Entropia - dyskusja

Awatar użytkownika
irie
Posty: 3550
Rejestracja: środa 14 paź 2009, 23:04
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Entropium- temat przereklamowany!!! co jeszcze boli ogara???

Post autor: irie »

hucuł pisze:Wygląda na to, że OP w tej wadze nie ma i tylko to warto oprotestować w cytowanym artykule.
Ale trudno oprotestowywac dane wziete z wzorca.
Natomiast twierdzenie, ze rase trapi szereg chorob, do tego skrzetnie ukrywanych przez wielu hodowcow, wg mnie nie jest prawda. Zwlaszcza, gdy wziac pod uwage, ze tylko w opisie ogara pojawia sie takie stwierdzenie.
Obrazek
Awatar użytkownika
ania N
Posty: 5017
Rejestracja: piątek 03 kwie 2009, 18:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nasiłów /Puławy

Re: Entropium- temat przereklamowany!!! co jeszcze boli ogara???

Post autor: ania N »

irie pisze:
Natomiast twierdzenie, ze rase trapi szereg chorob, do tego skrzetnie ukrywanych przez wielu hodowcow, wg mnie nie jest prawda. Zwlaszcza, gdy wziac pod uwage, ze tylko w opisie ogara pojawia sie takie stwierdzenie.
szczególnie jak się to zestawi z tym fragmentem

"Wyjątkową cechą gończych polskich, zwanych również psami Pawłusiewicza, jest fakt, że nie zaobserwowano u nich żadnej charakterystycznej dla rasy choroby dziedzicznej, co jest ewenementem wśród współczesnych czworonogów."

:wow_3:
„Jak ktoś chce coś robić to szuka sposobu, jak ktoś nie chce nic robić to szuka powodu."

https://www.facebook.com/HodowlaOgaraWislanaOsada/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Entropium- temat przereklamowany!!! co jeszcze boli ogara???

Post autor: Ania W »

Ja bym się nie oburzyła, gdyby ktoś napisał że wśród chorób, które dotykają ogara najczęstsza jest entropia, choroba o podłożu genetycznym...ale hucule możesz wymienić jeszcze szereg tych tak strasznie trapiących ogara i skrzętnie ukrywanych przez hodowców?
Nawet nie chodzi o to, że ogar ma być reklamowany jako pies, które nic nie ruszy ale to bardzo tendencyjne sformułowanie, zwłaszcza w zestawieniu z "idealnie zdrowymi" innymi rasami. Że już nie wspomnę, że hodowcy ogarów to straszne "świnki" skoro tak skrzętnie ukrywają caluśki szereg okropnych chorób...w przeciwieństwie np. do hodowców gp, którzy nic nie muszą ukrywać, bo mają ewenementy na skalę światową ;)(i podkreślam, że nie mam nic do gończych, tylko chciałam podkreślić kontrast miedzy sposobem przedstawienia na przykład tych dwóch ras pokrewnych ras )
Awatar użytkownika
REDAIK
Posty: 1090
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 23:16

Re: Entropium- temat przereklamowany!!! co jeszcze boli ogara???

Post autor: REDAIK »

Ten opis jest tendencyjny. teraz wszyscy będą na nas patrzeć jak na oszustów, a wszystkie ogary będą miały chorobę oczu nazywaną entropią i tylko inne rasy są zdrowe, a najmniej problemów zdrowotnych i psychicznych z polskich ras sprawiają gończe. (Sorki gończuchy :zgoda: )
W ten sposób powstaje stereotyp, który z natury rzeczy jest uogólnieniem najczęściej krzywdzącym większość.
http://www.ogarzygon.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
hucuł
Posty: 311
Rejestracja: czwartek 23 paź 2008, 11:21

Re: Entropium- temat przereklamowany!!! co jeszcze boli ogara???

Post autor: hucuł »

Ja podchodzę do tematu wyłącznie w kontekście rasy OP. I dla mnie w tym artykule jedyną informacją nieprawdziwą dotyczącą rasy jest cytowana masa. Nie wiem, skąd bierze się nagła chęć porównywania z opisami innych ras. Nie chcę wdawać się w dyskusje o wyższości Swiąt...
To są inne Święta. Artykuł jest o OP.
Awatar użytkownika
REDAIK
Posty: 1090
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 23:16

Re: Entropium- temat przereklamowany!!! co jeszcze boli ogara???

Post autor: REDAIK »

Ale święta są świętami i zawsze jest wolne hucule. :niewka:
Tylko dlaczego jedno jest przegięte w lewo skrajnie, a drugie w prawo?
Ja mam tylko Op czuję się dotknięta stwierdzeniem, ze większość hodowców ukrywa wadę oczu? (fałsz)
Zdanie wyrażone publicznie staje się prawdą.
http://www.ogarzygon.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Awatar użytkownika
irie
Posty: 3550
Rejestracja: środa 14 paź 2009, 23:04
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Entropium- temat przereklamowany!!! co jeszcze boli ogara???

Post autor: irie »

Poprawka. Artykul jest o rasach polskich. Nie mozna nie widziec pozostalych, patrzac na ogara. I trudno sie nie oburzac widzac, ze z opisu ogar wypada wsrod polskich ras najgorzej - tu wlasnie ten opis mija sie z prawda.
Kwestia 20 kg to osobny temat - zgodnosc ze wzorcem wspolczesnych ogarow. Niekoniecznie zasluguje na podnoszenie rabanu. Zreszta - jakies suczki niedaleko tych 20 kg (no, moze 25, w koncu 20 to dolna granica wagi) moze by sie i znalazly, kto wie?
Obrazek
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Entropium- temat przereklamowany!!! co jeszcze boli ogara???

Post autor: Ania W »

hucuł pisze:Ja podchodzę do tematu wyłącznie w kontekście rasy OP.(...)
To są inne Święta. Artykuł jest o OP.
Otóż nie - artykuł jest o rasach polskich, w tym o op.
A skoro ogary trapi szereg genetycznych chorób to może mógłbyś napisać jakie to jeszcze?
Entropia...

waga - Łoza w okolicach 26 ;)
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Entropium- temat przereklamowany!!! co jeszcze boli ogara???

Post autor: kasiawro »

irie pisze:Poprawka. Artykul jest o rasach polskich. Nie mozna nie widziec pozostalych, patrzac na ogara. I trudno sie nie oburzac widzac, ze z opisu ogar wypada wsrod polskich ras najgorzej - tu wlasnie ten opis mija sie z prawda.
Kwestia 20 kg to osobny temat - zgodnosc ze wzorcem wspolczesnych ogarow. Niekoniecznie zasluguje na podnoszenie rabanu. Zreszta - jakies suczki niedaleko tych 20 kg (no, moze 25, w koncu 20 to dolna granica wagi) moze by sie i znalazly, kto wie?
dokładnie chciałam napisać to samo-Dzięki Irie
Awatar użytkownika
REDAIK
Posty: 1090
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 23:16

Re: Entropium- temat przereklamowany!!! co jeszcze boli ogara???

Post autor: REDAIK »

A może to kynegos? :cwaniak:
http://www.ogarzygon.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
ODPOWIEDZ