Pchły, kleszcze i wszelkie świństwo

Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Pchły, kleszcze i wszelkie świństwo

Post autor: Ania W »

Eni pisze: Tak założona nie chroni - na focie chyba Łoza:
Chroni :jezyk_3: Łoza i pod tym względem jest wyjątkiem łamiącym wszelkie reguły ;)
Na obroży 1,5 roku i kleszcze wbite dwa ...ale ususzone :)

A na poważnie - luźniejsza była, bo założona po myciu (tarzanko było :tia: ).
Normalnie ma ciaśniej, ale też nie przesadzam i jej się nic nie wylewa ;) Poza tym jak się przemieszcza na szyi to w jednych miejscach jest ciaśniejsza w innych luźniejsza, a przy głowie dynda;). Staram się, żeby miałam możliwie najlepszy kontakt ze skórą, ale w praktyce dwa palce oznaczają w przypadku Łozy, że obroża może się przemieszczać.
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Pchły, kleszcze i wszelkie świństwo

Post autor: miszakai »

Czy ktoś stosował?
http://zoozone.pl/pr14283-novartis-prac ... y-205.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Fipronil jest w kilku preparatach o różnych nazwach rynkowych. Kupiłam Advantix ale to mnie zaintrygowało. Ktoś wie co to za substancja czynna?
Obrazek
Awatar użytkownika
Ewka
Posty: 3817
Rejestracja: poniedziałek 03 sty 2011, 19:12
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Błonie

Re: Pchły, kleszcze i wszelkie świństwo

Post autor: Ewka »

Znam, bo stosowałam u Iskruli przed Advantixem. Zmieniłam chyba po 2 latach stosowania z bardzo dobrym skutkiem. Gdzieś znalazłam wypowiedzi, że dobre także dla psów ze skłonnością do alergii.
Byleby w sercu ciągle maj!
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Pchły, kleszcze i wszelkie świństwo

Post autor: miszakai »

Dziękuję:) Zamówiłam ten Prac-tic, zobaczymy.
Obrazek
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Pchły, kleszcze i wszelkie świństwo

Post autor: miszakai »

miszakai pisze:Zamówiłam ten Prac-tic, zobaczymy
Wczoraj, po paru dniach od zakropienia(spora dawka bo dla wagi 22-50kg 5ml chyba) kleszcz opity, żwawy, wyjęty :zly1: Fipronil tańszy i chyba u nas skuteczniejszy jednak, bo odpadały uschnięte a ten miał się całkiem dobrze. W dodatku był pierwszym kleszczem od dawna. Przed zakropieniem nie było długo żadnego a nie była zabezpieczona jakiś czas :niewka:
Obrazek
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Pchły, kleszcze i wszelkie świństwo

Post autor: SARABANDA »

Przekonaj się wreszcie do obroży, zakładasz Foresto wcześnie na wiosnę i zapominasz o temacie aż do jesieni, taniej, prościej i skutecznie, bardzo rzadko zdarza się wbity kleszcz i najczęściej wyschnięty. Żaden z moich psów nie zgubił a latają z nimi po chaszczach.
Na dłuższe spacery jak masz wątpliwości możesz zdjąć i założyć po spacerze, ochrona i tak działa.
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
Krzysztof
Posty: 313
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 08:54
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Pchły, kleszcze i wszelkie świństwo

Post autor: Krzysztof »

Ja też używam foresto, trzeci rok zresztą i jestem mega zadowolony. W zeszłym roku ściągnąłem z psów 3 chodzące kleszcze (nie wbite), w tym roku na razie jednego. Dwa lata temu u Tary znalazłem wpitego jednego - uschnięty.
Jak wyjeżdżam w bardziej zakleszczone tereny to dodatkowo zakrapiam ektoparem. Jak na razie taki sposób sprawdza mi się bez zastrzeżeń :)
Awatar użytkownika
Ewka
Posty: 3817
Rejestracja: poniedziałek 03 sty 2011, 19:12
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Błonie

Re: Pchły, kleszcze i wszelkie świństwo

Post autor: Ewka »

Ze zrozumiałych względów szukam dla Iskry nowego zabezpieczenia od kleszczy. Od 5 lat stosowałam Advantix z bardzo dobrym skutkiem aż do teraz... Od czwartku do soboty zdjęłam z Iskry, dwa tygodnie po zakropleniu, 3 wielkie, opite kleszcze. Choroba była kwestią czasu...
Podawałam jej również kiedyś trzykrotnie BRAVECTO, z doskonałym skutkiem. No, ale ostatnio trochę się naczytałam i szukam jeszcze alternatyw dla BRAVECTO. Rozmawiałam z weterynarz o zabezpieczaniu i okazuje się, że są jeszcze inne tabletki przeciwkleszczowe: Nexgard i Simparica.
Tu artykuł: http://www.psyiludzie.pl/simparica-na-k ... -tabletek/" onclick="window.open(this.href);return false;
Czy ktoś może podawał już swoim psom te dwie tabletki?
Byleby w sercu ciągle maj!
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8079
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Pchły, kleszcze i wszelkie świństwo

Post autor: BasiaM »

Ewka pisze: Od czwartku do soboty zdjęłam z Iskry, dwa tygodnie po zakropleniu, 3 wielkie, opite kleszcze. Choroba była kwestią czasu...
Czy opity kleszcz ZAWSZE oznacza chorobę ????
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Ewka
Posty: 3817
Rejestracja: poniedziałek 03 sty 2011, 19:12
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Błonie

Re: Pchły, kleszcze i wszelkie świństwo

Post autor: Ewka »

BasiaM pisze:
Ewka pisze: Od czwartku do soboty zdjęłam z Iskry, dwa tygodnie po zakropleniu, 3 wielkie, opite kleszcze. Choroba była kwestią czasu...
Czy opity kleszcz ZAWSZE oznacza chorobę ????
Nie zawsze. W naszym rejonie jest natomiast bardzo duże prawdopodobieństwo. Jak się okazuje, któryś z tych trzech kleszczy musiał być zarażony, skoro Iskra zachorowała.
Byleby w sercu ciągle maj!
ODPOWIEDZ