dziewczyna" rzuca się na sąsiadów, obcych i inne psy. Spotkałyśmy się, pomiziałam, polubiła mnie. Do niepewnych siebie od razu z zębami :niewka: Cyga dała radę, ustawiła małą i są już w dobrej komitywie.
Mało ogarów zna coś takiego jak kaganiec. A te lękowe ze strachu (przed porodem) może nie dadzą się pokryć :) Taką mam nadzieję ;)

qzia ale dlaczego się tak zachowuje? Jeśli to reakcja na obcego i jest to ogar to agresywny :) , jeśli przyjechała rodzina to normalka :)
Obrazek
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Zachowania agresywne wobec innych psów-wirtualny eksperyment

Post autor: weszynoska »

Ja przyjeżdżam do domu codziennie :jezyk_3: i wszystkie deski i budy mam całe :mrgreen:

Więc pewnie frustrat .

Nie ma jednolitego określenia na agresję u psów...każdy atak jest inny i czym innym spowodowany, choć w zasadzie bulgot wystawowy jest jednoznaczny u każdego "bulgoczącego" i można by sie pokusić o definicję agresji ringowej :mysl_1:

Jednak wystawy to odrębny temat...ja jestem za tym, żeby za zachowanie psów na ringu winić wyłącznie właścicieli :fiufiu:
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Zachowania agresywne wobec innych psów-wirtualny eksperyment

Post autor: qzia »

To nie ogar (ten z kojca) a zachowuje się tak ze złości, nudy, frustracji. :niewka: Pewnie wszystko razem. Ogary siedzą w kojcu grzecznie i bez protestów. :mrgreen: :mrgreen: Trochę styropianu wyjedzą i tyle. :niewka:
Awatar użytkownika
ania N
Posty: 5017
Rejestracja: piątek 03 kwie 2009, 18:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nasiłów /Puławy

Re: Zachowania agresywne wobec innych psów-wirtualny eksperyment

Post autor: ania N »

Co by tu nie pisać, nie wydaje mi się żeby ogary były jakąś rasą specjalnie agresywną, a jeśli już dochodzi do konfrontacji z innym psem to zwykle kończy się na położeniu przeciwnika na łopatki.

Wiadomo że przypadki są różne ale zakładanie 3 !!! :strach_2: wątków o agresji bo psy czasem burczą na siebie na ringu czy na spacerze to już gruba przesada. Naprawdę nie róbmy z nich jakiś strasznych agresorów bo to ani nie odzwierciedla prawdy a już na pewno rasie się nie przysłuży. :zly1:
„Jak ktoś chce coś robić to szuka sposobu, jak ktoś nie chce nic robić to szuka powodu."

https://www.facebook.com/HodowlaOgaraWislanaOsada/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Zachowania agresywne wobec innych psów-wirtualny eksperyment

Post autor: miszakai »

ania N pisze:Wiadomo że przypadki są różne ale zakładanie 3 !!! :strach_2: wątków o agresji bo psy czasem burczą na siebie na ringu czy na spacerze to już gruba przesada. Naprawdę nie róbmy z nich jakiś strasznych agresorów bo to ani nie odzwierciedla prawdy a już na pewno rasie się nie przysłuży. :zly1:
:piwko: :zgoda:
Obrazek
ODPOWIEDZ