Klatka - czy? A jeśli tak to jaka?

Awatar użytkownika
inodi
Posty: 55
Rejestracja: poniedziałek 20 kwie 2015, 13:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Żywiec

Re: Klatka - czy? A jeśli tak to jaka?

Post autor: inodi »

Ania W pisze:A w jakim wieku odbieracie szczeniaka? Wydaje mi się, że musiałby to być baaardzo spory kontener
Młoda będzie miała 8 tygodni przy odbiorze. Ten nasz kontener jest naprawdę duży - dwa dorosłe, około 5 kilowe, koty jeszcze miały miejsce żeby się w nim o siebie obijać - ale... po przemyśleniu tematu i lekturze Waszych wpisów doszliśmy do wniosku, że kontener jest bez sensu - nawet jeżeli pies będzie chciał w nim spać, to do klatki i tak musiałby się przyzwyczajać jako do zupełnie nowego obiektu.
SARABANDA pisze: Na pewno lepiej zacząć jak szczeniak jest mały a docelowa klatka wielka, bo nie dostrzega jej jako ograniczenia wolności raczej jako element wyposażenia. Jak pies jest duży a klatka niewiele od niego większa to u niektórych psów jednak może budzić duży opór.
Też tak myślę. Dlatego postanowiliśmy ułatwić sobie życie, a psu nie fundować dodatkowych stresów i klatka stanie od razu, z kongami pełnymi chrupek, michą wody i posłaniem.
Udało mi się kupić na olxie klatkę savica, w bardzo fajnej cenie, podobno w stanie idealnym, rozmiar 91x63x70(wys.) Powinna dotrzeć w okolicy środy. Zestawiamy już miejsce dla psa, żeby koty miały możliwość oswojenia się. Trochę się obawiam, żeby się za bardzo w niej nie rozgościły ;)

Jeszcze tylko bramkę do drzwi muszę znaleźć sensowną. Będę wdzięczna za podpowiedzi na co powinnam zwracać uwagę przy wyborze? Może jakieś rozwiązania zupełnie się nie sprawdzają przy ogarach? Może jakieś modele są wybitnie skuteczne/trwałe/wygodne?
I jeszcze raz dzięki, że piszecie :szacun_1:
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Klatka - czy? A jeśli tak to jaka?

Post autor: qzia »

My mamy zwykłą, plastikową bramkę z Ikei ale u nas stoi ona na schodach i przeskoczenie jest mało możliwe, bo trzebaby skakać pod górę. Nawet nasze charty nie próbują. Moim zdaniem gdyby stała na jednym poziomie to by ogar spokojnie ją przeskoczył. Moja Zuzia wskakuje na taras z zewnątrz przez ponad 90 cm barierkę. Wyskakują z tarasu wszystkie ogary poza Zbysiem :gleba: Do tego jeśli szczeniak będzie gryzoniem to czy plastik czy drewno to może pogryźć :zly1:
Awatar użytkownika
Angelika
Posty: 612
Rejestracja: czwartek 04 maja 2017, 21:41
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: okolice Zawiercia

Re: Klatka - czy? A jeśli tak to jaka?

Post autor: Angelika »

Ja mam bramkę Savic z zooplusa :) przez rok użytkowania ma się bardzo dobrze :happy3: łatwa w montażu :silacz:
Awatar użytkownika
inodi
Posty: 55
Rejestracja: poniedziałek 20 kwie 2015, 13:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Żywiec

Re: Klatka - czy? A jeśli tak to jaka?

Post autor: inodi »

Angelika pisze:Ja mam bramkę Savic z zooplusa :) przez rok użytkowania ma się bardzo dobrze
A jaką wysoką? Coś takiego? Zastanawia mnie sposób otwierania tej bramki - trzeba przesunąć ten przycisk na górze? Hehe, pytanie goni pytanie :aniol:
bramka.jpg
bramka.jpg (105.15 KiB) Przejrzano 4614 razy
Awatar użytkownika
Angelika
Posty: 612
Rejestracja: czwartek 04 maja 2017, 21:41
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: okolice Zawiercia

Re: Klatka - czy? A jeśli tak to jaka?

Post autor: Angelika »

Wysokość 107 cm :) trzeba odblokować bramkę tym przyciskiem, żeby mogła się otworzyć :) Naprawdę bardzo prosta w obsłudze, kilka razy była nawet rozmontowywana i składana na nowo :) Pozdrawiam :hi_1:
ania_jb
Posty: 18
Rejestracja: niedziela 18 wrz 2016, 09:49

Re: Klatka - czy? A jeśli tak to jaka?

