Buda zimą a jakość sierści

Awatar użytkownika
Małgorzata
Posty: 128
Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 09:13
Gadu-Gadu: 1028837
Lokalizacja: 64-320 Buk

Buda zimą a jakość sierści

Post autor: Małgorzata »

Witam ,
Czytałam , że wielu z was zimą "zaprasza" psy na noc do domu .Zamierzam pozostawić psa zimą na zewnątrz (oczywiście z dobrze ocieploną budą ).Czy fakt ,że pozostanie w takich warunkach może mieć duży wpływ na jakość sierści zimowej (to znaczy czy jest wyraźnie grubsza ,czy bardziej matowa ) i czy może to mieć wpływ na ocenę podczas wystaw ? Proszę też o spostrzeżenia osób, których psy pozostają cały rok poza domem i jak to znoszą (psy oczywiście :-) ?
Małgorzata z WIERNY-m
Awatar użytkownika
wszoleczek
Posty: 1894
Rejestracja: środa 18 lis 2009, 10:44
Gadu-Gadu: 3431453
Lokalizacja: Libiąż k/Chrzanowa
Kontakt:

Re: Buda zimą a jakość sierści

Post autor: wszoleczek »

Ja brałam psa do domu tylko w te najgorsze noce, gdy temp spadała nawet do -20. Jedyne co zauważyłam, to to, że pies intensywniej pachniał... psem :) Oczywiście fakt, że pies spędza cały czas na dworze musi być poprzedzony zmianą diety na porządniejszą (więcej dawałam psu i proporcjonalnie o wiele więcej mięsa). Co do sierści, to u nas była trochę inna w dotyku. Tylko tyle ;)

Szczerze, gdyby Nero dobrze znosił zamknięcie w samotności, to zostawałby np w garażu, ale wiem, że potem by mu z tyłka wióry leciały :gleba:
Natalia i Nero
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Buda zimą a jakość sierści

Post autor: weszynoska »

Zdecydowanie futro zimowe u psów mieszkających na dworze ( kojec, buda) jest gęstsze i bardziej obfite niż u kanapowców :jezyk_3:

No i o wiele więcej linienia wiosną :placzek:

A to jakie w dotyku to zależy od stanu budy :silacz: nie powinno być w środku śliskiej płyty, paneli itp...dechy surowe są najlepsze. no i często wymieniana słomka :happy3: wtedy pies nie smierdzi mokrą sierścią nie jest brudny, normalnie się błyszczy i można go jak pisze Danuta od Lokisa

otrzepać o budę i na wystawę jechać :gleba:
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
REDAIK
Posty: 1090
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 23:16

Re: Buda zimą a jakość sierści

Post autor: REDAIK »

Tylko ze słomą jest czasami problem. Leśny wywala z budy wszystko jak leci, czy jest to słoma, czy jakiś kocyk. A najlepiej robi mu się porządki zimą.
http://www.ogarzygon.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Buda zimą a jakość sierści

Post autor: hania »

weszynoska pisze:Zdecydowanie futro zimowe u psów mieszkających na dworze ( kojec, buda) jest gęstsze i bardziej obfite niż u kanapowców :jezyk_3:
Pod warunkiem, że ich genetyka pozwala na gęste i obfite futro. Np. Gawra nigdy nie będzie miała takiego futra jak Irga, niezależnie na jaki mróz ja wystawię.
ODPOWIEDZ