Wymioty - Dlaczego pies wymiotuje...

Awatar użytkownika
sarumanisthari
Posty: 64
Rejestracja: środa 07 lip 2010, 16:36

Wymioty - Dlaczego pies wymiotuje...

Post autor: sarumanisthari »

Zauważyłem ze od trzech dni moja suczka 5miesieczna wymiotuje rano żółcia z taka biała pianka (bez resztek jedzenia) czasem tez popiskuje do tego. wet stwierdził ze za wczesnie by cos stwierdzic bo moze byc zwykła niestrawnosc lub nadkwasota z pustego żółądka rano (spac z pustym zoładkiem nie chodzi,wiec czy ja wiem?) Boje sie by jakies robaki lub cos z kleszczy choc szczepiona i odrobaczona była.Miał ktos u was podobny problem?
Druga sprawa czasem (zauwazylem dwa razy ) goni swój ogon (i to po przyjsciu raz ze spaceru!) i pobudza ja to agresywnie, behawiorysta czy jeszcze moze głupia zabawa?
Za pomoc dziekuje
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: wymioty żółcią rano

Post autor: weszynoska »

A czym ją karmisz na wieczór????

Gonienie własnego ogona to sposób na rozładowanie napięcia...wchodzi czasami w nawyk, trudny do oduczenia. Postaraj się po intensywnym spacerze ją stonować, wyciszyć....tak jak po gonitwie u koni, nie należy ich od razu w stajni zamykać, tylko trzeba jakiś czas oprowadzać, mięśnie muszą wrócić do normalności...

a u ogarka musi wrócić do normalności głowa :happy3: rozbawiona. A może spacery za nudne :niewka: bo samo chodzenie sprawy nie załatwi..musi się troszkę zmęczyć psychicznie.
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: wymioty żółcią rano

Post autor: Ania W »

Moim zdaniem jeżeli wymioty pojawiły się więcej niż raz to ja bym się poważnie zastanowiła nad diagnozą. Raz- ok, przypadek, drugi to już sygnał do obserwacji. Po trzecim szukałabym już konkretnej diagnozy...
A to przede wszystkim dlatego , że przeszłam niedawno trochę podobną sprawę z kotem. Zaczęło się od "pustych" wymiotów od czasu do czasu. Kotom się zdarzają tzw. kłaczki. Ponieważ wracało do normy odpuściłam. Potem zaczęłam widzieć, że z kotem gorzej...Dzień wymioty i brak apetytu ( a brak apetytu u moich zwierząt to BARDZO poważny objaw!) i kolejny dzień ok...za jakiś czas powtórka. Jak za 3 razem mi tak zrobił poszłam do weta. Dwa tygodnie jeżdżenia na kroplówki (kot przestał jeść i wymiotował), leczenia pod kątem zatrucia ... Na końcu diagnoza pod kątem ciała obcego - usg, bo przecież to psy zżerają a nie koty...Mój kot okazał się wyjątkowy- w jelitach miał dwa kawałki zabawki. Oczywiście zabawka była kocia ale to Łoza ją wcześniej poćwiartowała a kot zjadł kawałki...Skończyło się operacją.

Ja nie mówię że to to ale teraz jestem czujniejsza i jakoś coraz bardziej ufam mojej intuicji. Wetom, a zaznaczam że mam dobrych, też ufam ale to jest moje zwierzę i ja je znam najlepiej.

W twoim przypadku w pierwszej kolejności stawiałabym na robaki...Warto może zbadać kupę. Bo to że odrobaczana nie zawsze oznacza że nie ma robaków. Kiedy była odrobaczona? Jakimi preparatami? Łoza jak szczeniak była odrobaczana od małego według kalendarza bardzo dobrym preparatem a i tak musiałam powtarzać dwukrotnie odrobaczenie ( za każdym razem czymś innym). Nie każdy preparat działa przy każdym psie tak samo.

Jakby była to babeszjoza to by ci suka z minuty na minutę słabła. Nic innego od kleszczy nie przychodzi mi do głowy z takimi objawami.

