Entropia - potrzebne informacje

Awatar użytkownika
Eni
Posty: 776
Rejestracja: środa 07 maja 2014, 21:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Bardo

Re: Entropia - potrzebne informacje

Post autor: Eni »

Entropia w kochaniu nie przeszkadza. Ale musisz się liczyć z tym, że ogar to nie labrador i inaczej okazuje miłość. Wielbiciele wylewnych i zapatrzonych w człowieka psów typu labek czy onek mogą się czuć niekochani i niedoceniani przez ogara. One nieco inaczej okazują przywiązanie i raczej zaufaniem oraz względnym! posłuszeństwem okażą, że Cię lubią, a czasem zaszczycą spojrzeniem tylko :gleba:
MrKrzysztof
Posty: 24
Rejestracja: środa 23 sie 2017, 00:33

Re: Entropia - potrzebne informacje

Post autor: MrKrzysztof »

Dzień dobry!!!

Nasz Asik miał entropium na obu oczętach. Wada nie wystąpiła jednoczasowo tylko w odstępie 3 m-cy (więc miał 2 operacje). Objawy wystąpiły kilka m-cy od zakupu psiura, łzawił, dodatkowo dochodziło do retrakcji gałek ocznych, wyglądał smutnie, bolało go niemiłosiernie, także w nocy (bo w fazie REM gałki oczne się poruszają i trą o sierść z powieki jak o papier ścierny).
Dzięki łańcuszkowi dobrych ludzi (m.in. pewna świetna Pani hodowczyni z Olsztyna, pewna młoda adeptka weterynarii z Kielc) dotarliśmy do pana prof. Marcina Lwa z Olsztyna (Północnopolskie Centrum Okulistyki Weterynaryjnej). Potem było już z górki, konsultacje, operacje i po problemie. As ma teraz oczęta śliczne i nie musi nosić soczewek :)

Zdecydowanie polecam Profesora! (nie jest to żadna komercyjna reklama, po prostu mega lekarz).
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Entropia - potrzebne informacje

Post autor: qzia »

MrKrzysztof pisze:Dzień dobry!!!

Nasz Asik miał entropium na obu oczętach. Wada nie wystąpiła jednoczasowo tylko w odstępie 3 m-cy (więc miał 2 operacje). Objawy wystąpiły kilka m-cy od zakupu psiura, łzawił, dodatkowo dochodziło do retrakcji gałek ocznych, wyglądał smutnie, bolało go niemiłosiernie, także w nocy (bo w fazie REM gałki oczne się poruszają i trą o sierść z powieki jak o papier ścierny).
Dzięki łańcuszkowi dobrych ludzi (m.in. pewna świetna Pani hodowczyni z Olsztyna, pewna młoda adeptka weterynarii z Kielc) dotarliśmy do pana prof. Marcina Lwa z Olsztyna (Północnopolskie Centrum Okulistyki Weterynaryjnej). Potem było już z górki, konsultacje, operacje i po problemie. As ma teraz oczęta śliczne i nie musi nosić soczewek :)

Zdecydowanie polecam Profesora! (nie jest to żadna komercyjna reklama, po prostu mega lekarz).
Dobrze, że już wszystko dobrze :uff: Ja mam pytanie. Czy oczy były od razu operowane po stwierdzeniu entropium czy najpierw leczone ze stanu zapalnego? Zastanawia mnie też dlaczego wada nie pojawiła się jedno czasowo? Jak tłumaczył to lekarz?
Pzdr
MrKrzysztof
Posty: 24
Rejestracja: środa 23 sie 2017, 00:33

Re: Entropia - potrzebne informacje

Post autor: MrKrzysztof »

Oczy najpierw leczyliśmy ze stanu zapalnego, a po operacji również stosowaliśmy krople (Tobradex). Łatwo nie było bo skubaniec nauczył się rozpoznawać słowa "krople", "zakraplać" i zwiewał na etapie rozmowy o kroplach. Opracowałem patent z zakraplaniem z buteleczki po soli morskiej do nosa w sprayu bo inaczej się nie udawało. Dodatkowo po operacjach robiłem swojemu psiurowi zastrzyki z antybiotyku przez kilka dni.

Wada nie musi pojawić się jednoczasowo, wiadomo, kapryśne geny...Raczej do roku jak nie wystąpi to już nie powinna, ale raczej, nic na 100%. Natomiast szczęściem w nieszczęściu jest wada jednoczasowa bo wtedy jest jedna operacja i co za tym idzie jedno znieczulenie.

