Agresja w stosunku do innych psów

Awatar użytkownika
mirek
Posty: 206
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 15:08

Agresja w stosunku do innych psów

Post autor: mirek »

Potrzebuję sposobu na bardzo agresywne zachowanie Jary w stosunku do innych psów.Toleruje tylko Arga, a na całą resztę psiego towarzystwa, bez względu na miejsce,rzuca się z zębami.
Przedwczoraj podczas dochodzenia dzika,w którym brały udział moje ogary i gończa suka kolegi który strzelał, w momencie kiedy się okazało że dzik uszedł, Jara rzuciła się z furią na gończą, i miałem poważny problem żeby ją opanować :zly2:.Jakiekolwiek karcenie, warowanie, czy nawet bardziej radykalne :zly3: sposoby nie skutkują.
monik

Re: Agresja w stosunku do innych psów

Post autor: monik »

Może za bardzo przyzwyczaiła się do tego, że sama "poluje" a nie w sforze i każdego innego psa traktuje jako konkurencję do polowania, którą "trzeba" zwalczyć..
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Agresja w stosunku do innych psów

Post autor: Aszemi »

Pamiętam jak Jara warczeniem i prezentacją uzębienia ostrzegała Salwę "Ani kroku dalej" ;)
A poważnie to współczuję bo sama nie chciałabym mieś takiego problemu
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
bea100

Re: Agresja w stosunku do innych psów

Post autor: bea100 »

Nie wiadomo, czym "naraziła się" ta gończa- może coś się zdarzyło przedtem? zapewne czegoś nie zauważyłeś i nie było to bez dania racji. Mam nadzieję, że to było do tego konkretnego psa i że się nie powtórzy więcej w stosunku do innej złai- bo jak tu polować?.
Musisz przemyśleć tą konkretną sytuację, a może i cofnąć się wstecz.

Nic nie dzieje się bez przyczyny.

Coś napiszę trochę apropos.
Gdzie ja znam "przyczynę" :(
Ja mam od roku niejaki problem na wystawach z Monią. Mimo, że to suka dogoteraputa i do rany przyłóż (tzn taka była).
Opiszę. Przy ringu, tzn jak żeśmy spacerowały na wystawie na Gwardii (Monia przy nodze) to rzuciła się do niej gończa (no akurat) na za długiej smyczy i od tyłu i uszczypałą ją nawet w łapę tylnią (kretynka bez rafleksu co na to pozwoliła mając takiego nie innego psa :zly2: ). Od tego czasu Monia powarkuje (na szczęście delikatnie) na inne suki- nawet na ringu- tzn nie na wszystkie suki ale bywa. Zwłaszcza jak są za blisko jej "tyłu". Nawet AniaW to zauważyła na Warszawskiej jak ją wystawiała.
Może się to wyciszy z czasem? Też nie bardzo wiem co robić, poza tym, że oczywiście łagodnie przemawiam i staram się odsuwać od takich suk, które jej "nie odpowiadają" :zly1: . Zobaczymy w tym roku co będzie. Najwyżej przestanę ją wystawiać i koniec bo po co mam ją i siebie stressować :(
Nic nie dzieje się bez przyczyny a zazwyczaj winni są ludzie i ich durne/nieodpowiedzialne postępowanie.
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 206
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 15:08

Re: Agresja w stosunku do innych psów

Post autor: mirek »