Gonitwa ogona - często problem z emocjami przy nadmiernym pobudzeniu (dlatego może się zdarzać po spacerze), sposób na nudę, robaki ?. Może wypowiedzą się bardziej kompetentni ale ja bym przerywała takie zachowanie, zwłaszcza jak ona sie nakręca niegatywnie ...
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: wymioty żółcią rano

Post autor: hania »

Ania W pisze:
Gonitwa ogona - często problem z emocjami przy nadmiernym pobudzeniu (dlatego może się zdarzać po spacerze), sposób na nudę, robaki ?. Może wypowiedzą się bardziej kompetentni ale ja bym przerywała takie zachowanie, zwłaszcza jak ona sie nakręca niegatywnie ...
Problemy z gruczołami okołoodbytowymi też mogą być.
Awatar użytkownika
Darianna
Posty: 537
Rejestracja: poniedziałek 01 cze 2009, 17:07
Gadu-Gadu: 1179423

Re: wymioty żółcią rano

Post autor: Darianna »

Przy gonieniu ogona przez szczeniaka ja przerywałam i odwracałam uwagę, np na zabawkę.

Wymioty żółcią też się zdarzały, nie dzień w dzień ale były. Dawałam później jeść i tuż po przebudzeniu a przed spacerem jakiś drobiazg do zjedzenia, który nie obciążył żołądka a jednocześnie hamował zakwaszanie i wymioty.
Obrazek
Awatar użytkownika
zybalowie
Posty: 1668
Rejestracja: niedziela 15 sie 2010, 08:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Dlaczego pies wymiotuje

Post autor: zybalowie »

Młody zwymiotował mi drugi raz w ciągu miesiąca.

Wymioty są "normalne" tzn. zwykła treść z żołądka, bez krwi, śluzu czy żółtych śladów.

Tak jak i poprzednim razem, stało się to kilka godzin po spacerze.

Czym to może być spowodowane? Zeżarciem czegoś na spacerze?

I czy może mieć jakieś negatywne konsekwencje dla zdrowia?

Pytam, bo nie znalazłam wątku o "zwykłym" wymiotowaniu bez potencjalnie niepokojących dodatków, a nie wiem, jak temu zaradzić :niewka:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Dlaczego pies wymiotuje

Post autor: miszakai »

Myślę, że jeden wymiotny wątek by wystarczył a poważnie to 2 razy w miesiącu to chyba w normie...Wytrzęsie na spacerze to co ma w brzuchaczu; wciagnie coś jako bonus a czasami grrryząc gryzaka za daleko mu wpadnie kawałek i cofka sięgnie reszty...
Jednemu odruch wymiotny przychodzi łatwiej, innemu trudniej - jak z dziećmi.
Obrazek
Awatar użytkownika
zybalowie
Posty: 1668
Rejestracja: niedziela 15 sie 2010, 08:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Re: Dlaczego pies wymiotuje

Post autor: zybalowie »

No pięknie... nie tylko wymioty (już nawet na sucho), ale też biegunka. Pies leży bez życia, nie chce nawet pić wody :(

Jeśli nie przejdzie mu do jutra, jedziemy do weta :zly1:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8080
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Dlaczego pies wymiotuje

Post autor: BasiaM »

zybalowie pisze:No pięknie... nie tylko wymioty (już nawet na sucho), ale też biegunka. Pies leży bez życia, nie chce nawet pić wody :(

Jeśli nie przejdzie mu do jutra, jedziemy do weta :zly1:
Złapał coś. Pewnie jakiś wirus albo zeżarł coś znaleźnego w krzaczorach :niewka:
Zdrówka życzymy :piwko:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
zybalowie
Posty: 1668
Rejestracja: niedziela 15 sie 2010, 08:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Re: Dlaczego pies wymiotuje

Post autor: zybalowie »

Smutno mi teraz, jak tak leży :(

Mam nadzieję, że to tylko rewolucja żołądkowa...
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