Agresja w stosunku do innych psów

Awatar użytkownika
Krzysztof
Posty: 313
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 08:54
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Agresja w stosunku do innych psów

Post autor: Krzysztof »

Ania W pisze: Tak dla ścisłowca ;) - w szkoleniu psa nie ma 100% patentów ;) To nie maszynka i niestety/stety nie zawsze działa jak byśmy chcieli :)
Dokładnie to samo nasunęło mi się na myśl :)

Zachowanie może mieć różne źródła u różnych psów. W przypadku dwóch psów, które wykazują takie samo zachowanie i ma ono taką samą przyczynę postępowanie i tak może być różne ze względu np. na różnice w temperamencie psów.
Nie ma złotej pigułki, która zlikwiduje problem.
Awatar użytkownika
delia
Posty: 249
Rejestracja: niedziela 16 cze 2013, 23:40

Re: Agresja w stosunku do innych psów

Post autor: delia »

Wiem, że mijanie się po łuku to długa droga przez mękę do osiągnięcia celu. Czas nie jest ważny, liczy się cel.
Wg mnie przyczyna jest taka - pies ma bardzo wysoki poziom energii, na krótkich spacerach nie może się rozładować więc jest agresywna, na długich spacerach się rozładuje więc nie reaguje agresją; z kolei w domu jest bardzo uległa więc na zewnątrz próbuje dominować, znaczy teren i go pilnuje.
Jeśli w domu nie wykazuje żadnych oznak dominacji wobec swoich i obcych, zwierząt i ludzi, to czemu zmienia się na spacerach? Może to ja robię coś źle na spacerze? Czy mój stres - szybko, szybko bo do pracy, ... bo już późno - może mieć aż tak znaczący wpływ?

Zgadzam się z powyższymi opiniami, że nie ma dwóch takich samych sytuacji i takich samych reakcji, każdy pies jest inny i z każdym inaczej się postępuje.
Zawsze staram się pozyskać jak najwięcej opinii zarówno od osób doświadczonych, jak i tych które nie mają dużego doświadczenia. Im więcej konkretnych porad, tym lepiej. W każdą się wczytuję, analizuję i wyciągam tylko to, co w moim przypadku mogłoby ewentualnie zadziałać, czyli z tego trochę, z tamtego trochę... metodą prób i błędów zawsze prędzej czy później docieram do celu.
A humanistów bardzo szanuję i podziwiam za to że widzą więcej, bez nich świat byłby czarno - biały.
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Agresja w stosunku do innych psów

Post autor: hania »

Jeżeli przychodzi do niej do domu obcy pies to nie reaguje?
Awatar użytkownika
delia
Posty: 249
Rejestracja: niedziela 16 cze 2013, 23:40

Re: Agresja w stosunku do innych psów

Post autor: delia »

Jeżeli przychodzi do niej do domu obcy pies to nie reaguje?
Tzn całkiem obcy to on nie jest, zna go, bryka z nim po domu bez opamiętania, nawet jeśli położy mu łapę na grzbiecie to w zabawie. No i podczas cieczki z obcych psów czekających za drzwiami na wycieraczce też się cieszy.
Na ludzi obcych w domu nie reaguje, na dzwonek do drzwi nie szczeka, w ogóle ją nie interesuje kto przyszedł. Nie wita się z domownikami i z gośćmi - oduczyłam ją tego ignorowaniem, bo podczas powitania zawsze sikała z radości - teraz tego nie robi.
ODPOWIEDZ