bea100 pisze:było do tego konkretnego psa
Obawiam się, że nie będzie to takie proste, na wystawach próbuje kąsać wszystko co w zasięgu zębów(Aszemi miała okazję obserwować to na wystawie w Szczecinie).Ja natomiast muszę trzymać ją bardzo krótko, i bacznie ją obserwować, "strzela" do przodu jak 'kobra". :zly2: Jara nie robi tego ze strachu tylko ma wredny charakter, warczy nawet jak widzi psa przez szybę samochodu :niewka:
Z polowaniem nie będzie raczej problemu bo pracujemy wyłącznie na tropach i generalnie chodzę tylko ze swoimi psami. Wystawy też mogę sobie odpuścić bo suka już hodowlana i czekam na rejestrację porzydomka ale na klubową chciałbym pojechać, a ogar w kagańcu :wstydek:.Myślałem żeby wsadzić ją w kaganiec i pozwolić żeby jakiś mniejszy pies jej "dowalił" ale skutek będzie raczej odwrotny. Na szczęście jest na tyle karna, że ja nad nią panuję, ale nie chce żeby wywinęła jakiś numer jeżeli prowadzi ja ktoś inny.
Awatar użytkownika
wszoleczek
Posty: 1894
Rejestracja: środa 18 lis 2009, 10:44
Gadu-Gadu: 3431453
Lokalizacja: Libiąż k/Chrzanowa
Kontakt:

Re: Agresja w stosunku do innych psów

Post autor: wszoleczek »

Ja właśnie też mam problem z agresją, ale co do kagańca, to boję się, że jeśli Nera jakiś pies zaatakuje, to nie będzie się mógł bronić (u nas często się zdarza, że psy same się wyprowadzają na spacery :zly3: ).

mirek, masz szczęście, że pies Cię słucha, bo mój to normalnie.... :zly1:
ale my przez cały czas ćwiczymy :marzyc:
Natalia i Nero
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Agresja w stosunku do innych psów

Post autor: Aszemi »

wszoleczek pisze:masz szczęście, że pies Cię słucha, bo mój to normalnie.... :zly1:
ale my przez cały czas ćwiczymy :marzyc:
W Twoim przypadku to co innego - masz dorosłego psa od kilku dni zaledwie więc duuuużo pracy musicie włożyć żeby był karny ;)
mirek pisze:Jara nie robi tego ze strachu tylko ma wredny charakter
mirek pisze:Wystawy też mogę sobie odpuścić bo suka już hodowlana i czekam na rejestrację porzydomka
Mirku nie chcę się wtrącać bo za mały ze mnie pikuś ale czy w takim przypadku Jara powinna być rozmnażana :mysl_1:
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
Awatar użytkownika
wszoleczek
Posty: 1894
Rejestracja: środa 18 lis 2009, 10:44
Gadu-Gadu: 3431453
Lokalizacja: Libiąż k/Chrzanowa
Kontakt:

Re: Agresja w stosunku do innych psów

Post autor: wszoleczek »

Aszemi pisze:W Twoim przypadku to co innego - masz dorosłego psa od kilku dni zaledwie więc duuuużo pracy musicie włożyć żeby był karny ;)
w ten weekend znowu robimy konfrontacje z Chrobrym :strach_4:
Gdybyśmy mieli Nera od małego, to od szczeniaka bawiłby się z Chrobciem :placzek:
Zazdroszcze wam psich przedszkoli :jezyk:
Natalia i Nero
Awatar użytkownika
musia
Posty: 731
Rejestracja: sobota 14 lut 2009, 08:32
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Agresja w stosunku do innych psów

Post autor: musia »

Trzymam kciuki
"Zagraj ma ton niemal basowy.Śpiewak trochę wyższy i spełnia rolę barytonu. Lutnia ma piękny matowy głos, a Nutka najcieniej i najwyżej ciągnie. Wszystkie tworzą chór.
To jest myśliwski śpiew, w którym dźwięczy cała psia radość życia "
monik

Re: Agresja w stosunku do innych psów

Post autor: monik »

Aszemi pisze: Mirku nie chcę się wtrącać bo za mały ze mnie pikuś ale czy w takim przypadku Jara powinna być rozmnażana :mysl_1:
Myślę, że nie w tym rzecz, bo ona przecież nie była taka od początku, a z tą wystawą w Szczecinie, to przesadzacie ;)
Też tam byłam i Jarę widziałam i nic złego nie zauważyłam, normalna i spokojna sucz :)
Może lepiej pochodzić z nią na jakieś psie spacery, z psami, gdzie wiadomo, że są normalne, a nie agresywne. Może też ta "agresja" się nasila przed lub w trakcie cieczki?
ODPOWIEDZ