Infekcje oczu

Awatar użytkownika
wszoleczek
Posty: 1894
Rejestracja: środa 18 lis 2009, 10:44
Gadu-Gadu: 3431453
Lokalizacja: Libiąż k/Chrzanowa
Kontakt:

Infekcje oczu

Post autor: wszoleczek »

Nie znalazłam tematu o oczach, który by nie dotyczył entropii, więc tworzę nowy ;)

Nero od czwartku ma problem z jednym okiem. Tzn w środę biegał w zbożu, więc pewnie sobie podrażnił. Nic nie widać, żeby go to oko bolało. Na początku (czw-niedz) bardzo mu ropiało. Śpioszki wyciągałam mu co parę godzin, takie ciągnące się... :tia: . Dzisiaj już tych śpiochów ma znacznie mniej.

Chciałabym się skonsultować, czym, w takim wypadku, kropicie psu oczy. Ja zastosowałam ludzki preparat- sulfacetamidum. Mnie kiedyś pomogło 8-)
Mam zamiar mimo to wstąpić do weta, żeby to oko sprawdził, czy przypadkiem nie ma jakiegoś ciała obcego (wydaje mi się, że nie, bo już tak nie ropieje, ale będę miała czyste sumienie).

Czy przemywać psu oczy preparatami dostępnymi w sklepach zoologicznych do przemywania oczu czy już nie przesadzać? :P
P.S. Nie miałam możliwości wstąpienia wcześniej do weta, bo jeździłam codziennie do Żywca (w te i nazad, bo przecież psa nie zostawię :mrgreen: ).
Natalia i Nero
hucuł
Posty: 311
Rejestracja: czwartek 23 paź 2008, 11:21

Re: Infekcje oczu

Post autor: hucuł »

Ja w każdej sytuacji, kiedy zaczyna się coś dziać ze spojówkami stosuję dicorineff ludzki lub vet. Jak do tej pory skuteczność 100 %. Zakraplam raz dziennie i po 2 - 3 dniach po problemie.
Powtórzę, że z mojego punktu widzenia jest to sposób skuteczny, ale czy w każdej sytuacji właściwy? To pytanie do forumowych vetów.
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Infekcje oczu

Post autor: miszakai »

hucuł pisze:dicorineff ludzki
Dicortineff...
Sulfacetamid też może być. Postosować kilka dni. Ja pies ma takie opuszczone powieki dolne to profilaktycznie Optex albo sól fizjologiczna. Te pierwsze "ludzkie" nie za długo stosować...Max. kilka dni, potem do weta.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Infekcje oczu

Post autor: Ania W »

Ja stosuję zwykłe krople ze świetlika dla przepłukania oka ale Łoza kiedyś miała jakieś nasionko pod trzecią powieką i oko jej wtedy ropiało strasznie - na to to już żadne kropelki nie pomogą. I prawdę mówiąc pierwszy wet nawet tego nie zauważył bo było dość głęboko. Teraz po bieganiu w trawach jestem uczulona i jeżeli jeden, dwa dni oko ropieje to się zdarza, ale przy dłuższym, myślę, że trzeba do weta i niech dokładnie zagląda we wszystkie zakamarki.
Awatar użytkownika
wszoleczek
Posty: 1894
Rejestracja: środa 18 lis 2009, 10:44
Gadu-Gadu: 3431453
Lokalizacja: Libiąż k/Chrzanowa
Kontakt:

Re: Infekcje oczu

Post autor: wszoleczek »

W czwartek wybierzemy się profilaktycznie do weta, nawet jak do końca to przejdzie. Dzisiaj już ropki bardzo mało, ale zaczerwienione jest :x
Natalia i Nero
Awatar użytkownika
milysliwy
Posty: 203
Rejestracja: wtorek 01 lut 2011, 13:03
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kowalowice k. Namysłowa/Opolskie

Re: Infekcje oczu

Post autor: milysliwy »

My z Energią mamy podobny problem, jej przeważnie łzy lecą...
Byłem już kilka razy u weta, który nic nie stwierdził :zly1:
A pod oczami jak było mokro to nadal tak jest :niewka:
Czy stosowanie kropli pomoże, czy weta zmienić??
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8080
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Infekcje oczu

Post autor: BasiaM »

milysliwy pisze:My z Energią mamy podobny problem, jej przeważnie łzy lecą...
Byłem już kilka razy u weta, który nic nie stwierdził :zly1:
A pod oczami jak było mokro to nadal tak jest :niewka:
Czy stosowanie kropli pomoże, czy weta zmienić??
Ja bym zmieniła weta. Zdecydowanie ;)
A nie podwija jej się powieka do środka ? Może rzęsy wchodzą i łzawi ?
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Infekcje oczu

Post autor: Aszemi »

Bo to jest tak: jak nam coś z okiem dolega to nie idziemy do lek pierwszego kontaktu tylko do okulisty a wet jest wet i nie każdy zna się na oczach więc proponuję dowiedzieć się o okulistę psiego w okolicy i tam sie udać ;)
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
Awatar użytkownika
wszoleczek
Posty: 1894
Rejestracja: środa 18 lis 2009, 10:44
Gadu-Gadu: 3431453
Lokalizacja: Libiąż k/Chrzanowa
Kontakt:

Re: Infekcje oczu

Post autor: wszoleczek »

Jak z obu oczu leci, to najprawdopodobniej coś z budową powiek lub gałki, a jak z jednego, to podrażnienie lub ciało obce. Tak czy siak trzeba to skontrolować u specjalisty.

A czy Energia stara się 'drapać' po oczach? Widać, że ma jakiś dyskomfort?
Natalia i Nero
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Infekcje oczu

Post autor: kasiawro »

A ja nie odsyłałabym od razy do specjalisty bo w Opolu nie ma i najbliższy jest we Wrocku.
Spec może też za wiele nie stwierdzić, krople wypisz e a 110zł za wypisanie kropelek skasuje ;)
Popytajcie o weta w Opolu bardziej zorientowanego w tym temacie, jeśli takowego nie znajdziecie dajcie znać - pomogę.
ODPOWIEDZ