Post autor: ania_jb »

inodi pisze:Udało mi się kupić na olxie klatkę savica, w bardzo fajnej cenie, podobno w stanie idealnym, rozmiar 91x63x70(wys.) Powinna dotrzeć w okolicy środy. Zestawiamy już miejsce dla psa, żeby koty miały możliwość oswojenia się. Trochę się obawiam, żeby się za bardzo w niej nie rozgościły ;)
Mamy dokładnie tą klatkę, sprawdza się idealnie dla pełnogabarytowego ogarka :) Wymieniliśmy tylko baaardzo szybko załączane w niektórych sklepach "legowisko" (po miesiącu nie dało się tego wyprać) na materac z ekoskóry o zbliżonych rozmiarach :) Do tego ręcznie zrobiony pokrowiec na klatke z brezentu dla prywatności psiaka i nasz osesek aż sie garnął, żeby tam odpoczywać. Drzwiczki wymontowaliśmy już po paru dniach, bo najzwyczajniej wadziły ;)
inodi pisze:Jeszcze tylko bramkę do drzwi muszę znaleźć sensowną. Będę wdzięczna za podpowiedzi na co powinnam zwracać uwagę przy wyborze? Może jakieś rozwiązania zupełnie się nie sprawdzają przy ogarach? Może jakieś modele są wybitnie skuteczne/trwałe/wygodne?
I jeszcze raz dzięki, że piszecie :szacun_1:
My korzystamy z bramki Lola (https://hdp24.pl/barierki-schodowe/320- ... 73006.html" onclick="window.open(this.href);return false;). Mozna kupic w kazdej Castoramie. Do tego dostępne są dodatkowe segmenty zwiększające szerokość, ale niestety niedostępne w Castoramach - najłatwiej je zdobyć przez internet. Drewniane elementy przeżyły pierwszy rok psiaka, chociaż nie powiedziałbym, że w nie naruszonym stanie ;) Wysokość jest wystarczająca, ze względu na to, że nasz gagatek po prostu nigdy nie odkrył, że potrafi skakać :P Dla nas dużym plusem tej bramki było to, że śruby rozporowe bramki są na tyle dobrze osadzone, że nie musieliśmy wiercić dziur w futrynach...
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8079
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Klatka - czy? A jeśli tak to jaka?

Post autor: BasiaM »

Wracając do tematu klatek ....jeśli ktoś ma warunki to ja jestem za "bezpieczną budką" dla psa :psiako: a jeszcze jak ma z niej widok na zewnątrz ( jak na zdjęciu ) to już jest lux :mrgreen:
Załączniki
budka.PNG
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Klatka - czy? A jeśli tak to jaka?

Post autor: miszakai »

My mamy taką wersję:). Po przekątnej mają okno tarasowe. No i nasza ośmioletnia prawie Cygunia, widząc psa gości tak się wku..., że postanowiła sprawdzić czy dąb faktycznie taki twardy :niewka: Po czym jak okazał się twardy jednak to rozszarpała materac 140x90x10cm. Ostatecznie przeskoczyła górą i osadziła się w fotelu :zly1:

Kuba wyszpachlował szczebelki i jest jak nowa ale...Nigdy bym jej nie posądzała o taki akt wandalizmu. Od bardzo dawna zostawała już bez tej bramki. I nic nie niszczyła. Podejrzewam, że widok psa, który podchodził do okna ją tak wyprowadził z równowagi. Bramkę zrobilismy, żeby zastapił starą klatkę. CO jakiś czas dobrze mieć je skitrane w jednym miejscu :)
Załączniki
22386593_10214764502814440_793853322_n (Copy).jpg
22386593_10214764502814440_793853322_n (Copy).jpg (20.3 KiB) Przejrzano 4330 razy
Obrazek
Awatar użytkownika
inodi
Posty: 55
Rejestracja: poniedziałek 20 kwie 2015, 13:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Żywiec

Re: Klatka - czy? A jeśli tak to jaka?

Post autor: inodi »

Fajne rozwiązania, ale niestety w naszym mikroskopijnym, póki co domku, nie wchodzą w grę (może kiedyś jak powiększymy przestrzeń zagospodarowując strych, to i schody się pojawią). Na nasze potrzeby klatka Savica okazała się perfect. Ostatni łikend także wyjazdowo. W dziesiątym tygodniu żywota Ruta nauczyła się włazić na kanapę, co spowodowało, że klatka zyskała konkurencję, ale w dalszym ciągu piesa przesypia w niej noce i tam też dostaje jakieś fajne rzeczy do pogryzania. Klatka i bramka do drzwi okazały się być mega praktycznymi nabytkami.
Sybilla
Posty: 13
Rejestracja: środa 18 kwie 2018, 21:45
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa/Drozdowo

Re: Klatka - czy? A jeśli tak to jaka?

Post autor: Sybilla »

Witam,

Przeczytałam cały wątek i widzę, że większość użytkowników poleca klatki Savica. Niestety jedyna aktualnie dostępna w sklepach internetowych jest w kolorze białym.
Nam natomiast zależy na czarnej.
Stąd moje poszukiwania trwają ....

W czarnym kolorze znalazłam 3 klatki jednego producenta. Wyglądają dość solidnie. Jednak to tylko zdjęcie.
Mogę poprosić o ocenę którą lepiej wybrać? A może jednak one wszystkie są słabe i ugiąć się kolorystycznie i wybrać białego Savica ;-)

https://www.zwierzakowo.pl/opis-produkt ... nt-1636_dd" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.zwierzakowo.pl/opis-produkt ... ant-736_up" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.zwierzakowo.pl/opis-produkt ... riant-1936" onclick="window.open(this.href);return false;

Z góry dziękuję za opinie.
ODPOWIEDZ