Pies zostawiony sam w domu=demolka:)

Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Wymiary ogara

Post autor: weszynoska »

A dlaczego nie zrobić takich pomiarów??

Tylko dlatego,że wyjdą z jakimś tam błędem :niewka:

a dla ciekawości nie można??? przecież w sumie to można potraktować jako pewną formę zabawy ( mierzymy swoje psy )


z tymi kątami..to problem ale może jakoś da się go pokonać

Nie bierzmy wszystkiego jak jakąś strasznie poważną sprawę...doktoratu wszak nie piszemy
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
zybalowie
Posty: 1668
Rejestracja: niedziela 15 sie 2010, 08:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wymiary ogara

Post autor: zybalowie »

weszynoska pisze: a dla ciekawości nie można???
(...)
Nie bierzmy wszystkiego jak jakąś strasznie poważną sprawę...doktoratu wszak nie piszemy
Jestem za!
Stremowało mnie profesjonalne podejście Leszka :wstydek:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
wladekbud
Posty: 608
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2008, 08:37
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Oleśnica/d-śląskie

Re: Wymiary ogara

Post autor: wladekbud »

Coś ala laska zoometryczna to da się zrobić metodą A.Słodowego, ale jak wygląda taki cyrkiel? Bo na necie nie mogę znaleźć fotografii. :niewka:

Leszku, mogę zmierzyć sobie Burzę, mogę? :gleba: (to komentarz odnośnie komentarzy innych n/t twojego komentarza... Kurcze, wyszło mi masło maślane :wow_3: )
"Whoever loveth me, loveth my hound." - Thomas More
Awatar użytkownika
zybalowie
Posty: 1668
Rejestracja: niedziela 15 sie 2010, 08:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wymiary ogara

Post autor: zybalowie »

"Inni" nie chcą fikać, jak tu się ktoś wykazuje postawą full profeska. Proszę się nie nabijać! ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
wszoleczek
Posty: 1894
Rejestracja: środa 18 lis 2009, 10:44
Gadu-Gadu: 3431453
Lokalizacja: Libiąż k/Chrzanowa
Kontakt:

Re: Wymiary ogara

Post autor: wszoleczek »

Jeśli chodzi o ten cyrkiel, to ja to widzę tak:

Pamiętacie takie duże cyrkle w szkole? To chyba trzeba mieć coś takiego (można samemu zrobić) przyłożyć dwa końce do wyznaczonych punktów i potem zmierzyć odległość tych dwóch końców.

Ja mam goniometr, ale on jest za mały :x
Natalia i Nero
Awatar użytkownika
EiMI
Posty: 2870
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Serby

Re: Wymiary ogara

Post autor: EiMI »

Ale propozycja przy okazji wystaw.... też niezła i moim zdaniem wykonalna, a najlepsza okazja sierpień 2011 :D bo liczebnie dużo będzie w każdej kategorii wiekowej, a i znawcy tematu też zapewne będą.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 1671
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 09:22
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Włocławek

Re: Wymiary ogara

Post autor: Leszek »

zybalowie pisze:
weszynoska pisze: a dla ciekawości nie można???
(...)
Nie bierzmy wszystkiego jak jakąś strasznie poważną sprawę...doktoratu wszak nie piszemy
Jestem za!
Stremowało mnie profesjonalne podejście Leszka :wstydek:
Przepraszam, że tak zabrzmiało. :szacun_1: Myśląłem, że chodziło o to aby porównać do badań poprzednich i dokładnie okreslić jaki ogar jest i jak się zmienił :mysl_1: , (aczkolwiek poprzednie badania ze względu na niekiedy niewielkę grupe mierzonych zwierząt też według mnie należy traktować bardzo orientacyjnie)
Oczywiście można to robić dla własnej ciekawości i zabawy, :happy3: (chociaż watpię aby było to zabawne dla psa :zly1: )
Aczkolwiek może się mylę, moje doświadczenia są bardzo stare i dotyczyły głównie...........krów.
Amonowo pozdrawia leszek.piechocki@wp.pl
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 1671
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 09:22
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Włocławek

Re: Wymiary ogara

Post autor: Leszek »

wladekbud pisze:Coś ala laska zoometryczna to da się zrobić metodą A.Słodowego, ale jak wygląda taki cyrkiel? Bo na necie nie mogę znaleźć fotografii. :niewka:)
Co do cyrkla , to nie jest (jak pamiatam jeszcze przy moim wieku i sklerozie) taki prosty jak normalny cyrkiel , tylko zaokrąglony, bardziej takie dwa półkola, bo chodzi o to aby zmierzyć jakieś np. dwa wgłębienia.
Amonowo pozdrawia leszek.piechocki@wp.pl
Awatar użytkownika
wszoleczek
Posty: 1894
Rejestracja: środa 18 lis 2009, 10:44
Gadu-Gadu: 3431453
Lokalizacja: Libiąż k/Chrzanowa
Kontakt:

Re: Wymiary ogara

Post autor: wszoleczek »

Leszek pisze: Oczywiście można to robić dla własnej ciekawości i zabawy, :happy3: (chociaż watpię aby było to zabawne dla psa :zly1: )
Aczkolwiek może się mylę, moje doświadczenia są bardzo stare i dotyczyły głównie...........krów.
Jak pomyślę krowa i weterynaria albo zootechnika, to mam niemiły obraz przed oczami.... :?

Moim zdaniem dla psa to nie będzie stresujące, gdy będzie to robić jego właściciel lub gdy właściciel będzie przy nim. Na pewno gorsza jest wizyta u weta na szczepienie :jezyk_3:

Czyli co? Rok 2011 to oficjalnie już rok mierzenia ogara? :mrgreen:

Co do tego nieszczęsnego cyrkla, to można zrobić coś takiego: (obwodem zaznaczyłam część ruchomą)

Obrazek
Natalia i Nero
Awatar użytkownika
wszoleczek
Posty: 1894
Rejestracja: środa 18 lis 2009, 10:44
Gadu-Gadu: 3431453
Lokalizacja: Libiąż k/Chrzanowa
Kontakt:

Re: Wymiary ogara

Post autor: wszoleczek »

Leszek pisze: Co do cyrkla , to nie jest (jak pamiatam jeszcze przy moim wieku i sklerozie) taki prosty jak normalny cyrkiel , tylko zaokrąglony, bardziej takie dwa półkola, bo chodzi o to aby zmierzyć jakieś np. dwa wgłębienia.
Dwa wgłębienia :mysl_1: Czyli mamy prowizoryczny cyrkiel zaokrąglony, przykładamy do tych dwóch pkt wgłębionych i co potem? Jak to zmierzyć? Przecież żeby zmierzyć odległość ramion trzeba 'otworzyć' cyrkiel żeby psa wypuścić i mieć gdzie taśmę włożyć :zdziw_5:
Natalia i Nero
ODPOWIEDZ