Co na biegunkę i wymioty?

Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Co na biegunkę i wymioty?

Post autor: hania »

Eni pisze:Probiotyk podaje się minimum pół godziny po jakichkolwiek lekach, bo każdy konserwant czy lek zabije bakterie. Ale podaje się probiotyki osłonowo zawsze przy kłopotach z brzuchem czy terapii antybiotykowej - tak jak u ludzi.
Nie każdy konserwant czy lek zabija bakterie i nie każdy zabija wszystkie.
Jak psiak zwracał, to warto podać smectę, nawet strzykawką do pyska. Jemu też jest nieprzyjemnie z żółcią w przełyku.
Podstawową zasadą przy wymiotach jest niepodawanie przez jakiś czas niczego doustnie. Nawet wody - bo to może spowodować silniejsze wymioty i np odwodnienie psa.
Awatar użytkownika
Eni
Posty: 776
Rejestracja: środa 07 maja 2014, 21:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Bardo

Re: Co na biegunkę i wymioty?

Post autor: Eni »

hania pisze:
Nie każdy konserwant czy lek zabija bakterie i nie każdy zabija wszystkie.
To podawajmy razem licząc, że może nie zabije wszystkich, zamiast poczekać pół godziny. Każdy farmaceuta powie, żeby nie podawać antybiotyku łącznie z probiotykiem.
hania pisze: Podstawową zasadą przy wymiotach jest niepodawanie przez jakiś czas niczego doustnie. Nawet wody - bo to może spowodować silniejsze wymioty i np odwodnienie psa.
To widać znani mi weterynarze tej zasady nie znają, oj, co za nieuki. Każą podawać zwierzakowi lek osłonowy przy wymiotach :/ A przy silnych wymiotach każą się stawić w lecznicy a nie kombinować na własną rękę.
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Co na biegunkę i wymioty?

Post autor: hania »

Eni gdzie doradzałam podawanie antybiotyku z probiotykiem łącznie? I kto w tym wątku doradzał działanie na własną rękę przy silnych wymiotach?

Odnośnie smecty - napisałam, że nie podaje się niczego przez jakiś czas. Może to jest kwestia innej uczelni ;) ale nie znam weta, który zaleca podawanie leków osłonowych od razu po wymiotach.
Awatar użytkownika
Ola i Dunaj
Posty: 2107
Rejestracja: czwartek 27 lis 2008, 11:13
Gadu-Gadu: 9495783
Lokalizacja: Młynki

Re: Co na biegunkę i wymioty?

Post autor: Ola i Dunaj »

Eni pisze:
hania pisze: Podstawową zasadą przy wymiotach jest niepodawanie przez jakiś czas niczego doustnie. Nawet wody - bo to może spowodować silniejsze wymioty i np odwodnienie psa.
To widać znani mi weterynarze tej zasady nie znają, oj, co za nieuki. Każą podawać zwierzakowi lek osłonowy przy wymiotach :/ A przy silnych wymiotach każą się stawić w lecznicy a nie kombinować na własną rękę.
Zdecydowanie zgadzam się z Hanią - nie podawanie niczego doustnie podczas wymiotów, to podstawa podstaw w leczeniu objawowym. Po to się przyprowadza psa do lecznicy żeby płyny nawadniające i leki podać pozajelitowo.
Utopista widzi raj,
realista widzi raj plus węża.
Helmut Walters
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Co na biegunkę i wymioty?

Post autor: miszakai »

Smecty nie uznaję. Zamula tylko i zatrzymujemy np. wirus zamiast go wypłukać z organizmu :zly1:
Obrazek
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Co na biegunkę i wymioty?

Post autor: qzia »

Kiedyś swojej 40 kg Bubie (olbrzymka) po kilkukrotnym wymiotowaniu podałam czopek Torecanu, który był mi pozostał po ciążowych mdłościach. Przespała prawie 2 dni. Obudziła się całkiem zdrowa. Wprawdzie mój mąż oskarżał mnie o otrucie psa, ale pomogło. :mrgreen: :brawo_1: :brawo_1:
ODPOWIEDZ