Wakcje z ogarem - miejsce na pierwsze wspólne wakacje

ESOX
Posty: 291
Rejestracja: niedziela 25 sty 2009, 22:18
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Wakcje z ogarem - miejsce na pierwsze wspólne wakacje

Post autor: ESOX »

To będą pierwsze wakacje z ogarem. Myślimy o wyjeździe w góry (nie mamy sprecyzowane dokładnie gdzie ale na pewno gdzieś na południe). Mam do Was pytanie na co zwracać uwagę przy zamawianiu kwatery? Wiem, będę szukał kwatery, pokoi gdzie przyjmują psy ale chodzi mi o praktyczność na co zwracać uwagę?, czego się wystrzegać. Chcielibyśmy by ten pierwszy wyjazd był udany.

A może znacie coś, polecicie coś. Najważniejsze cisza, spokój, miejsce do biegania dla psiaka....a przy okazji coś takiego, że i my odpoczniemy ;-)
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Wakcje z ogarem - miejsce na pierwsze wspólne wakacje

Post autor: weszynoska »

Tylko Bieszczady...... :marzyc:
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
Ola i Dunaj
Posty: 2107
Rejestracja: czwartek 27 lis 2008, 11:13
Gadu-Gadu: 9495783
Lokalizacja: Młynki

Re: Wakcje z ogarem - miejsce na pierwsze wspólne wakacje

Post autor: Ola i Dunaj »

Może np. na to czy teren posesji jest ogrodzony, czy nie znajduje się przy bardzo uczęszczanej drodze. Czy zwierzęta gospodarzy tolerują inne. Czy pokój nie jest usytuowany na piętrze - niektórym psiakom wchodzenie po stromych schodach może sprawiać trudność. Narazie tyle przyszło mi do głowy :) Jeszcze jedno. Moim zdaniem najważniejsze jest dobre "oznakowanie" psa, na wypadek, tfu, tfu, gdyby gdzieś się zawieruszył w okolicy. Chyba na zielonym ktoś pisał, że na wyjazdy z psem zabiera gotowe ogłoszenia ze zdjęciem psa. Chociaz nie wiem czy nie jest to kuszeniem losu ;)
Utopista widzi raj,
realista widzi raj plus węża.
Helmut Walters
Awatar użytkownika
Gosia + Fabro
Posty: 29
Rejestracja: wtorek 21 paź 2008, 10:20
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wakcje z ogarem - miejsce na pierwsze wspólne wakacje

Post autor: Gosia + Fabro »

My w ubiegłym roku byliśmy z malutkim Fabrem ( 3 miesiące ) na Suwalszczyźnie i było cudownie. Cisza spokój,mało ludzi i wielkie przestrzenie. W tym roku planujemy wyjazd w góry i też myśleliśmy o Bieszczadach lub Karkonoszach,ale ostatnio wyczytałam,że z psami nie wolno wchodzić do żadnych parków narodowych.
Pozdrawiamy,
Gosia i Fabro
ESOX
Posty: 291
Rejestracja: niedziela 25 sty 2009, 22:18
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Wakcje z ogarem - miejsce na pierwsze wspólne wakacje

Post autor: ESOX »

Ola i Dunaj pisze:Może np. na to czy teren posesji jest ogrodzony, czy nie znajduje się przy bardzo uczęszczanej drodze. Czy zwierzęta gospodarzy tolerują inne. Czy pokój nie jest usytuowany na piętrze - niektórym psiakom wchodzenie po stromych schodach może sprawiać trudność. Narazie tyle przyszło mi do głowy :) Jeszcze jedno. Moim zdaniem najważniejsze jest dobre "oznakowanie" psa, na wypadek, tfu, tfu, gdyby gdzieś się zawieruszył w okolicy. Chyba na zielonym ktoś pisał, że na wyjazdy z psem zabiera gotowe ogłoszenia ze zdjęciem psa. Chociaz nie wiem czy nie jest to kuszeniem losu ;)
dobre

chip + fotki+ info wydrukowane
Awatar użytkownika
Paula
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 1600
Rejestracja: wtorek 14 paź 2008, 21:24
Gadu-Gadu: 3818816
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wakcje z ogarem - miejsce na pierwsze wspólne wakacje

Post autor: Paula »

Stosunek właścicieli do zwierząt.

BALKON (taras) pod warunkiem, że nie jest to domek wolnostojący. W nocy jak będzie chciał, może tam spać. Poza tym czasami jest to praktyczne ze względu na małe rozmiary pokoi. Na ogrodzie samego i tak nie zostawiam (w trosce o roślinki i chęć wymknięcia się przez furtkę przy nadarzającej się okazji), dlatego teren nie musi być ogrodzony.

O schody zawsze można się zapytać telefonicznie, do tej pory jakoś o tym nie myślałam i zawsze nie było problemów z wejściem na piętro.
Pozdrawiamy,
Paula & Świtun
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Wakcje z ogarem - miejsce na pierwsze wspólne wakacje

Post autor: hania »

Gosia + Fabro pisze:ale ostatnio wyczytałam,że z psami nie wolno wchodzić do żadnych parków narodowych.
Tak. Jeszcze jakiś czas temu do niektórych było wolno a potem zmienili i już do żadnych nie wolno. Od tego czasu nie byłam w górach :(. Bo jak tu bez psa jechać.
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 145
Rejestracja: piątek 28 lis 2008, 09:37
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Pyrlandia
Kontakt:

Re: Wakcje z ogarem - miejsce na pierwsze wspólne wakacje

Post autor: Darek »

to może jak w Polsce nas nie chcą to pojechać w zagraniczne góry, np w Austrii wszędzie mogłem z psem wejść, na lodowiec, do sklepu, do kazdej knajpy (w prawie kazdej restauracji kelner wraz z menu nieproszony przynosił miskę z wodą), na kazdy szlak pieszy, do kolejki linowej, do jaskiń (przed jaskiniami doczytałem nawet info że zwiedzanie nie polecane dla psów ze względu na dużą ilość stopni do przejscia :shock: ) itd itp.

Polecam, tam z psem jesteś naprawdę mile widziany wszędzie... i przy okazji robisz mini-promocję rasie, bo wielu ludzi sie zatrzymuje pyta i nikt takiej rasy nia zna 8-)
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Wakcje z ogarem - miejsce na pierwsze wspólne wakacje

Post autor: Aszemi »

Na Szrenicę wchodziliśmy z Salwą a też jest na terenie parku tylko było info że na smyczy a i tak biegała luzem i gość na bramce nie zwrócił uwagi i jeszcze ją głaskał.
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
Awatar użytkownika
wladekbud
Posty: 608
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2008, 08:37
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Oleśnica/d-śląskie

Re: Wakcje z ogarem - miejsce na pierwsze wspólne wakacje

Post autor: wladekbud »

O, i to jest dobry temat na nowy topic, czyli:

Utworzenie mapy turystycznej Polski z zaznaczeniem miejsc, gdzie ogary nie dadzą rady się dostać (bo nie wolno, bo teren nieodpowiedni dla psa, bo pies się zanudzi... itd.).

Tylko jak to, zrobić :niewka:
"Whoever loveth me, loveth my hound." - Thomas More
ODPOWIEDZ