Łupież

agag
Posty: 507
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:18

Re: Łupież

Post autor: agag »

Też mi się wydaje, że to może być efekt tych 2 kąpieli pod rząd. Dziewczyny dobrze radzą- poczekaj i dodaj siemienia lnianego, powinno minąć po paru dniach.
Przed naszą pierwszą wystawą chciałam przygotować Sówkę i Skalda no i tak ze 2 dni wcześniej je wykąpałam... Mamusiu co się działo... Wyglądały jakby je ktoś popiołem obsypał. O tamtej pory raczej chadzają na wystawy "onaturel" :D , no chyba, że się wytarzały to siła wyższa. I też używamy teraz szamponu dra. Saidla tyle że jonoforowego- po nim nam sie łupież nie zdarzał.
Nie martw się- jak pies się nie drapie, nie wygryza- powinno przejść.
bea100

Re: Łupież

Post autor: bea100 »

Hihi wyobrażam sobie te dwa wykąpane wystawowe psy :lol:

Zresztą po kąpieli (jak mus kąpieli nam niestety wystąpi :x ) dobrze ogarka natrzeć olejem z lnu lub może też być oliwka dla niemowląt ( taki sposób jest przydatny jak musimy wykąpać psa w "inwazyjnym" szamponie na insekty). No chyba, że masz ekstra szampon z olejkiem np z norki czy innym w jego składzie- wtedy nie ma takiej potrzeby.
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 206
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 15:08

Re: Łupież

Post autor: mirek »

Argo z początku też miał łupież.Po odstawieniu praktycznie całkowicie suchej karmy,i przejsciu na "zupki" na ryżu,bez wieprzowiny i bez kości, pozostało mu tylko obsesyjne drapanie :D .Kąpiel to raczej w jakimś bagienku :lol: a jeżeli w ramach higieny to mydełko marki JELEŃ :D czyli szare.(kąpiel to tylko na klubową, ewentualnie międzynarodową :lol: ).Ktoś na forum (jeszcze zielonym)pisał że ogara przed wystawą wystarczy otrzepać o stodołe :lol: bo itak będzie najładniejszy ;)
Ostatnio zmieniony wtorek 28 paź 2008, 08:25 przez mirek, łącznie zmieniany 1 raz.
Józef
Posty: 555
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 10:58
Gadu-Gadu: 3660621
Lokalizacja: Śląsk

Re: Łupież

Post autor: Józef »

mirek pisze:Argo z początku też miał łupież.
Aaaaaaaaaaaaaaa.......... Mamy Cię! Kusy miał łupież po tatusiu! :shock: Żartuję. W przypadku Kuska 100% przypadków łupieżu to stres. Wystawy, jazda samochodem "w nieznanym kierunku"- na powrocie problemu już nie ma.
http://www.ogarpolski.strefa.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
STANOWCZE "NIE" DLA PRAKTYKI ROZMNAŻANIA OGARÓW POLSKICH Z ENTROPIĄ! - KONSEKWENCJI ŁAMANIA NORM FCI NA WYSTAWACH PSÓW RASOWYCH W POLSCE.
Awatar użytkownika
dorob62
Posty: 1729
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:22
Gadu-Gadu: 7212705
Lokalizacja: Warszawa

Re: Łupież

Post autor: dorob62 »

ogara przed wystawą wystarczy otrzepać o stodołe :lol: bo itak będzie najładniejszy ;)
DOKŁADNIE TAK:):):)
"Pies może nauczyć małego chłopca wierności, wytrwałości oraz tego, żeby przed snem zakręcić się trzy razy w miejscu" - Robert Benchley
Awatar użytkownika
Asiun
Posty: 1267
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 17:50
Gadu-Gadu: 4129240
Lokalizacja: pod Warszawą

Re: Łupież

Post autor: Asiun »

mirek pisze:ogara przed wystawą wystarczy otrzepać o stodołe :lol: bo itak będzie najładniejszy ;)
Dobrze, że się wyprowadziliśmy na wieś, to nie będzie z tym problemu :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Łupież

Post autor: Aszemi »

Jejuniu.... to ja szybko muszę sobie stodołę wybudować :lol: :lol: :lol:
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
Awatar użytkownika
carmen
Posty: 763
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 09:18
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: koło Żywca

Re: Łupież

Post autor: carmen »

mydło marki JELEŃ... w sumie to oczywiste :lol:
Określ swoją wizję przyszłości. Zastanów się jaka jest jej cena? Postanów, że ją zapłacisz...
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Łupież

Post autor: Aszemi »

A człowiek dla swojego psa chce jak najlepiej i dobre szampony nie wiadomo po co kupuje ;)
A po tym Jeleniu wystarczy normalnie wodą spłukać czy jakieś specjalne metody? Bo coś mi się pamięta że moja mama kiedyś swoją sukę na koniec płukała woda z octem ale nie pamiętam czemu :?
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
bea100

Re: Łupież

Post autor: bea100 »

Ocet do płukania? Być może dlatego, by zabić na psie zapach "wiatru" :lol:

Jelenia to się stosowało jak w mydlarniach było dwa do wyboru: mydło z beczki i mydło perfumowane w kostce tzw toaletowe. Ale to dawne czasy.
Teraz są szampony psie. Oczywiście jak nie ma psiego szamponu- to z dwojga złego Jeleń jest lepszy niż jakikolwiek szampon ludzki czy inny detergent.
ODPOWIEDZ