Starość

Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Starosc

Post autor: Ania W »

Psom też daje się B6 ;)
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Starosc

Post autor: qzia »

Napady mozna dzielic na uogolnine, kiedy caly pies pada, trzesie i macha lapami. Traci tez przytomnosc i czesto sika przy napadzie. Sa tez napady czesciowe. Male, bez utraty przytomnosci. Moze drzec jedna lapa, lub lapy po jednej stronie ciala., czasami sama glowa. Ja podczas napadow podawalam psu wlewki doodbytnicze z Relanium (diazepam). Mozna je kupic w aptekach w specjalnych opakowaniach od razu do podania. Np. Relsed. Jak moj owczarek mial padaczke, chodzilam do szkoly. Z lekami bylo ciazko. Albo zaprzyjazniony lekarz wynosil z oddzialu albo pisal rozowe recepty :nunu: Moj pies miewal ciazkie napady. Czasami przez kilka godzin byl nieprzytomny. Potem bardzo dlugo spal. Przezyl z padaczka okolo 10 lat i zmarl na marskosc watroby, prawdopodobnie spowodowana lekami.
Starszy pies moze miec drzenia zwiazane z wiekiem. Moja 11 letnia sznaucerka czasami trzesie glowa lub zuchwa. Jes to cos w rodzaju drzenia spoczynkowego. Zaczyna sie kiedy za dlugo posiedzi. Jak ja zawolac i sie ruszy to natychmiast wszystko ustaje.
Wracajac do padaczki, pies ma najczesciej zwiastuny napadu. robi sie niespokojny, chowa sie, boi. Jesli dobrze sie zna psa to mozna podac szybko relanium i zapobiec lub skrocic napad.
Pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Starosc

Post autor: Ania W »

qzia pisze: Starszy pies moze miec drzenia zwiazane z wiekiem. Moja 11 letnia sznaucerka czasami trzesie glowa lub zuchwa. Jes to cos w rodzaju drzenia spoczynkowego. Zaczyna sie kiedy za dlugo posiedzi. Jak ja zawolac i sie ruszy to natychmiast wszystko ustaje.
Bard miewa właśnie takie zachowania ale ich intensywność ma związek z wystąpieniem ataku(częściej po)
Czasami dość często w ciągu dnia się powtarzają, czasami przez kilka dni nie ma w ogóle żadnych objawów.
Faktycznie padaczka występuje w dwóch "odmianach" i napady małych ataków mogą być prawie niedostrzegalne dla właściciela.
Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 300
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 16:40

Re: Starosc

Post autor: Ikar »

Ania W pisze:Faktycznie padaczka występuje w dwóch "odmianach" i napady małych ataków mogą być prawie niedostrzegalne dla właściciela.
Tylko w dwóch?
U ludzi występuje w sześciu rodzajach napadu. Częściowe proste, częściowe złożone, pierwotnie uogólnione nieświadomości, miokloniczne, pierwotnie uogólnione toniczno-kloniczne i wtórnie uogólnione toniczno-kloniczne.
hucuł
Posty: 311
Rejestracja: czwartek 23 paź 2008, 11:21

Re: Starosc

Post autor: hucuł »

Aniu W !
Bardowi /Tobie oczywście również/ życzę zdrowia jak najdłużej. I szacunek za otwartą rozmowę i "niechowanie" problemu pod dywan. To drugi znany mi przypadek na obu forach /jasnym i ciemnym :jezyk_3: / pisania o problemie padaczki otwartym tekstem w kontekście konkretnego psa. Oby tak dalej.
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Starosc

Post autor: qzia »

[quote="Ikar]
Tylko w dwóch?
U ludzi występuje w sześciu rodzajach napadu. Częściowe proste, częściowe złożone, pierwotnie uogólnione nieświadomości, miokloniczne, pierwotnie uogólnione toniczno-kloniczne i wtórnie uogólnione toniczno-kloniczne.[/quote]

Skoro juz to piszesz to wytlumacz o co chodzi. Sa jeszcze grand mal i pettit mal. Tylko jaki to ma znaczenie dla ogarow.
Pozdrawiam Kasia
ODPOWIEDZ