Dysplazja

Awatar użytkownika
Grzegorz
Posty: 343
Rejestracja: piątek 02 kwie 2010, 20:23
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Katowice

Dysplazja

Post autor: Grzegorz »

Czy spotkał się już ktoś z "Dysplastycznymi" Ogarami?
Awatar użytkownika
wszoleczek
Posty: 1894
Rejestracja: środa 18 lis 2009, 10:44
Gadu-Gadu: 3431453
Lokalizacja: Libiąż k/Chrzanowa
Kontakt:

Re: Dysplazja

Post autor: wszoleczek »

Ja nic nie słyszałam ;)
Natalia i Nero
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Dysplazja

Post autor: weszynoska »

Wydaje mi się, że to pytanie już kiedyś padło..ale nie udaje mi się w opcji "szukaj" odnaleźć.

Ogary nie są prześwietlane w kierunku wykrywania dysplazji, ponieważ na ogół nie wykazują objawów chorobowych. Na pewno z racji dużego wzrostu są w " grupie ryzyka"
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
Grzegorz
Posty: 343
Rejestracja: piątek 02 kwie 2010, 20:23
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Katowice

Re: Dysplazja

Post autor: Grzegorz »

Hmm też mi się wydawało, że ten tematy już został poruszony, ale szukałem w "Zdrowiu" i nie znalazłem go... a uważam, że jest bardzo istotny... chociażby dla ludzi którzy chcą mieć ogara, żeby mogli przeczytać, że dysplazja praktycznie w ogóle nie występuje wśród Ogarów... Znalazłem w internecie masę kłamliwych opinii na temat zdrowia ogarów m.in. dysplazji , więc chciałbym, aby chociaż tutaj zostało to jasno i klarownie wyjaśnione. Ja osobiście będę badał Dryfa pod kątem Dysplazji. Pozdrawiam! :)
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Dysplazja

Post autor: SARABANDA »

A co Cię do tego skłoniło, Dryf ma jakieś objawy, czy postanowiłeś profilaktycznie?

_____________________

Małgosia&Sarabanda&Czuprynka
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
ogończyk
Posty: 1132
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 22:34
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Łopuchowa/Kosztowa
Kontakt:

Re: Dysplazja

Post autor: ogończyk »

Grzegorz pisze:Znalazłem w internecie masę kłamliwych opinii na temat zdrowia ogarów m.in. dysplazji , więc chciałbym, aby chociaż tutaj zostało to jasno i klarownie wyjaśnione.
Możesz napisać wprost o co chodziło w tej "masie kłamliwych opinii" ? Linki mile widziane.
Z dysplazją u Ogarów się nie zetknąłem. Przypuszczam, że jednostkowo może występować. Pzdr.
"...Czasem, psy dojadają po nas. Czasami my po psach...."
Awatar użytkownika
Grzegorz
Posty: 343
Rejestracja: piątek 02 kwie 2010, 20:23
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Katowice

Re: Dysplazja

Post autor: Grzegorz »

A co Cię do tego skłoniło, Dryf ma jakieś objawy, czy postanowiłeś profilaktycznie?
Hmmm... Dryfik kulał coś na tylną łapkę przez ostatnie 4 dni (tylko podczas biegania) na szczęście już mu przeszło, ale to natchnęło mnie na to, aby zrobić mu badania... OT PROFILAKTYCZNIE :)

Oto link dla Ogończyka:
http://ulubiency.wp.pl/gid,13104041,img ... jecie.html
a to jeden z komentarzy:

,,Nie kupie nigdy Ogara Polskiego
dlatego bo 1. Sa to psy w wiekszosci schorowane, i takie sa dopuszczane do rozrodu. 2.Sa hodowane tylko i wylacznie w celach zarobkowych, wiec nie dba sie nalezycie o zdrowie i cechy psychiczne tylko o ilosc bo ta gwarantuje zysk 3. Ludzie je sprzedajacy nie gwarantuja w zaden sposob jakosci czyli, zdrowia i cech psychicznych."
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Dysplazja

Post autor: weszynoska »

Grzegorz


cóż...trafiłes na bobobobo... WPą bym zupełnie się nie kierowała tak samo jak kafetrią , pudelkiem itp...

następny temat do bicia piany :psiako:
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
Grzegorz
Posty: 343
Rejestracja: piątek 02 kwie 2010, 20:23
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Katowice

Re: Dysplazja

Post autor: Grzegorz »

cóż...trafiłes na bobobobo... WPą bym zupełnie się nie kierowała tak samo jak kafetrią , pudelkiem itp...

następny temat do bicia piany :psiako:


Tak... ale przeciętny zjadacz chleba właśnie taki mit potem będzie rozpowszechniał... Natomiast nie to jest celem wątku który założyłem... Celem jest to, żebyście się wypowiedzieli na temat dysplazji, Bo uważam to za naprawdę istotną rzecz... Zdaje sobie oczywiście sprawę, że są tu "większe" głowy od mojej w tym temacie. Wiem też, że Ogar jest w grupie ryzyka. Więc liczę na szczere wypowiedzi! Peace!
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Dysplazja

Post autor: weszynoska »

Rzetelnie i szczerze....nie mam badanych psów w tym kierunku ani nie widzę na razie takiej potrzeby. Nigdy ani Diuna ( 6 lat) ani młody ( BARTNIK) 2 lata nie wykazywały żadnego z objawów dających choć cień podejrzeń w tym kierunku.

Przypomnę, że główne objawy dysplazji to ciężki chód, zarzucanie tyłem, chodzenie slalomem, trudności z wstawaniem, leżeniem "na waruj" kulawizny, w skrajnych przypadkach ciągnięcie zadem i niemożność poruszania się kłusem, galopem....

Nasze psy karmione są odpowiednio, mają wystarczającą dawkę ruchu, nie są zapasione, biegają swobodnie codziennie, nie łażą na smyczy od drzewka do drzewka ;)
Wydaje mi się, że mają odpowiednie warunki do zdrowego i długiego życia.
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
ODPOWIEDZ