Wystawy a zaawansowana ciąża psa

Awatar użytkownika
Wigro
Posty: 1735
Rejestracja: wtorek 21 paź 2008, 00:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: WA-WA

Wystawy a zaawansowana ciąża psa

Post autor: Wigro »

Na ostatniej wystawie w Nowym Targu była wystawiana 3letnia suka Iskra z Beskidzkich Wysp.
Był upał. Zastanowił mnie bardzo smutny wyraz mordy psa, zacząłem węszyć i się dowiedziałem.
Suka jest w 6tym tygodniu ciąży. Hodowca spytany ( przez dwie różne osoby w osobnym czasie), dlaczego ją wystawia odpowiedział że regulamin tego nie zabrania i "to tylko pies". Ponadto poinformował że zbił jej trochę wagę aby lepiej wyglądała.
Nowy regulamin-fakt nie zabrania nawet suk w cieczce.
Zostałem poproszony abym się wyniósł z tamtego wątku i nie pisał paszkwili.
Czy to jest paszkwil i się czepiam ?
Ogar dobry:Gęby długiej. Paznokci tępych. Zadu przestronnego, łakomy, zwajca.
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Wystawy a zaawansowana ciąża psa

Post autor: qzia »

Pamiętam jak w 2012 roku Inna Ostoja PwL też w ciąży, kończyła hodowlankę na wystawie w Bydgoszczy. :mysl_1: :mysl_1: Chyba nie mając jeszcze nawet 18 miesięcy. :niewka:
Awatar użytkownika
aganowaczek
Posty: 4360
Rejestracja: poniedziałek 18 sty 2010, 14:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Koziegłówki

Re: Wystawy a zaawansowana ciąża psa

Post autor: aganowaczek »

Powtórzę mój wpis z tamtego wątku:

"ISKRA przyjechała na wystawę w klimatyzowanym samochodzie, gdzie upał jej nie dokuczał. Jest to pies, który dużo przebywa na dworze, w związku z tym do aury (i upałów) jest przyzwyczajona. Przed podróżą nie dostała jeść ponieważ wymiotuje w samochodzie i myślę, że mniej szkody ciężarnej suce zrobi opóźniony posiłek niż torsje. Na wystawie była karmiona i pojona. Jest to suka w doskonałej formie z wagą adekwatną do wysokości ciąży - kto wymyślił "zbijanie wagi"? Komu zależy na psuciu dobrej opinii Hodowli?
W Regulaminie Wystaw ZKwP nie znalazłam paragrafu zabraniającego wystawiania suk w ciąży. To w gestii właściciela/hodowcy należy ocena, czy suka jest w formie wystawowej czy nie. I czy wyjazd na wystawę zaszkodzi jej czy nie. Ciąża to nie choroba i zdanie to nie tylko ludzi się dotyczy. Suka ma 3 lata i jest to jej pierwsza ciąża - myślę, że mniej szkody jej wyrządziło zabranie na wystawę niż np. za wczesne warunkowe krycia, krycia "cieczka po cieczce" itp.
Gdyby ISKRA była w tak kiepskiej formie jak sugerujesz to zostałaby niedopuszczona do oceny. A tymczasem Sędzina przyznała jej oc. dosk, 1/2, CWC, NDS, BoS. Może tu leży pies pogrzebany? Czyjaś ambicja została dotknięta i stąd te powyższe paszkwile Wigro?"

Słyszałeś osobiście jak hodowca opowiadał o zbijaniu wagi? Czy to już są informacje "z trzeciej ręki"?
A nie zastanawia Cię bardzo smutny wyraz mordy AW-ARII? Lub innych psów?
Ostatnio zmieniony czwartek 24 lip 2014, 15:26 przez aganowaczek, łącznie zmieniany 1 raz.
Panu Bogu świeczkę a diabłu OGAREK :-)
Hodowla Ogara Polskiego
"z Sarmackiej Tradycji FCI"
534 992 136

Awatar użytkownika
Hekate
Posty: 2065
Rejestracja: poniedziałek 27 lut 2012, 21:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nowy Dworek/Lubuskie

Re: Wystawy a zaawansowana ciąża psa

Post autor: Hekate »

