Badanie oczu - bardzo ważne!!!

Awatar użytkownika
ZbyszekC
Posty: 2056
Rejestracja: piątek 13 mar 2009, 19:40

Re: Badanie oczu - bardzo ważne!!!

Post autor: ZbyszekC »

Gdy w Poznaniu badaliśmy Balta i brałem certfikat, spytałem doktora czy można w certyfikacie zaznaczyć brak śladów blizn po zabiegach. Opowiedział, że w przypadku braku nie wpisuje. Wpisuje adnotację odnośnie blizn w przypadku ich ujawnienia.
"Moim prawdziwym obowiązkiem jest ocalić własne marzenia." - Arthur Schopenhauer
Awatar użytkownika
ania N
Posty: 5017
Rejestracja: piątek 03 kwie 2009, 18:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nasiłów /Puławy

Re: Badanie oczu - bardzo ważne!!!

Post autor: ania N »

Pytaliśmy się . ;)
Gdyby było zapotrzebowanie byłaby możliwość przeprowadzenia badań w Rzeszowie.
„Jak ktoś chce coś robić to szuka sposobu, jak ktoś nie chce nic robić to szuka powodu."

https://www.facebook.com/HodowlaOgaraWislanaOsada/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Badanie oczu - bardzo ważne!!!

Post autor: hania »

ZbyszekC pisze:Gdy w Poznaniu badaliśmy Balta i brałem certfikat, spytałem doktora czy można w certyfikacie zaznaczyć brak śladów blizn po zabiegach. Opowiedział, że w przypadku braku nie wpisuje. Wpisuje adnotację odnośnie blizn w przypadku ich ujawnienia.
Mnie na pytanie o ten wpis powiedział, że może wpisywac, ale nie wpisuje. I po kilku psach wiem, że nie wpisuje.
Awatar użytkownika
wszoleczek
Posty: 1894
Rejestracja: środa 18 lis 2009, 10:44
Gadu-Gadu: 3431453
Lokalizacja: Libiąż k/Chrzanowa
Kontakt:

Re: Badanie oczu - bardzo ważne!!!

Post autor: wszoleczek »

ile kosztuje takie badanie i certyfikat? ile wczesniej trzeba przedzwonic, ze sie bedzie? chodzi mi o to badanie wyjazdowe kolo olkusza
Natalia i Nero
Awatar użytkownika
ZbyszekC
Posty: 2056
Rejestracja: piątek 13 mar 2009, 19:40

Re: Badanie oczu - bardzo ważne!!!

Post autor: ZbyszekC »

Badanie jest, a przynajmniej w tym przypadku było darmowe. Certyfikat chyba 4 dychy. I na wystawie nie zgłaszałem się prędzej. Zbadaliśmy się bo daliśmy się z psem, skorumpować Klubowi. Za chleb ze smalcem. :piwko:
A w sprawie rozmowy z doktorem powtarzam tylko swój przypadek.
"Moim prawdziwym obowiązkiem jest ocalić własne marzenia." - Arthur Schopenhauer
Awatar użytkownika
ania N
Posty: 5017
Rejestracja: piątek 03 kwie 2009, 18:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nasiłów /Puławy

Re: Badanie oczu - bardzo ważne!!!

Post autor: ania N »

ZbyszekC pisze:Badanie jest, a przynajmniej w tym przypadku było darmowe
Zgadza się. Pamiętać trzeba, że certyfikat ważny jest tylko rok.
„Jak ktoś chce coś robić to szuka sposobu, jak ktoś nie chce nic robić to szuka powodu."

https://www.facebook.com/HodowlaOgaraWislanaOsada/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
ZbyszekC
Posty: 2056
Rejestracja: piątek 13 mar 2009, 19:40

Re: Badanie oczu - bardzo ważne!!!

Post autor: ZbyszekC »

Dlatego mamy kolejny.
"Moim prawdziwym obowiązkiem jest ocalić własne marzenia." - Arthur Schopenhauer
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Badanie oczu - bardzo ważne!!!

Post autor: weszynoska »

Czy ktokolwiek wie gdzie w tym roku można wyjazdowo zrobić badania na PRA???

Albo stacjonarnie.... :niewka:
nie umiem znaleźć żadnej informacji na ten temat.
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Badanie oczu - bardzo ważne!!!

Post autor: kasiawro »

Kontynuując temat z innego wątku i odpowiadając lusi i pewnie nie tylko jej, postaram się streścić to co mam w moim skrypcie z wykładu prof. Balickiego oraz uświadomić jak potrzebne i ważne jest badanie oczu.
Osobom nie czytającym tego wątku, zalecam zapoznanie się :).
Jest jeszcze jedna propozycja. Rozmawiałam z prof. Balickim na temat przyjazdu w czasie naszego święta i przebadanie głównie ogarów, choć na inne polskie rasy też liczy.
Powiedział, że jest zainteresowany, tylko minimalna ilość ogarów to 20 psiaków.
Teraz pytanie do Was, czy jesteście chętni przebadać swoje psy?
Być może rozwieję Wasze wątpliwości po streszczeniu wykładu jaki się odbył w Opolu, ale to nie dziś.
Chętnych bardzo proszę o informację, jestem umówiona, że dzwonię jak mam potwierdzone minimum ogarów i profesor rezerwuje termin.
Czyli temat jest otwarty .... .
lusia pisze:Moje obie suczki już przebadane czyli Gaja i Nadzieja .
W odpowiedzi na lusi informajcę:
ania N pisze: Zgadza się. Pamiętać trzeba, że certyfikat ważny jest tylko rok.

Dotyczy to również badania!
Pan Balicki podczas swojego wykładu nt. "Wady narządu wzroku u chartów polskich, gończych polskich i ogarów polskich" omówił problem dotyczący 3 ras polskich. Sytuację owczarków nizinne przedstawił z danych Pana Jacka Garncarza, który nie mógł dojechać do Opola.
Skupię się na ogarach :).
Celem badań była ocena występowania wad narządu wzroku wyżej wymienionych ras.
Metodą badania objęto 110 ogarów w wieku od 3 miesięcy do 12 lat. Tutaj chciałam nadmienić, że ogary stanowiły najmniejszą grupę badawczą wśród tych ras (gończe 175, charty 210).
Wynikiem tych badań jest wniosek, że u ogarów dodatkowe rzęsy rozpoznano u 38 psów (34,5%) i entropium u 17 psów (15,4%). Podkreślić należy, że Pan Balicki nie uwzględniał w statystykach psów, które były po zabiegach usunięcia dodatkowych rzęsek oraz entropii. Były brane pod uwagę tylko psy u których podczas badania stwierdzono te wady.
Ważną, nie wiem czy nawet nie najważniejszą dla nas informacją było to, iż dodatkowe rzęsy (nieleczone) są bardzo częstym powodem powstania entropii. Dodatkowe rzęsy są zdecydowanie większym problemem niż entropia.
Dlatego polecam jak tylko są możliwości badanie swojego ogara pod kątem wad wzroku. Nigdzie nie będą wpisywane informacje, że dany pies miał dodatkowe rzęski lub entropię.
Slajdy ukazujące problem z wykładu:
Obrazek
Obrazek

Jeśli są osoby chętne do badania podczas Dni Ogara we Wrocławiu proszę o informację. Badanie jest bezpłatne.
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Badanie oczu - bardzo ważne!!!

Post autor: qzia »

Jeśli się zdecyduję przyjechać to będę chętna ale o tym zadecydujemy pewnie w sierpniu. Zawsze staram się przebadać moje pociechy jak jest możliwość. :piwko:
ODPOWIEDZ