Nauka czystości

Awatar użytkownika
martaimicho
Posty: 323
Rejestracja: wtorek 24 sie 2010, 07:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Nauka czystości

Post autor: martaimicho »

No ja tam ekspertem nie jestem,ale myślę,że Mozartowi trzeba regularnego wyprowadzania-jak w zegarku :niewka:
u nas to się sprawdziło :happy3:
a może faktycznie przeziębiony?? :strach_4:
pozdrawiam
Awatar użytkownika
zybalowie
Posty: 1668
Rejestracja: niedziela 15 sie 2010, 08:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nauka czystości

Post autor: zybalowie »

Standardowo przynajmniej pięć wyjść na dzień wychodzi. Plus ewentualnie jakieś wyjścia do sklepu na pocztę itd.

Jak widzę, że w nocy się kręci i popiskuje, to się zwlekam z łuzia i dawaj na dwór. Może nie powinnam?
Ale chcę, żeby noc miał spokojną.

A na jakie objawy powinnam zwrócić uwagę, jeśli chodzi o przeziębienie? Bo ostatnio jedyna zmiana to tyle, że bardzo dużo pije - jak smok.

Kilka dni temu byliśmy u weterynarza, za kilka kolejnych dni idziemy znowu.
No ja tam ekspertem nie jestem,ale myślę,że Mozartowi trzeba regularnego wyprowadzania-jak w zegarku :niewka:
:mysl_1: Hm... jedyne regularne wyjścia u nas, to te w porze posiłków. Więc może to należałoby zmienić i ustalić jakiś harmonogram... Może racja...
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Jotka
Posty: 290
Rejestracja: poniedziałek 23 sie 2010, 19:36

Re: Nauka czystości

Post autor: Jotka »

Zauważyłam u Korka bardzo podobne objawy. Już dosyć dawno przestał sikać w domu. Pierwsze, szybkie wyjście na siku jest koło siódmej (trudno to nazwać spacerem, tym bardziej, że pies spyla sam do domu na śniadanie), pierwszy długi spacer - 9 - 10.00, drugi - 13-14.00, po południu zwykle jedno krótkie odsikanie i ostatni długi spacer między ósmą, a dziewiątą. Czyli trzy długie spacery i kilka skoków na siku. Od kilku dni zauważyłam, że zdarza mu się siknąć w sytuacji, kiedy jest zły/rozżalony/głodny (to ostatnie zwykle krótką chwilkę po posiłku :gleba: ). Mam wrażenie, że chce zwrócić na siebie uwagę, czasem próbuje wymusić wcześniejsze wyjście na spacer.
Cóż, uważam, że wychodzę z nim o bardzo regularnych porach, postanowiłam się nie przejmować. Zabawne, że kiedy trochę się spóźniam z wyjściem - sika kulturalnie na gazety, w tradycyjnym miejscu - a kiedy robi to, kierując się rozmaitymi emocjami - w przedpokoju, na płytki. Taki sobie wynalazł system :zly1: .
Korek ;) viewtopic.php?f=5&t=1058" onclick="window.open(this.href);return false;
monik

Re: Nauka czystości

Post autor: monik »

zybalowie a może to, że więcej pije, to efekt tego, że w mieszkaniach się teraz grzeje?
Mój jeden młody psiak więcej pije, jak jest okno zamknięte, a jak otwarte, to bardzo mało pije.
Może też zmieniliście karmę, a która jest bardziej sucha od poprzedniej?
Albo wiele innych rzeczy :twisted:
ODPOWIEDZ