Pchły, kleszcze i wszelkie świństwo

bea100

Re: UWAGA znowu atakują kleszcze.

Post autor: bea100 »

Asiun pisze: No i następne pytanie - czy Fiprex jest równie dobry jak Frontline?
Wg mnie- i mojej praktyki- jest skuteczny.
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: UWAGA znowu atakują kleszcze.

Post autor: Ania W »

Są - tydzień temu Bard miał.
Awatar użytkownika
Wigro
Posty: 1735
Rejestracja: wtorek 21 paź 2008, 00:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: WA-WA

Re: UWAGA znowu atakują kleszcze.

Post autor: Wigro »

Witajcie,
w lutym, w tym roku miałem jednego już przyssanego koło przyrodzenia ale mój ludż go wykosił tak chyba ze dwie godziny po tym jak się przyczepił. W maju, czerwcu było zatrzęsienie. Zakraplali mnie mniejszą dawką ale częściej i szczotkowali po każdym wyjściu.
Teraz znowu są, motyla ich noga i chodzę śmierdzący fipreksem, ma dobry stosunek ceny do jakości, chyba. Co sądzicie o Sabunolu bo teoreticznie jest very, very good.
W Szczecinie i okolicach nie spotkałem kleszcza, może tam trzeba się przenieść,
bo nad moimi Wigrami ech, do oporu.
Ogar dobry:Gęby długiej. Paznokci tępych. Zadu przestronnego, łakomy, zwajca.
Awatar użytkownika
dorob62
Posty: 1729
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:22
Gadu-Gadu: 7212705
Lokalizacja: Warszawa

Re: UWAGA znowu atakują kleszcze.

Post autor: dorob62 »

My zakraplamy czymś co nazywa się Practic (chyba tak). Nie narzekamy. Ani my ani pies... kleszcza nie było a po Polsce jeździliśmy sporo.
"Pies może nauczyć małego chłopca wierności, wytrwałości oraz tego, żeby przed snem zakręcić się trzy razy w miejscu" - Robert Benchley
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 948
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2008, 07:28

Re: UWAGA znowu atakują kleszcze.

Post autor: Agata »

Są kleszcze, po Pestce jeden łaził po spacerze na łące z wysoka trawą, advantix zadziałał, nie wczepił się, choć znalazłam go dopiero po dwóch godzinach od powrotu
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: UWAGA znowu atakują kleszcze.

Post autor: Aszemi »

Wigro pisze:W Szczecinie i okolicach nie spotkałem kleszcza, może tam trzeba się przenieść,
A zapraszamy zapraszamy bo faktycznie u nas tego paskudztwa mniej a i o powikłaniach pokleszczowych zbytnio nie słychać ;)
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 948
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2008, 07:28

Re: UWAGA znowu atakują kleszcze.

Post autor: Agata »

Babeszjoza w Warszawie znowu diagnozowana (info z mojej lecznicy), czyli już trzeba wylać na psiska truciznę... :zly2:
Awatar użytkownika
carmen
Posty: 763
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 09:18
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: koło Żywca

Re: UWAGA znowu atakują kleszcze.

Post autor: carmen »

zastanawiające jest, że ciągle bebeszjoza występuje w okolicach Warszawy a o innych terenach polski niewiele się słyszy.
Określ swoją wizję przyszłości. Zastanów się jaka jest jej cena? Postanów, że ją zapłacisz...
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: UWAGA znowu atakują kleszcze.

Post autor: Ania W »

Carmen to nie jest tak że babeszjoza jest tylko na terenie W-wy. To że się słyszy tutaj najwięcej o tych przypadkach wynika pewnie z wielu czynników.
Ja gdziesz czytałam, że babeszjoza przyszła ze wschodu i stoponiowo rozprzestrzenia się po całej Polsce. Wtedy pisano że przekroczyła już linię Wisły. Pewnie dlatego póko co (i oby jak najdłużej ) jest na zachodzie jakby nieco mniej przypadków.
Jest pewnie jeszcze jedna rzecz - podejrzewam, że w miastach jest ona po prostu lepiej diagonozowana bo na wsiach pewnie generalnie nikt nie zwraca uwagi na pierwsze objawy(chociażby przez to, że psy często sa tylko na dworze) a potem jest już bardzo często za późno na jakieklowiek działania i pies schodzi z "nieznanych powodów".
Awatar użytkownika
ogończyk
Posty: 1132
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 22:34
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Łopuchowa/Kosztowa
Kontakt:

Re: UWAGA znowu atakują kleszcze.

Post autor: ogończyk »

Ja stosuję Frontline. Działa krótko ale dobrze. Muszę Wam jednak powiedzieć że jak po spacerze zdejmuje się z psa 30 łażących pajączków to się człowiek znieczula i dziękuje Bogu że pajączki wolą psa. Babeszioza dzięki Bogu do nas na Podkarpacie jeszcze nie dotarła. Pzdr.
Aniu. Tak się składa, że wszystkie przypadki babesziozy o których słyszałem są z Warszawy. Przykro mi ale tak to wygląda.
"...Czasem, psy dojadają po nas. Czasami my po psach...."
ODPOWIEDZ