Lokalizator DPS dla psa

Awatar użytkownika
Poniatowski Dwór
Posty: 1527
Rejestracja: sobota 08 lut 2014, 14:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Poniatowa, woj. lubelskie
Kontakt:

Lokalizator DPS dla psa

Post autor: Poniatowski Dwór »

Mam sprawę - chciałabym kupić lokalizatory dla moich piesiów, trwałe, łatwe w obsłudze i oczywiście rozsądne cenowo :prosze_1: Czy możecie mi coś sprawdzonego polecić :prosze_1: :szacun_1:
z Poniatowskiego Dworku pozdrawiają Ania i Łukasz z dziećmi
oraz AS-ANI, HUSARZ, FELIX, MINA, ARIADNA i ZADZIOR
https://www.facebook.com/Ogary-Polskie- ... 921752356/
Kontakt do HODOWLI 515061115
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Lokalizator DPS dla psa

Post autor: kasiawro »

Tutaj jest napisane:
http://www.gonczypolski.org/?pl_bezpieczenstwo-psa,111" onclick="window.open(this.href);return false;
widziałam chyba na forum łowieckim albo w jakiejś gazecie ale teraz nie mam jak sprawdzić.
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Lokalizator DPS dla psa

Post autor: hania »

Awatar użytkownika
Angelika
Posty: 612
Rejestracja: czwartek 04 maja 2017, 21:41
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: okolice Zawiercia

Re: Lokalizator DPS dla psa

Post autor: Angelika »

Zastanawiam się ostatnio nad zakupem obroży z Gps dla Czesnej. Dalej najbardziej polecany jest Garmin? :mysl_1: :silacz: Z góry dziękuję za pomoc :hi_1:
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Lokalizator DPS dla psa

Post autor: qzia »

Jeśli ktoś korzysta lub zna Endomondo to na podobnej zasadzie działają lokalizatory dla zwierząt. Karta sim umieszczona w obroży co jakiś czas (jest to do ustawienia) loguje się i podaje swoją pozycję. Na aplikacji w swoim telefonie możemy wyświetlić mapkę z trasa psa. Podobnie działa teraz też Google Maps Timeline :mrgreen: Jeśli ktoś korzysta z nawigacji googlowej lub chyba ma zwyczajnie jakieś konto w googlu (proszę się nie śmiać ale to dla mnie czary mary) to może sobie sprawdzić codzienną trasę jaką przebył (a właściwie jego telefon). Wiadomo gdzie się spędziło ile czasu itp. Na tej samej zasadzie działają psie lokalizatory :mrgreen: :niewka: :niewka: :silacz:
Awatar użytkownika
Ola i Dunaj
Posty: 2107
Rejestracja: czwartek 27 lis 2008, 11:13
Gadu-Gadu: 9495783
Lokalizacja: Młynki

Re: Lokalizator DPS dla psa

Post autor: Ola i Dunaj »

https://pologar.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.sklep.bearbusters.pl/12-obr ... ow-tracker" onclick="window.open(this.href);return false;
Sprzęty nie tanie, profesjonalne i chyba najmniej zawodne.
Utopista widzi raj,
realista widzi raj plus węża.
Helmut Walters
Awatar użytkownika
Angelika
Posty: 612
Rejestracja: czwartek 04 maja 2017, 21:41
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: okolice Zawiercia

Re: Lokalizator DPS dla psa

Post autor: Angelika »

Dziękuję :) a jakiś konkretny model ktoś może polecić? Pomysl z endomondo i karta sim ciekawy, ale chyba nie wiedziałabym jak to uruchomić, żeby działało :strach_2:
Awatar użytkownika
Ula
Posty: 993
Rejestracja: środa 14 wrz 2016, 10:38

Re: Lokalizator DPS dla psa

Post autor: Ula »

Garmin komunikuje się z użytkownikiem za pośrednictwem fal radiowych , inne urządzenia , jak pisze Qzia, komunikują się za pomocą karty SIM . Wszystko ma plusy i minusy .
My używamy Garmina i jesteśmy super zadowoleni :silacz:
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Lokalizator DPS dla psa

Post autor: kasiawro »

Angelika myślę abyś odezwała się na forum łowieckie lub do "podkładaczy zawodowych", którzy mają ogromne doświadczenie w użytkowaniu tego sprzętu od kilku lat. Stowarzyszenie gończego polskiego robi/robiło na swoich spotkaniach prelekcję z osobą która się zna, może warto z kimś takim porozmawiać.
Też zapewne jest istotne do czego Ty to potrzebujesz i na jakim terenie, jaki sygnał.
Jeśli spacer po polach w miarę równy teren to taka aplikacja jest ok, ale nie jeden podkładacz testował to na polowaniu (trudny teren) i to kiepsko wypada. Nie ma zasięgu i nie ma sygnału :zly1: .
My nie posiadamy, ale też nie mamy takiej potrzeby bo pies się nie gubi :sekret: , jeśli nie wraca to słychać jak trzyma dziki albo prowadzi.
Awatar użytkownika
Angelika
Posty: 612
Rejestracja: czwartek 04 maja 2017, 21:41
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: okolice Zawiercia

Re: Lokalizator DPS dla psa

Post autor: Angelika »

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi :) Czesna się trzyma blisko na spacerach, ale też widzę, że jest coraz bardziej samodzielna i chciałabym mieć jakieś zabezpieczenie, żeby się czuć samej bezpieczniej jak mi zniknie z oczu na chwilę... :silacz:
Tyle ostatnio jest informacji, że jakiś ogarek zaginął.... :strach_2:
ODPOWIEDZ