Waga

Awatar użytkownika
wladekbud
Posty: 608
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2008, 08:37
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Oleśnica/d-śląskie

Waga

Post autor: wladekbud »

Witam ponownie.
Czy waga 11 kg dla suczki w wieku 3mies + 1tydzień to za mało? Ile powinien ważyć taki psiaczek?
"Whoever loveth me, loveth my hound." - Thomas More
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Waga

Post autor: weszynoska »

O wiele ważniejsze od wagi jest ogólne wrażenie

myslę, że waga jest ok..
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 948
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2008, 07:28

Re: Waga

Post autor: Agata »

Ja już wbiłam sobie do głowy, że każdy szczeniak rozwija się inaczej... Pestka ma teraz 4,5 miesiąca i waży około 18 kg. Kiedy miesiąc temu ważyła 14,5 kg, jej braciszek Afekt ważył prawie 20... ;) .
Wiem też z archiwalnych temetów na zielonym, że inne suczki ważyły dużo więcej niż moja... Ale i była najmniejsza z rodzeństwa, kiedy ją braliśmy...
Awatar użytkownika
ogończyk
Posty: 1132
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 22:34
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Łopuchowa/Kosztowa
Kontakt:

Re: Waga

Post autor: ogończyk »

Ludzie! Co Wy macie z tym ważeniem psów? O co chodzi? Jak pies rozwija się normalnie, jest fajny to co za różnica czy waży 5 czy 50 kg ? Zwariowaliście chyba!!! Chcecie mieć maszynę czy Żywe Stworzenie? Zapewnijcie Mu właściwe warunki i obserwujcie z podziwem jak rośnie Znakomity Pies !!!! (Albo nie.) Pozdrawiam
"...Czasem, psy dojadają po nas. Czasami my po psach...."
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 948
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2008, 07:28

Re: Waga

Post autor: Agata »

ogończyk, moja suka jest ważona głównie u weterynarz albo w domu na jego prośbę, przy szczepieniach, odrobaczaniu, aplikowaniu środków przeciwko kleszczom itp.
Mnie bardziej interesuje tzw. test żeberkowy :) i ogólny wygląd psa. I ten baaardzo mi się podoba... ;)
Awatar użytkownika
MagdaM
Posty: 73
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 18:21

Re: Waga

Post autor: MagdaM »

Ogary są wszystkożerne i przepadliste więc nie dziw się ,że początkujący właściciele chcą się upewnić ,że wystarczająco karmią szczeniaka .Błędy w odchowie są czasem potem nie do odrobienia a kto pyta nie błądzi. A odnośnie pytania zasadniczego - to waga jest prawidłowa ,przy jej budowie ( widziałam ją kilkakrotnie od urodzenia do 7 tyg i widuję jej siostrę ( obecnie 13to kilową ).
Załączniki
BURDA 8 tyg.jpg
Awatar użytkownika
ogończyk
Posty: 1132
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 22:34
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Łopuchowa/Kosztowa
Kontakt:

Re: Waga

Post autor: ogończyk »

Pierwsze co powinni wiedzieć początkujący ogarkowicze to to, że zdrowiej jest psa PRZEGŁODZIĆ, a nie szukać smakołyka którego by z łaski, taki czy owaki Ogar, łyknął!!!!! Pies nie musi jeść codziennie! Pies musi jeść odpowiednio!!! Pozdrawiam i życzę powodzenia
"...Czasem, psy dojadają po nas. Czasami my po psach...."
Awatar użytkownika
wladekbud
Posty: 608
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2008, 08:37
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Oleśnica/d-śląskie

Re: Waga

Post autor: wladekbud »

Dobrze, dziękuję za odpowiedzi.
Pytanie pojawiło się właśnie po rozmowie z właścicielem jej siostry, małej Burdy :)
Teraz dwa komentarze do postów.
1. Burza wygląda jak na nasz gust i opinię weterynarza, który się nią zajmuje bardzo dobrze i na pewno nie mam zamiaru jej tuczyć na siłę. Przecież pies to nie gęś.
2. Za radą p. Zbigniewa (właściciela Burdy), zważyłem psiaka trzymając go na rękach, a nie jak wcześniej próbując ustawić na wadze, brykającą, ucieszoną nową zabawą, ogarzycę. Wyszło 12,4 kg, a nie 11 jak pisałem więc tym bardziej pytanie nie aktualne.

Dziękuję za odpowiedzi.
"Whoever loveth me, loveth my hound." - Thomas More
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Waga

Post autor: miszakai »

Chciałabym Was zapytać w jakim mniej więcej wieku Wasze ogary osiągnęły wagę psa dorosłego? I wzrost w kłębie też..., tzn. kiedy wagowo i wzrostowo psy się zatrzymują - oczywiście mniej więcej, bo wiem że do 2 -3 lat nabierają umięśnienia ale jednak kiedy jest ten moment kiedy różnica w kg będzie wynosić nie więcej niż 2-3 kg do docelowej...
Obrazek
Awatar użytkownika
Iza i Sławek
Posty: 1621
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 09:47
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Waga

Post autor: Iza i Sławek »

Moje suki uparcie dążą do wagi psa dorosłego ;)
S.
Wesna z Gończaków
ODPOWIEDZ