Alergia

Awatar użytkownika
Paulina_T
Posty: 537
Rejestracja: czwartek 20 sie 2015, 11:15
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Alergia

Post autor: Paulina_T »

Ja myślę, że u psów - tak jak u ludzi. Im więcej chemii na co dzień, tym większa szansa na wystąpienie alergii.
Sucha karma na pewno zwiększa szansę uczulenia, niż jedzenie naturalne.
Hodowla Ogara Polskiego - tel: 604 853 302
https://www.zsosnowejpolany.pl/
Awatar użytkownika
Eni
Posty: 776
Rejestracja: środa 07 maja 2014, 21:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Bardo

Re: Alergia

Post autor: Eni »

kasper99 pisze:Nie sądziłem nawet, że ogary może dotknąć alergia pokarmowa. Dopiero poznaję tą rasę i jak widzę jeszcze sporo nauki przede mną.
Ja nie mówię tylko o pokarmowej, bo akurat testy zrobiłam na razie na alergię śroowiskową, która obejmuje:
- trawy i zioła,
- drzewa,
- grzyby i roztocza,
- inne alergeny ( pchły, Malassezia, Staphylococcus)

Z tego Stella nie jest uczulona na inne alergeny.

Alergię pokarmową mieliśmy wykluczyć stosując karmę RC Hypoallergenic i w razie poprawy stanu sierści wprowadzać nowe rzeczy pojedynczo. Ale jak ma tyle bodźców uczulających, to się zastanawiam, czy nie lepiej skontrolować to jednak testem na alergię pokarmową.
Paulina_T pisze:Ja myślę, że u psów - tak jak u ludzi. Im więcej chemii na co dzień, tym większa szansa na wystąpienie alergii.
Sucha karma na pewno zwiększa szansę uczulenia, niż jedzenie naturalne.
Może i się zgodzę, ale po pierwsze - gdzie dziś znajdziesz "naturalne jedzenie"? Mięso pochodzi z hodowli, a tam się karmi zwierzęta paszą (nawet z GMO i mączką kostną) oraz futruje antybiotykami. Moje psisko nigdy nie dostawało żadnego gównianego żarcia do jedzenia, czytam składy karm - wiadomo, że sucha karma jest po mocnej obróbce, ale wybierałam lepsze (a np. po zupełnie naturalnym oleju z łososia moje psisko prawie wyłysiało na brzuszku :/ więc BARFowanie też wcale łatwe by nie było).
Awatar użytkownika
Paulina_T
Posty: 537
Rejestracja: czwartek 20 sie 2015, 11:15
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Alergia

Post autor: Paulina_T »

Masz rację, teraz już nie ma zdrowego jedzenia, trzeba by samemu mięsko i jarzynki hodować :(
Hodowla Ogara Polskiego - tel: 604 853 302
https://www.zsosnowejpolany.pl/
Awatar użytkownika
Eni
Posty: 776
Rejestracja: środa 07 maja 2014, 21:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Bardo

Re: Alergia

Post autor: Eni »

Test na alergię pokarmową wykazał uczulenie na ryż, pszenicę, soję, groch oraz ryby tłuste i chude. Dodatkowo wynik na ziemniaki i owies jest wątpliwy (czyli uczulenie jest możliwe).

Słabsze gotowe karmy zawierają wypełniacze (pszenicę, ryż, soję), antyalergiczne ryby i ryż, karmy z wyższej półki oleje rybne i groch... :placzek:
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Alergia

Post autor: miszakai »

:strach_2: Chyba faktycznie zostaje gotowanie/BARF albo jakaś bezzbożówka pewnie jest, której skład byłby ok ale cena :niewka:
Obrazek
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Alergia

Post autor: Ania W »

Eni - myślę, że po prostu (niestety) musisz działać metodą prób i błędów.
W przypadku Kefira tak robił mój brat. Teraz jest na Brit Care Venision&Potato. Zdarzają się lepsze i gorsze okresy. Czasami trzeba wejść ze sterydami....Łatwo nie jest, ale też nauczyli się jakoś z tym żyć.
Awatar użytkownika
Eni
Posty: 776
Rejestracja: środa 07 maja 2014, 21:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Bardo

Re: Alergia

Post autor: Eni »

Po zmianie karmy na puszki 100% produktów zwierzęcych Rocco ewidentnie pies jest bardziej radosny i nie słychać jak trawi :)
Fakt, drapie się dalej, ale ja mam swój katar alergiczny - więc widać wspólnie jakieś pylące zielsko przeżywamy, deszczyk przynosi nam ulgę.

Dzięki Ania W za słowa otuchy.
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Alergia

Post autor: Ania W »

Eni pisze: Dzięki Ania W za słowa otuchy.
Nie ma za co :)
Tak na podtrzymanie na duchu to jeszcze mogę przytoczyć mój dialog z bratem jak zrobił testy Kefirowi.
Zadzwonił do mnie i mówi"
- Jesteśmy po testach.
- I co?
- Możesz pogratulować Kefirowi, zdał wszystkie !
Okazało się, że jest uczulony na wszystko ...a najbardziej na roztocza.
Ale na co dzień i zdarza mu się jeść gotowane i jakąś bułkę dziecku zabierze. Ma fazy, że widać, że jest gorzej, nawracają biegunki, czasami wymiotuje. Ma okresy, że pokarmowo ok, ale za to skóra zaróżowiona ( a na białym bokserze to widać ;) )
Może się więc okazać, że zanim przejdzie jej odczyn alergiczny to chwilę potrwa.
Wydaje mi się też, że u Kefira z wiekiem jest nieco lepiej.
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Alergia

Post autor: SARABANDA »

Alergia to dziwna choroba. Czasami właśnie bardziej przetworzony produkt mniej alergizuje bo w trakcie przetwarzania część alergenów zmienia strukturę.
Na przykład uczulenie na warzywa korzeniowe najczęściej jest na surowe, po ugotowaniu są tolerowane.
Poza tymi co wymieniłaś jako alergeny u Stelli jest jeszcze - biały ser, kefir, jajka, mięso - jakiekolwiek, marchew, jabłka, kasza gryczana i jaglana, siemię lniane, ziarna słonecznika.
Piszę to żeby uświadomić ile jest alternatywnych produktów żywieniowych które można zastosować.
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Alergia

Post autor: hania »

Vitowi jak ma fazy swędzenia pomagają zwykłe leki na alergię.
ODPOWIEDZ