Dziwne zachowanie ogara

Patrycja99
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 24 kwie 2018, 19:45

Dziwne zachowanie ogara

Post autor: Patrycja99 »

Witam,
mam ośmiomiesięcznego ogara, który od małości jest uczony, że po powrocie do domu, wycieram mu łapy, a ostatnio zaczyna warczeć, wręcz pokazywać zęby. Raz zdarzyło się, że mnie ugryzł, gdy chciałam mu odebrać chusteczkę, którą ukradł. Czy powinnam się niepokoić?
Awatar użytkownika
Eni
Posty: 776
Rejestracja: środa 07 maja 2014, 21:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Bardo

Re: Dziwne zachowanie ogara

Post autor: Eni »

Patrycja99 pisze:Witam,
mam ośmiomiesięcznego ogara, który od małości jest uczony, że po powrocie do domu, wycieram mu łapy, a ostatnio zaczyna warczeć, wręcz pokazywać zęby. Raz zdarzyło się, że mnie ugryzł, gdy chciałam mu odebrać chusteczkę, którą ukradł. Czy powinnam się niepokoić?
Tak, niepokoić na tyle, by coś z tym zrobić. A skoro ugryzł, to raczej poszukać kogoś do pomocy, bo słabo Wam idzie wychowywanie dojrzewającego psa (a on, niczym nastolatek, sprawdza granice i pokazuje różki). To nie program Millana, żeby przez rktan doradzać, trzeba widzieć psa, by go odczytać - poszukajcie szkoleniowca i nauczcie się pracować z psem oraz być asertywnymi, bo ogar nie yoruś, co w razie złego zachowania weźmiecie pod pachę czy do torby zamkniecie.
MrKrzysztof
Posty: 24
Rejestracja: środa 23 sie 2017, 00:33

Re: Dziwne zachowanie ogara

Post autor: MrKrzysztof »

Nasz Asik też miał wycierane łapy i za tym nie przepadał. Czasem mnie skubał ząbkami w dłonie przy wycieraniu ale nie było w tym cienia agresji, raczej przekomarzanie. Ostatnio ogrodziłem część ziemną ogródka i nie wycieram już łap.
Awatar użytkownika
Paulina_T
Posty: 537
Rejestracja: czwartek 20 sie 2015, 11:15
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Dziwne zachowanie ogara

Post autor: Paulina_T »

Koniecznie do dobrego specjalisty (szkoleniowca, behawiorysty) i to jak najszybciej!
Hodowla Ogara Polskiego - tel: 604 853 302
https://www.zsosnowejpolany.pl/
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8079
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Dziwne zachowanie ogara

Post autor: BasiaM »

Patrycja99 pisze:... Raz zdarzyło się, że mnie ugryzł, gdy chciałam mu odebrać chusteczkę, którą ukradł. Czy powinnam się niepokoić?
Dziwisz się ? Zabrałaś mu jego zdobycz !
Też byś się wkurzyła gdybyś coś zdobyła/znalazła i ktoś by ci to po prostu zabrał ... on walczy o swoje.
Naucz się wymiany, to pomaga potem na spacerach jak chce jakąś osiedlową padlinkę zjeść ...
Moje w zamian za oddanie czegoś np kości znalezionej dostają ode mnie ciastko.
Coś za coś...tu musi być wilk syty i owca cała.

No i nie pozwalać sobie na takie zachowanie. Wydać komendę "nie wolno" albo co tam sobie wymyślicie i niestety .. pracować pracować pracować z ogarem całe życie. Powodzenia.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Paulina_T
Posty: 537
Rejestracja: czwartek 20 sie 2015, 11:15
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Dziwne zachowanie ogara

Post autor: Paulina_T »

BasiaM pisze:
Patrycja99 pisze:... Raz zdarzyło się, że mnie ugryzł, gdy chciałam mu odebrać chusteczkę, którą ukradł. Czy powinnam się niepokoić?
Dziwisz się ? Zabrałaś mu jego zdobycz !
Też byś się wkurzyła gdybyś coś zdobyła/znalazła i ktoś by ci to po prostu zabrał ... on walczy o swoje..
Co prawda to nie jemu zabrano, to on zabrał :)
hi hi
Ale z całą reszta masz pełną rację.
Ćwiczymy z psem wymianę towaru oraz komendę np "zostaw".
Hodowla Ogara Polskiego - tel: 604 853 302
https://www.zsosnowejpolany.pl/
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8079
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Dziwne zachowanie ogara

Post autor: BasiaM »

Paulina_T pisze:
BasiaM pisze:
Patrycja99 pisze:... Raz zdarzyło się, że mnie ugryzł, gdy chciałam mu odebrać chusteczkę, którą ukradł. Czy powinnam się niepokoić?
Dziwisz się ? Zabrałaś mu jego zdobycz !
Też byś się wkurzyła gdybyś coś zdobyła/znalazła i ktoś by ci to po prostu zabrał ... on walczy o swoje..
Co prawda to nie jemu zabrano, to on zabrał :)
hi hi
Ale z całą reszta masz pełną rację.
Ćwiczymy z psem wymianę towaru oraz komendę np "zostaw".
z tego co czytam rozumiem, że on znalazł sobie chusteczkę i ją wziął = JEGO ZDOBYCZ.
Nie wyrwał jej nikomu z ręki. Czyli on walczył o swoje trofeum i dlatego pokazał zęby.
Tak samo miałam raz z Uchatym ... znalazł sobie kość na spacerze. Chciałam mu ją zabrać i pokazał mi zęby i to jak ! Był to pierwszy i ostatni raz kiedy je widziałam u niego w taki sposób :jezyk_3:
Został skarcony i zapamiętał to raz na zawsze ( nie, nie pobiłam psa :jezyk_3: )
Potem wymiana za smakołyk działała.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Paulina_T
Posty: 537
Rejestracja: czwartek 20 sie 2015, 11:15
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Dziwne zachowanie ogara

Post autor: Paulina_T »

No tak, tego nie wiemy, czyja to była chusteczka.
Obstaję przy tym, że jeśli miała zapach właściciela - choć przez chwilę była w jego ręce, to była jego :happy3: :)
Hodowla Ogara Polskiego - tel: 604 853 302
https://www.zsosnowejpolany.pl/
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 1671
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 09:22
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Włocławek

Re: Dziwne zachowanie ogara

Post autor: Leszek »

Jesteście za bardzo liberalni do takich zachować :nunu: , wychowanie bezstresowe ???
Ostatnio zmieniony środa 25 lip 2018, 13:02 przez Leszek, łącznie zmieniany 1 raz.
Amonowo pozdrawia leszek.piechocki@wp.pl
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 1671
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 09:22
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Włocławek

Re: Dziwne zachowanie ogara

Post autor: Leszek »

Jestem staro modny, ale jak by mnie miał Amon ugryźć, gdy coś mu zabieram, nawet kość, od razu by dostał w łeb. :zly2: Ma prawo pies protestować, nawet warczeć, ale złapać właściciela, nigdy. :psiako: Zobaczcie jak suka karci młode, od razu i mocno niekiedy.
Amonowo pozdrawia leszek.piechocki@wp.pl
ODPOWIEDZ