zapalenie trzeciej powieki

Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: zapalenie trzeciej powieki

Post autor: kasiawro »

Jak długo brała cyklosporynę po zabiegu?
Jakość filmu łzowego (ilość, gęstość) jest zależna również od hormonów, leków, klimatyzacji/nawiew itp. Wcześniej jako alergik miała kłopot filmem łzowym?
Awatar użytkownika
Eni
Posty: 776
Rejestracja: środa 07 maja 2014, 21:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Bardo

Re: zapalenie trzeciej powieki

Post autor: Eni »

kasiawro pisze: wtorek 30 mar 2021, 22:46 Jak długo brała cyklosporynę po zabiegu?
Jakość filmu łzowego (ilość, gęstość) jest zależna również od hormonów, leków, klimatyzacji/nawiew itp. Wcześniej jako alergik miała kłopot filmem łzowym?
Cyklosporynę 1% dostawała w kroplach do oczu od zabiegu do wczoraj, czyli 3-29 (26 dni).

Szczerze, to nie wiem, czy miała problem z filmem łzowym, bo ja nie zauważyłam, żeby miała jakieś problemy poza już zgłaszanymi pojedynczymi dniami zaczerwienienia czy łzawienia korelującymi z kumulacja pylenia (Jest uczulona m. in. na pyłki traw i grzybów i zwracam uwagę na te alerty dla alergików, bo po spacerach w takie dni muszę też powieki jej płukać solą fizjologiczną, nie same łapki i pysk - a jak spacer za daleko od domu, to i reakcja się zdarzy, ze wystąpi). Nie wiem, czy takie łzawienie bądź zaczerwienienie alergiczne, to właśnie problem z filmem? Nie drapała oczu, nic jej nie ropiało, zacieków z wydzieliny nie było, zawsze do wieczora/ ranka psu przechodziło.

Stella miała stwierdzony przed zabiegiem jakościowy KCS, ale wetka powiedziała, że może to po usunięciu stanu zapalnego i grudek się cofnąć i na szczęście tak się stało (była mowa, że ilość jest ok, tylko kwestia gęstości nieprawidłowej).

Okulistycznie oczka Stelli są w porządku, dla utrwalenia tego stanu mam podawać ten hialuronian w kroplach.
ODPOWIEDZ