POMOCY - dorosły pies zaczął nagle "brudzić" w domu...

Awatar użytkownika
EiMI
Posty: 2870
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Serby

POMOCY - dorosły pies zaczął nagle "brudzić" w domu...

Post autor: EiMI »

Proszę o pomoc i porade w sprawie psa znajomej.
Dwa lata temu adoptowała Susła. Dotąd było "w normie" ogarzej.... grzebanie w śmieciach, wyżeranie z kociej miski, lepki jęzor, który ściągał w szafek co się nadało do pożarcia...
wszystko do przejścia i opanowania...
... ale od soboty pies zaczął załatwiać się w domu...
Nie ma biegunki, je normalnie, wygląda na zdrowego... ot fanaberia taka... Nic w domu się nie zmieniło, nie przybyło, nie ubyło, nie było gości... w ogrodzie bez zmian... Na spacry chodzi chętnie, załatwia się , a wraca do domu i strzela poprawkę...
Ja nie mam na to pomysłu.
Może Wy wymyślicie skąd mogło się wziąć takie zachowanie i jak z nim sobie poradzić?

Pies nie zostaje sam w domu, karmiony jest tak samo pod względem ilości i tym samym co przed pojawieniem się problemu.... Qpy są zwyczajne/"zdrowe".
Ostatnio zmieniony wtorek 04 mar 2014, 14:05 przez EiMI, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: POMOCY - dorosły pies zaczął nagle "brudzić" w domu...

Post autor: hania »

Ja bym w takiej sytuacji przede wszystkim pojechała do weta i dokładnie przebadała psa. Dopiero potem szukała przyczyn "w mózgu"
Awatar użytkownika
EiMI
Posty: 2870
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Serby

Re: POMOCY - dorosły pies zaczął nagle "brudzić" w domu...

Post autor: EiMI »

ale czego szukać w takim badaniu? wet wetowi nie równy... może nie być wystarczająco pomysłowy jak na ogra ;) ...te zjedzone, bez gryzienia, gumowe zabawki...
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
EiMI
Posty: 2870
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Serby

Re: POMOCY - dorosły pies zaczął nagle "brudzić" w domu...

Post autor: EiMI »

oj, dwa razy przesłało

Co jeszcze mogę z głowy dodać.... osiedle domków jednorodzinnych, nie ma pól uprawnych, żadnych oprysków czy innej chemii w okolicy... w domu 6 praktycznie dorosłych osób... nikt nie mógł niczym psa nakarmić, raczej mało prawdopodobne, żeby sam coś znalazł i połknął...
Pies domowy, kanapowy, nawet w ogrodzie sam nie posiedzi, bo go do domu, do ludzi ciagnie...
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: POMOCY - dorosły pies zaczął nagle "brudzić" w domu...

Post autor: qzia »

Czy załatwianie się to qpy czy sikanie? W badaniu szukać można robali, chorób trzustki, nerek, gruczoły odbytu. Może go ktoś dokarmia na dworze? Np sąsiadka chlebem :niewka: bo chudy. Ja tam myślę, że coś się jednak zmieniło. Jakieś cieczki w okolicy, nowy samiec za płotem? Może na spacerze nie ma czasu albo koncentracji aby się do końca wypróżnić (jak ja lubię to słowo :jezyk_3: ).
Awatar użytkownika
EiMI
Posty: 2870
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Serby

Re: POMOCY - dorosły pies zaczął nagle "brudzić" w domu...

Post autor: EiMI »

No niestety i qpy wali i sika :(Ulaz zdesperowana zadzowniła do mnie dzisiaj z płaczem, bo tylko go spuści z oka na chwilę i już ma prezent w sąsiednim pokoju...
Chudy raczej nie jest.... powiedziałabym, że jak na tutejsze standardy, to raczej dobrze odżywiny ;)
Też mi się wydaje, że jakiś powód musi być, ale nie potrafimy go ustalić.
Zaraz zadzwonię jeszcze do niej i dopytam...
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: POMOCY - dorosły pies zaczął nagle "brudzić" w domu...

Post autor: qzia »

Jak mają ogród to wywalić na dwór. W domu pilnować i nie spuszczać z oka. Na razie, puki jest tak ostro. Skoro robi po kilka kup dziennie to ma coś z brzuchem. Norma to raczej 2 kupy nie więcej. Posikiwanie to już inna sprawa. Może chory a może znaczy. Ja też uważam, że coś mu jest. Trzeba zrobić takie ogólne badanie techniczne. Krew, mocz, kał. Wymacać brzucho. Może prostata gdzieś tam uwiera. :jezyk: Jakieś rtg płuc i serca. :mysl_1: :mysl_1:
Awatar użytkownika
EiMI
Posty: 2870
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Serby

Re: POMOCY - dorosły pies zaczął nagle "brudzić" w domu...

Post autor: EiMI »

Na chorego pies ni czorta nie wygląda. Ma doskonały aptetyt, jest pogodny, chętnie wychodzi na spacery poza ogród, ale właśnie z wywaleniem na ogród nie przejdzie, bo akurat tam nie chce sam zostać.... ucieka do domu.
Pogadałam jeszcze z Ulą, pomęczyłam ją, podrążyłam... i być może przyczyną jest sąsiad...
Suseł nie lubi go od samego początku za sam wygląd. Może facet miał dośś oszczekującego go psa i go czymś postraszył...bo o innego rodzaju krzywdę, to Ula go nie podejrzewa...
Mógł pokrzyczeć, pohałasować.... a Suseł tego nie lubi, może nawet można powiedzieć że się boi, podobnie jak petard itp.
Obrazek

Obrazek
Wilga
Posty: 1589
Rejestracja: czwartek 22 sty 2009, 17:01

Re: POMOCY - dorosły pies zaczął nagle "brudzić" w domu...

Post autor: Wilga »

Z tego co pamietam to Suseł był z domu, gdzie też było dużo emocji. Jak go wiozłam to był bardzo, ale to bardzo zestresowany (widziałam, jak część emocji "przejmował" od żegnających go poprzednich właścicieli), chyba tylko dzięki obecności Wilgi mógł nad sobą nieco panować. Więc może on jest "miękki" i taki nieprzychylny sąsiad zadziałał bardzo mocno?
Awatar użytkownika
EiMI
Posty: 2870
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Serby

Re: POMOCY - dorosły pies zaczął nagle "brudzić" w domu...

Post autor: EiMI »

no właśnia tak nam w trakcie rozmowy do głów przyszło, bo o wszystko wypytywałam... gości, sąsiadów, psy/suczki w okolicy, dietę, zniknięte stare meble, wstawione nowe... i między innymi o to czy w okolicy nie ma życzliwych... no i tak wypłynęła nam antypatia do sąsiada...
Z tym, że Ula podkreśla, że sąsiad by psu fizycznej krzywdy nie zrobił... mógł postraszyć.
Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