Zęby

goncza_bieda

Re: Zęby

Post autor: goncza_bieda »

Maciej Osiński
każdy orze jak może...
bea100

Re: Zęby

Post autor: bea100 »

goncza_bieda pisze:...zdecydowanie nie polecam, z uwagi na fakt, iż surowe mięso wieprzowe może być przyczyną zarażenia wirusem van Aujeszky'ego
Absolutnie się zgadzam.
Nóżki wieprzowe (czy ogony) są świetne na galaretę ale nie jako surowizna.
Chociaż się spotkałam z tym, że "obróbka termiczna" też nie pomaga- ale to było w przypadku kotów (bardzo poddatnych na tego wirusa). Poza tym gotowanie nóżek do miękkości (tak by się rozpadały)- wg. mnie jest wystarczające by się pozbyć tego świństwa.
Maciej Osiński
Posty: 266
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 14:38

Re: Zęby

Post autor: Maciej Osiński »

goncza_bieda pisze:Maciej Osiński
każdy orze jak może...
jakaś aluzja??
"Zastanawiałeś się kiedyś, co one o nas muszą myśleć? No popatrz tylko - wracamy ze spożywczego z niesamowitą zdobyczą: kurczakiem, wieprzowiną, połową cielaka. Muszą myśleć, że jesteśmy najlepszymi myśliwymi na świecie!"
Awatar użytkownika
dorob62
Posty: 1729
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:22
Gadu-Gadu: 7212705
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zęby

Post autor: dorob62 »

Maćku,(...)( wykasowane na prośbę naszego Admina:)
Pamiętasz swoje motto? Super:)
Ostatnio zmieniony piątek 17 paź 2008, 16:59 przez dorob62, łącznie zmieniany 2 razy.
"Pies może nauczyć małego chłopca wierności, wytrwałości oraz tego, żeby przed snem zakręcić się trzy razy w miejscu" - Robert Benchley
Awatar użytkownika
rafkow
Posty: 797
Rejestracja: wtorek 14 paź 2008, 10:35
Gadu-Gadu: 34201
Lokalizacja: My som stela
Kontakt:

Re: Zęby

Post autor: rafkow »

Doroto i Maćku, wydaję mi się, iż gończa_bieda przybyła tutaj z pokojowym nastawieniem i do bieżącego wątku wniosła konkretne, wartościowe uwagi.
Niewątpliwie, mając wszyscy tutaj świadomość co wiąże gończą_biedę z 'Zielonym Forum'... ostatnia uwaga, nie koniecznie była na miejscu moim zdaniem.
Ostatnio zmieniony piątek 17 paź 2008, 18:36 przez rafkow, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiamy !!!
Maczkowy blog
Awatar użytkownika
dorob62
Posty: 1729
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:22
Gadu-Gadu: 7212705
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zęby

Post autor: dorob62 »

W porządku Rafał masz rację... Kasuję wypowiedź.. Przepraszam.
"Pies może nauczyć małego chłopca wierności, wytrwałości oraz tego, żeby przed snem zakręcić się trzy razy w miejscu" - Robert Benchley
Awatar użytkownika
rafkow
Posty: 797
Rejestracja: wtorek 14 paź 2008, 10:35
Gadu-Gadu: 34201
Lokalizacja: My som stela
Kontakt:

Re: Zęby

Post autor: rafkow »

dorob62 pisze:wykasowane na prośbę naszego Admina:)
E tam, Admin o niczym nie ma pojęcia ;)
Z tego co się orientuję, to zamiast nas podczytywać, pracuje nad tym, by pisało nam się tu lepiej, wygodniej i przyjemniej ;)
Pozdrawiamy !!!
Maczkowy blog
Awatar użytkownika
Malgosiaczek_27
Posty: 1587
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:51

Re: Zęby

Post autor: Malgosiaczek_27 »

rafkow pisze:
dorob62 pisze:wykasowane na prośbę naszego Admina:)
E tam, Admin o niczym nie ma pojęcia ;)
Z tego co się orientuję, to zamiast nas podczytywać, pracuje nad tym, by pisało nam się tu lepiej, wygodniej i przyjemniej ;)
Chwała za to naszemu Adminowi :)
Obrazek

Czekolada uspokaja bardziej, niż kolor zielony ;)
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Zęby

Post autor: weszynoska »

wracając do nóżek wieprzowych...pisałam z pozycji prowincjonalnej klientki...u nas w sklepie...prawie wiadomo od kogo świnka...:(

nie załapałam, że w większych miastach istnieje masówka...i zwierzęta trafiają do ubojni...obce :(.....

ja swoim psom daje do gryzienia surowe nóżki....( czasami) albo wygotowane , takie po galaretce....

od zawsze....tak jak dostają surowe kurze korpusy...czasami...
w większości gotuje z jarzynami i ryżem...

choroby...są wszędzie...przerabialismy juz ptasią grypę...i ine pomory...a kury gdakały obok nas...i jaja znosiły...i jedliśmy jajecznice od grzebiących ;)

może to efekt mieszkania na wsi...tu życie prostsze...i ciekawsze...i zdrowsze...i mniej toksyczne...

na pewno prawda mieszka pośrodku.....
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Maciej Osiński
Posty: 266
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 14:38

Re: Zęby

Post autor: Maciej Osiński »

ja od kiedy pamiętam to u nas psy dostawały świńskie nogi. ( nie dlatego że są tanie tylko dlatego że pies ma na długi czas zajęcie) i jeszcze żaden nie zachorował. Rottweilerka i tak kruszy je jak zapałki.
"Zastanawiałeś się kiedyś, co one o nas muszą myśleć? No popatrz tylko - wracamy ze spożywczego z niesamowitą zdobyczą: kurczakiem, wieprzowiną, połową cielaka. Muszą myśleć, że jesteśmy najlepszymi myśliwymi na świecie!"
ODPOWIEDZ