Klatka - czy? A jeśli tak to jaka?

Awatar użytkownika
inodi
Posty: 55
Rejestracja: poniedziałek 20 kwie 2015, 13:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Żywiec

Klatka - czy? A jeśli tak to jaka?

Post autor: inodi »

Dzień dobry!
W amoku szykowania się na nowego domownika, pojawia mi się oczywiście tysiącpińcet pytań dotyczących praktycznego zagospodarowania przestrzeni dla ogarzątka w domu. A wśród nich kwestia klatki. Będę wdzięczna za wsparcie:

1.Czy stosujecie klatki?
2.A jeśli tak, to jakie konkretnie? U nas klatka miałaby pełnić rolę bezpiecznego legowiska w domu i podczas wyjazdów.
3.W jakim rozmiarze docelowo klatka jest optymalna dla ogara? Wolałabym kupić model który posłuży zarówno w okresie szczenięcym jak i dorosłemu psu.
Awatar użytkownika
aganowaczek
Posty: 4360
Rejestracja: poniedziałek 18 sty 2010, 14:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Koziegłówki

Re: Klatka - czy? A jeśli tak to jaka?

Post autor: aganowaczek »

Klatka świetna rzecz. Ja mam w rozmiarze 60x95. Służy jako legowisko, bezpieczne miejsce.
Panu Bogu świeczkę a diabłu OGAREK :-)
Hodowla Ogara Polskiego
"z Sarmackiej Tradycji FCI"
534 992 136

Awatar użytkownika
BACHMATsforanemroda
Posty: 1117
Rejestracja: niedziela 01 lis 2015, 16:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Jeleń, Szczecinek
Kontakt:

Re: Klatka - czy? A jeśli tak to jaka?

Post autor: BACHMATsforanemroda »

My używamy klatki już tylko na wystawach, ale kiedy Lorna była mała również służyła jako zabezpieczenie i miejsce odpoczynku. My mamy zdecydowanie za dużą klatkę w rozmiarze XXL kupioną na allegro. Nieporęczna i ciężka. Podpowiem, że nie ma co oszczędzać na klatce. Kupiliśmy jedną z najtańszych i szczeniak ogara zaburzył nieco jej strukturę :gleba: Pomijając fakt, ze zdarzało jej się wyjść przez powyginane druty.
hodowla znad Sarczego Brzegu
https://www.facebook.com/BACHMATsforanemroda/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Klatka - czy? A jeśli tak to jaka?

Post autor: kasiawro »

My mamy składaną savica. Bardzo mocna i sprawdza sie super tez przy transporcie.

Wymiary chyba 70x90.
Awatar użytkownika
inodi
Posty: 55
Rejestracja: poniedziałek 20 kwie 2015, 13:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Żywiec

Re: Klatka - czy? A jeśli tak to jaka?

Post autor: inodi »

Dzięki za odpowiedzi, wymiary klatki to była dla mnie totalna niewiadoma - pewnie kupiłabym XXXXL i musielibyśmy do stada dobrać słoniątko :uff:
kasiawro pisze:My mamy składaną savica. Bardzo mocna i sprawdza sie super tez przy transporcie.
Wymiary chyba 70x90.
Znalazłam model savica w rozmiarze "L: dł. x szer. x wys.: 89 x 60 x 66 cm" Jeżeli mi się uda dołożę zdjęcie w załączniku.
BACHMATsforanemroda pisze:Kupiliśmy jedną z najtańszych i szczeniak ogara zaburzył nieco jej strukturę Pomijając fakt, ze zdarzało jej się wyjść przez powyginane druty.
:D ... pytanie co to jest tania klatka? Ta savica kosztuje 140 zeta, a to chyba niedużo?
Oceńcie proszę fachowym okiem, na ile fotka pozwoli.
Awatar użytkownika
inodi
Posty: 55
Rejestracja: poniedziałek 20 kwie 2015, 13:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Żywiec

Re: Klatka - czy? A jeśli tak to jaka?

Post autor: inodi »

Fotka klatki savic w załączniku - za pierwszym razem nie poszło bo plik bym ciut za duży
Załączniki
Klatka savic
Klatka savic
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Klatka - czy? A jeśli tak to jaka?

Post autor: Ania W »

Ja mam klatkę savica (chyba 91x65 i jest duża, ale w sytuacjach gdy pies musi tam zostać nieco dłużej to wyrzuty sumienia jakby mniejsze ;) )
Na moje oko ta klatka ma raczej niewiele wspólnego z savic-iem. Sugeruje to brak znaczka, metolowa podłoga...i cena ;)
Awatar użytkownika
Eni
Posty: 776
Rejestracja: środa 07 maja 2014, 21:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Bardo

Re: Klatka - czy? A jeśli tak to jaka?

Post autor: Eni »

Moja ogarka od szczeniaka lubiła spać i odpoczywać w zadaszonym miejscu, dostała więc swoją klatkę. Przyznaję, że okazyjnie kupiłam czarną 120/70 wiedząc, że jest o 1/3 za duża, ale miejsce w domu jest, a w klatce mieszczą się dwa psy i kot jak włączam odkurzacz albo szukam sprawcy kradzieży kotletów.

W klatce najlepiej się wyjada szpik z kosteczek oraz odpoczywa po długim spacerze.
Awatar użytkownika
inodi
Posty: 55
Rejestracja: poniedziałek 20 kwie 2015, 13:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Żywiec

Re: Klatka - czy? A jeśli tak to jaka?

Post autor: inodi »

Ania W
Dzięki - wklepałam w googla klatka savica - wyrzuciło mi w znajomym sklepie i bez przyglądania się założyłam, że to to. A bubla boję się jak ognia. "Saviki" mało są obecne jak tak szukać po sieci, ale na olxie namierzyłam kilka, może się uda coś sensownego kupić.
...w klatce mieszczą się dwa psy i kot jak włączam odkurzacz albo szukam sprawcy kradzieży kotletów.
W klatce najlepiej się wyjada szpik z kosteczek oraz odpoczywa po długim spacerze.
Słodziaki :marzyc: koty z psami w klatce...dobrowolnie!
My póki co planujemy zaopatrzyć najbardziej newralgicznego kota w obróżkę z feromonami żeby na zawał nie zszedł, ale pewnie i tak się wyprowadzi kocie stado z chałupy w ramach akcji protestacyjnej. Ale to już odrębny temat ;)
Dzięki za "wsparcie klatkowe" Mam poczucie, że wyszłam z mroku niewiedzy chociaż trochę :silacz:
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Klatka - czy? A jeśli tak to jaka?

Post autor: hania »

Ta klatka na focie nie jest Savic, ale też jest ok. Ja nie lubię takich, które mają sprężynki, bo te sprężynki szybko się rozlatują.
ODPOWIEDZ