Nauka czystości

Awatar użytkownika
wszoleczek
Posty: 1894
Rejestracja: środa 18 lis 2009, 10:44
Gadu-Gadu: 3431453
Lokalizacja: Libiąż k/Chrzanowa
Kontakt:

Re: Nauka czystości

Post autor: wszoleczek »

Czas odświeżyć wątek :placzek: Ja mam pytanie jak nauczyć dorosłego psa czystości :niewka: .
Nero jest wpuszczany do domu wieczorem, czasami rano też. I dzisiaj rano przyszedł i zaznaczył płaszcz :wow_3: . Wiem, że to nie pedagogiczne, ale klapsa dostał :? Jeśli to się powtórzy, to na pewno pies znowu wyląduje na stałe na dworze :zdziw_5:
Natalia i Nero
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Nauka czystości

Post autor: Ania W »

Ja nie wiem czy to jest kwestia tradycyjnej nauki czystości...Skoro on wszedł do domu będąc najpierw na zewnątrz a potem nasiusiał to jest to raczej właśnie kwestia znaczenie a tu podstawą jest usunięcie zapachu.
No i nauka czystości polega na tym że takie zachowania się wyłapuje i stara się im zapobiegać co powoduje że występują one coraz rzadziej a nie że z dnia na dzień znikają.
Mam nadzieję że to jednorazowy wyskok - może mu ten płaszcz czymś zapachniał ?
Awatar użytkownika
wszoleczek
Posty: 1894
Rejestracja: środa 18 lis 2009, 10:44
Gadu-Gadu: 3431453
Lokalizacja: Libiąż k/Chrzanowa
Kontakt:

Re: Nauka czystości

Post autor: wszoleczek »

Ania W pisze:może mu ten płaszcz czymś zapachniał ?
Właśnie mógł zapachnieć tylko nim, bo wcześniej babcia w płaszczu była na dworze i głaskała psa :zly1:

Na razie raz się to zdarzyło i chodzę za psem krok w krok. A te psikacze do pomieszczeń żeby pies się nie załatwiał są skuteczne?
Natalia i Nero
Awatar użytkownika
trusiak
Posty: 413
Rejestracja: środa 05 maja 2010, 20:12
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Katowice, czasem Libiąż

Re: Nauka czystości

Post autor: trusiak »

Mamy dość spory problem. Mira na początku jak ja przywieźliśmy załatwiała się na gazety, ale od jakiegoś czasu zdarza jej się robić siku i kupę w kojec. Zmienialiśmy koc, kojec przeniesliśmy w inne miejsce, a w tamto miejsce dalismy gazetę- na jakis czas to poskutkowało, ale po dwóch dniach problem wrócił, a nam się już miejsce w pokoju kończy... nie wiemy co z tym zrobić...
Obrazek
Awatar użytkownika
trusiak
Posty: 413
Rejestracja: środa 05 maja 2010, 20:12
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Katowice, czasem Libiąż

Re: Nauka czystości

Post autor: trusiak »

A i dodam, że próbowalismy metod pozytywnych, czyli chwalenie za załatwienie się na gazety. Za każdym razem zanoismy ją na gazetę jak widzimy co się szykuję, ale zdarza sie, że uparcie z nich ucieka i idzie na kojec. Poza tym gazety nie zmieniają swoich miejsc. Są tam stale i to na nich wcześniej się załatwiała.
Obrazek
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8080
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Nauka czystości

Post autor: BasiaM »

Może legowisko pachnie jej siuśkami ? Chyba, że też wyprane jak kocyk :niewka:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Nauka czystości

Post autor: weszynoska »

ja bym to ujęła tak....za bardzo się przejęliście :mysl_1:

szczenię jak dziecko ma prawo do sikania byle gdzie...i musi z tego wyrosnąć
a wyrasta około 3-4 miesiąca zycia :niewka:

jedne wcześniej drugie później...nie ma rady trzeba to znieść...a im bardziej się staracie ją pokierować tym bardziej ona się stresuje i szuka wyjścia na swoją łapę ( a że łapa szczenięca to jej nie wychodzi ;) )
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
trusiak
Posty: 413
Rejestracja: środa 05 maja 2010, 20:12
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Katowice, czasem Libiąż

Re: Nauka czystości

Post autor: trusiak »

weszynoska
Może masz rację... to jest nasz pierwszy pies, więc tak naprawdę nie wiemy jak się zachowuje szczeniak i co jest normalne, a co nie :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Nauka czystości

Post autor: Aszemi »

Ano dokładnie jak Węszynoska prawi :szacun_1: Nam Salwa na swoje miejsce nie sikała za to lubiła odlać na dywan :D a Szajka no cóż olewała swoje posłanie ale do czasu także wytrwałości w zmienianiu na suche życzę :zgoda:
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Nauka czystości

Post autor: weszynoska »

trusiak pisze: to jest nasz pierwszy pies, więc tak naprawdę nie wiemy jak się zachowuje szczeniak i co jest normalne, a co nie :)



szczeniak się bawi, zjada buty, rozrabia, chce spać w łóżku, sika byle gdzie i baaardzo często :gleba: szczeniak jest wiecznie głodny, czasami śpiący :jezyk_3:
szuka towarzystwa i chce sie uczyc od nas wielu ciekawych czynności

i musimy szczeniakowi pokazać jak wygląda nasz sposób na zycie, ale nie starajmy się nauczyc go wszystkiego od razu
to jest tak, że niemowlaka ludzkiego nie uczymy w wieku kilku miesięcy jeść nożem i widelcem

szczeniak rozrabia, chce się bawić, na spacerach ciągnie na smyczy, szuka smakołyków :zly2:

normalka :psiako:

wykorzystajcie czas szczenięcej ufności na budowanie więzi, starajcie się być atrakcyjni, ale bez przymuszania i trochę wyluzujcie , kontakt z psiakiem to wspaniały sposób na odreagowanie stresu


zafundujcie małej stałe pory wychodzenia na dwór, i stałe pory zabaw , karmienia itp...bardzo szybko załapie kiedy jest jej 5 minut

jak na prawdę zaczyna broić to trzeba zareagować, ale współmiernie do szkodliwości czynu :D
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
ODPOWIEDZ