Ja nie wystawiałabym psa, ale to mój skarb jedyny, wychuchany.
Za to nie pamiętam bym siebie oszczędzała w którejkolwiek ciąży. Nawet wysokiej. O ile pamiętam, aganowaczek to i wystawę czynnie zaliczyła będąc w ciąży.
Więc skoro baby mogą, to czemu nie suka? :mysl_1: Ruch w ciąży jest wskazany, a pogoda w tym czasie w całej Polsce taka sama - na jej prywatnym podwórku też. ;)
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Wystawy a zaawansowana ciąża psa

Post autor: Ania W »

Przede wszystkim nie stawiałabym tak kategorycznych ocen jedynie na podstawie relacji osób trzecich...i wyrazu pyska psa na zdjęciu ;)
O Bardzie wielokrotnie na żywo słyszałam "Co on taki smutny?"...a dzień jak co dzień. O Łozie to trudniej powiedzieć ;)
Ja nie wystawiałabym nie dlatego, że nie jedyna- bo jedyna ;)....a wychuchana chyba nie bardzo skoro tydzień przed porodem dała popis uciekając po polach z nogą sarny ;). Nie wystawiałabym, bo nie widziałabym w tym sensu. :niewka: Ale decyduje właściciel i to on ocenia stan zdrowia swojego psa i ponosi ryzyko z tym związane. Zawsze- czy w ciąży czy nie. Suki w ciąży polują, więc nie sądzę, żeby wystawa dla zdrowej (a zakładam, że chorej się nie kryje), w dobrej kondycji suki była zagrożeniem, nawet przy takiej pogodzie.
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Wystawy a zaawansowana ciąża psa

Post autor: weszynoska »

Diuna w czasie krośnieńskiej wystawy była szczenna ale w początkowym okresie...nie było widać, nie była zapasiona ani za chuda itp....w sumie w idealnej kondycji.

Nie zgłosiłam jej jednak ze względu na upał, ruch, jazdę, obce psy....leżała sobie pod gruszą i miała w nosie medale :psiako:
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Wystawy a zaawansowana ciąża psa

Post autor: kasiawro »

weszynoska pisze: Nie zgłosiłam jej jednak ze względu na upał, ruch, jazdę, obce psy....leżała sobie pod gruszą i miała w nosie medale :psiako:
I Diunka jest zdecydowanie straszą sunią niż Iskra, nic Diunce nie chcę wypominać, ale uważam że to też ma znaczenie.
Ja widziałam po swojej Pasi przy ostatniej ciąży, że to nie jest suka do wyjazdów na wystawy.
Znowu jak sobie przypomnę ile z nami wędrowała będąc w poprzednich ciążach to pewnie też ktoś postukałby się w głowę.
Myślę, że suce w dobrej kondycji taka wystawa nie zaszkodzi, zdecydowanie matrwiłabym się psami zapasionymi :mysl_1: .
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Wystawy a zaawansowana ciąża psa

Post autor: SARABANDA »

Suki w ciąży nigdzie bym nie ciągała bo po co. W zbiorowisku psów łatwiej o złapanie infekcji.
Chyba że ktoś zakłada wczesną socjalizację szczeniąt .
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
aganowaczek
Posty: 4360
Rejestracja: poniedziałek 18 sty 2010, 14:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Koziegłówki

Re: Wystawy a zaawansowana ciąża psa

Post autor: aganowaczek »

kasiawro pisze:Myślę, że suce w dobrej kondycji taka wystawa nie zaszkodzi, zdecydowanie matrwiłabym się psami zapasionymi :mysl_1: .
:zgoda:
Panu Bogu świeczkę a diabłu OGAREK :-)
Hodowla Ogara Polskiego
"z Sarmackiej Tradycji FCI"
534 992 136

Awatar użytkownika
delia
Posty: 249
Rejestracja: niedziela 16 cze 2013, 23:40

Re: Wystawy a zaawansowana ciąża psa

Post autor: delia »

No i tak to kobiety z doświadczeniem ciążowym sprowadziły na ziemię faceta bez doświadczenia... :gleba: Niech żyje "braterstwo jajników" :piwko: !
ODPOWIEDZ