Alergia

Awatar użytkownika
Eni
Posty: 776
Rejestracja: środa 07 maja 2014, 21:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Bardo

Alergia

Post autor: Eni »

Czy ktoś z Was spotkał się z problemem alergii u ogara? Czy została ona potwierdzona jakimiś badaniami? Czy podejrzenie alergii wynika z wyeliminowania problemu za pomocą zmiany karmy?

Czy ktoś z Was robił psu testy na alergię środowiskową?

Ja nadal próbuję dojść źródła łupieżu (na tyle delikatny, że weterynarze nie dopatrują się większego problemu) drapania po brzuszku - pies sam doprowadza do wyłysienia, intensywnego iskania się psa. Nie wiem, jak to jeszcze opisać - pies nie ma ran ani nic takiego, ale jego zachowanie sugeruje mi, że coś jest nie do końca tak.

Zleciłam testy na alergię środowiskową w VetLabie - poza pchłami Stella uczulona jest na wszystko inne :placzek: Na razie nie jestem na tyle przy kasie, by badać, jakie konkretnie drzewa itd. i odczulać psa. Przeszliśmy na karmę RC Hypoallergenic - weterynarz polecił taki sposób wykluczenia alergii pokarmowej (jak przejdzie po karmie alergicznej, to testować, co może jeść), ale zastanawiam się, czy nie lepiej zrobić badanie też na pokarmową, bo po tej karmie kupy zachwycające nie są, więc może i w niej coś jej nie pasuje... Np. po zaleconym na sierść oleju z łososia pies wściekle się drapał i zdecydowanie bardziej widoczny był ubytek sierści na brzuchu.
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Alergia

Post autor: SARABANDA »

O kurcze, współczuję :wow_3:
Sara jest trochę alergiczką i dobrze toleruje jedynie rybne karmy - Acanę i Opti Life, po reszcie ma objawy ale raczej dyskretne.
Nie ma karmy całkiem hypoalergicznej, każda może uczulić.
Poszukaj doświadczonego psiego alergologa :mysl_1:
Można też zacząć od podawania gotowanych ziemniaków z olejem i powoli rozszerzać dietę dodając co kilka dni jeden składnik i obserwować, jak dobrze to zostaje, jak źle to szukamy dalej. Wiele pokarmów mniej alergizuje w formie ugotowanej.
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
Eni
Posty: 776
Rejestracja: środa 07 maja 2014, 21:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Bardo

Re: Alergia

Post autor: Eni »

Dopóki nie zmieniłam Brit Care na Teste of The Wilde rybnego pies miał tylko łupież i iskał się w uda intensywnie. Po rybce (ryba, nie bizon, bo podobno właśnie ryby mniej uczulają i polecane przy problemach skórnych :/) niestety pies zaczął tylnymi łapkami się drapać po brzuchu robiąc sobie łysy pasek - jakby ją kto maszynką przejechał.

Nie bardzo chcę jej gotować, wolałabym gotową karmę. Cały czas się nad tymi testami zastanawiam - bo to jednak byłaby konkretna wskazówka, czego unikać, ale może ktoś ma doświadczenie albo opinie nt testów alergicznych z krwi u psów w VetLabie.
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Alergia

Post autor: hania »

Ja bym spróbowała jednak surowego albo gotowanego. Mam w domu dwa psy uczulone na suchą karmę. Mogą jeść wszystko w formie surowej, albo gotowanej - po wszystkich suchych, które próbowaliśmy, były problemy.
Awatar użytkownika
Eni
Posty: 776
Rejestracja: środa 07 maja 2014, 21:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Bardo

Re: Alergia

Post autor: Eni »

hania pisze: Mam w domu dwa psy uczulone na suchą karmę. Mogą jeść wszystko w formie surowej, albo gotowanej - po wszystkich suchych, które próbowaliśmy, były problemy.
Dla mnie to oznacza tyle, że masz dwa psy uczulone na coś, co jest w suchej karmie, a czego do gotowanego czy Barfa nie dodajesz.
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Alergia

Post autor: hania »

Dlatego napisałam, że mam psy uczulone na suchą karmę....
kasper99
Posty: 2
Rejestracja: piątek 08 kwie 2016, 19:31

Re: Alergia

Post autor: kasper99 »

Nie sądziłem nawet, że ogary może dotknąć alergia pokarmowa. Dopiero poznaję tą rasę i jak widzę jeszcze sporo nauki przede mną.
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Alergia

Post autor: kasiawro »

kasper99 zapraszam do działu Przedstaw się.
Awatar użytkownika
aniamam
Posty: 879
Rejestracja: czwartek 31 maja 2012, 17:15
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Alergia

Post autor: aniamam »

Wrzos ma alergię na mięso jelenia - kiedyś dostał wstrząsu po zjedzeniu kawałka psiego przysmaku z jeleniem.... teraz bardzo pilnuję i czytam składy smakołyków
Ania M., Wrzos z Zatrzebia & Elja Sokoli Lot
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Alergia

Post autor: hania »

kasper99 pisze:Nie sądziłem nawet, że ogary może dotknąć alergia pokarmowa. Dopiero poznaję tą rasę i jak widzę jeszcze sporo nauki przede mną.
Każdego psa może dotknąć. Oczywiście są rasy częściej chorujące na alergię, ale to nie oznacza, ze wśród ogarów się taki nie trafi.
ODPOWIEDZ