Tak czy siak As ma oczy jak Ewa Minge ;)
Awatar użytkownika
BACHMATsforanemroda
Posty: 1117
Rejestracja: niedziela 01 lis 2015, 16:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Jeleń, Szczecinek
Kontakt:

Re: Entropia - potrzebne informacje

Post autor: BACHMATsforanemroda »

Eni pisze:Entropia w kochaniu nie przeszkadza. Ale musisz się liczyć z tym, że ogar to nie labrador i inaczej okazuje miłość. Wielbiciele wylewnych i zapatrzonych w człowieka psów typu labek czy onek mogą się czuć niekochani i niedoceniani przez ogara. One nieco inaczej okazują przywiązanie i raczej zaufaniem oraz względnym! posłuszeństwem okażą, że Cię lubią, a czasem zaszczycą spojrzeniem tylko :gleba:
A z tym to może być różnie. ;) mam suczkę z tej hodowli po tej samej mamie i jest wpatrzona w nas jak w obrazki. Potworny przytulak, na spacerach zero uciekania :) taki ma lekko labkowy harakter :) trzymam kciuki za oczka siostrzyczki :hi_1:
hodowla znad Sarczego Brzegu
https://www.facebook.com/BACHMATsforanemroda/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
MartaW
Posty: 167
Rejestracja: wtorek 15 maja 2018, 10:08

Re: Entropia - potrzebne informacje

Post autor: MartaW »

Czy dosyć intensywne ropienie jest powodem do niepokoju? Właściwie nawet nie wiem, czy nazwać to ropieniem, to bardziej takie ludzkie "śpiochy" w oczach ale w dosyć dużych ilościach. Oczy nie są zaczerwienione, nie wygląda, jakby odczuwała jakikolwiek dyskomfort, ale muszę jej przecierać oczy czasem nawet 2 razy dziennie, żeby się tego pozbyć. Dodam, że jakiś czas temu jedno oko intensywnie łzawiło, wet przepisał kropelki, dostawała przez tydzień i przeszło.
Marta & Rosa
(Runa z Sarmackiej Tradycji)
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Entropia - potrzebne informacje

Post autor: Ania W »

0Może jeszcze być grudkowe zapalenie trzeciej powieki (tutaj może być lekkie zaczerwienienie ale nie musi) albo dwurzędowość rzęs.
Awatar użytkownika
Eni
Posty: 776
Rejestracja: środa 07 maja 2014, 21:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Bardo

Re: Entropia - potrzebne informacje

Post autor: Eni »

MartaW pisze: poniedziałek 20 maja 2019, 12:26 Czy dosyć intensywne ropienie jest powodem do niepokoju? Właściwie nawet nie wiem, czy nazwać to ropieniem, to bardziej takie ludzkie "śpiochy" w oczach ale w dosyć dużych ilościach. Oczy nie są zaczerwienione, nie wygląda, jakby odczuwała jakikolwiek dyskomfort, ale muszę jej przecierać oczy czasem nawet 2 razy dziennie, żeby się tego pozbyć. Dodam, że jakiś czas temu jedno oko intensywnie łzawiło, wet przepisał kropelki, dostawała przez tydzień i przeszło.
Jest powodem do niepokoju i diagnostyki.

To może być także objaw alergii, zarówno pokarmowej jak i środowiskowej. Ale najpierw wykluczyłabym choroby oczu.

Dopóki nie dojdzie do zainfekowania (a mam nadzieję,że nie doprowadzisz psa do takiego stanu), to oczy nie ropieją, ale samo mróżenie czy łzawienie świadczy o problemie.
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Entropia - potrzebne informacje

Post autor: kasiawro »

Zagaj miewa takie gęste gluty w oczach jak pobiega po kukurydzy, wysokich trawach, rzepaku. One nie są ropne taka galaretka przeźroczysta. Pasia miewała takie z wiekiem.
Nie wiem jak u Was to wygląda, ale albo zrób fotkę tego dobrą i wrzuć albo do weta się udaj.
Czasami też jest tak, że pies jak gryzie twarde kości, zabawki plastikowe oko łzawi.
Awatar użytkownika
aganowaczek
Posty: 4360
Rejestracja: poniedziałek 18 sty 2010, 14:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Koziegłówki

Re: Entropia - potrzebne informacje

Post autor: aganowaczek »

Moim psom, po gryzieniu kości oczy łzawią. Uczulałam Was, że jakiekolwiek zmiany w oczach są powodem do niepokoju. Idźcie do dobrego weta - co on na to?
Panu Bogu świeczkę a diabłu OGAREK :-)
Hodowla Ogara Polskiego
"z Sarmackiej Tradycji FCI"
534 992 136

ODPOWIEDZ