Badania genetyczne ras polskich na SGGW!!

Awatar użytkownika
Marysia_i_Una
Posty: 44
Rejestracja: środa 03 gru 2008, 21:27

Badania genetyczne ras polskich na SGGW!!

Post autor: Marysia_i_Una »

Z dogomanii:
resugram pisze: Szanowni Państwo,
skracam drogę przepływu informacji i zamieszczam pismo Katedry Genetyki i Ogólnej Hodowli Zwierząt Wydziału Nauki o Zwierzętach SGGW w Warszawie.
Obrazek
resugram pisze:Mam nadzieję, że informacja jest wystarczająca, zaś w razie wątpliwości proszę o skontaktowanie się na mój e-mail siery@wp.pl
Myślę, że to WAŻNE - dołączmy się!

Źródło: klik
Awatar użytkownika
Paula
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 1600
Rejestracja: wtorek 14 paź 2008, 21:24
Gadu-Gadu: 3818816
Lokalizacja: Warszawa

Re: Badania genetyczne ras polskich na SGGW!!

Post autor: Paula »

Ja dostałam maila na ten temat ze strony rasypolskie.com.
Nie wiem czy ktoś jeszcze pamięta, ale... wielu gończarzy wysłało swego czasu cebulki włosów do badań. Dziewczyna, która zajmowała się tymi badaniami w końcu przestała się odzywać na forum i nie odpisywała na wiadomości wysłane z innego portalu. Czy ktoś z Was wie na czym stanęło?

Generalnie to jestem jak najbardziej za; tyle, że te gończe "włosy" trochę mnie prześladuję i czuję pewien niesmak :? bo znalazłam ogłoszenie, rozpropagowałam, ludzie wysłali, a potem... po dziewczynie ani widu ani słychu... :roll:
Pozdrawiamy,
Paula & Świtun
Józef
Posty: 555
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 10:58
Gadu-Gadu: 3660621
Lokalizacja: Śląsk

Re: Badania genetyczne ras polskich na SGGW!!

Post autor: Józef »

Wyślijmy cebulki. Może zajmą się entropią w hodowli Ogara ;). I coś może podpowiedzą, poza zbieraniem cebulek. Pozdrowionka.
http://www.ogarpolski.strefa.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
STANOWCZE "NIE" DLA PRAKTYKI ROZMNAŻANIA OGARÓW POLSKICH Z ENTROPIĄ! - KONSEKWENCJI ŁAMANIA NORM FCI NA WYSTAWACH PSÓW RASOWYCH W POLSCE.
bea100

Re: Badania genetyczne ras polskich na SGGW!!

Post autor: bea100 »

Paula- myślę, że (bez względu na to co już było) każda taka inicjatywa jest potrzebna i trzeba pomóc w tych badaniach.
Awatar użytkownika
Marysia_i_Una
Posty: 44
Rejestracja: środa 03 gru 2008, 21:27

Re: Badania genetyczne ras polskich na SGGW!!

Post autor: Marysia_i_Una »

Może warto napisać maila do osoby, która wg tego pisma jest odpowiedzialna za kontakty z hodowcami, i zapytać, czy osoby, które wysyłały włosy w poprzedniej akcji mają wysyłać jeszcze raz czy nie?

Ja już nie zdążę tego zrobić, bo zaraz wyjeżdżam...
gryfna

Re: Badania genetyczne ras polskich na SGGW!!

Post autor: gryfna »

Ja już się zgłosiłam i otrzymałam odzew. Sierść Gryfa pojedzie w kopercie do Warszawy ;)
bea100

Re: Badania genetyczne ras polskich na SGGW!!

Post autor: bea100 »

Paula pisze:... te gończe "włosy" trochę mnie prześladuję i czuję pewien niesmak :? bo znalazłam ogłoszenie, rozpropagowałam, ludzie wysłali, a potem... po dziewczynie ani widu ani słychu... :roll:
Rzmawiałam dzisiaj osobiście z dr Zuzą Nowak. Bardzo przeprasza. Trzeba będzie jeszcze poczekać. Wszystkie badania są robione przez grupę żądnych wiedzy zapaleńców genetyków na SGGW za pieniądze tzw nie formalne (tzn za to co zdołają uszczknąć z innych projektów). Stąd tak jest. To koszty są.
Dodam, że Certyfikat (inf o profilu genetycznym) wykonany dla 1 psa to koszt ok 150zł.
Certyfikat zawiera następujące info ( do badań i porównań):
1. pozwala zbadać zmienność form w całej polulacji
2.zostaje oszacowany stopień wsobności ( zinbredowania rasy)
3. można odnaleźć osobniki o cennym genotypie
4.pozwala znaleźć allele charakterystyczne dla rasy
Awatar użytkownika
dorob62
Posty: 1729
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:22
Gadu-Gadu: 7212705
Lokalizacja: Warszawa

Re: Badania genetyczne ras polskich na SGGW!!

Post autor: dorob62 »

A czy ja mogę za swojego psa zapłacić... znaczy czy przyjmują darowizny????
"Pies może nauczyć małego chłopca wierności, wytrwałości oraz tego, żeby przed snem zakręcić się trzy razy w miejscu" - Robert Benchley
bea100

Re: Badania genetyczne ras polskich na SGGW!!

Post autor: bea100 »

W tej sprawie powinnaś napisać do zuzanna_nowak@sggw.pl

Z tego co wiem od Pani doktor- oni mają zgromadzone cebulki ogarów (uzyskane przez nich m.in. na jednej z wystaw)- jest tego (jak powiedziała) pudło (o qrcze!)- jednak na zbadanie ich- brak funduszy.
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 1671
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 09:22
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Włocławek

Re: Badania genetyczne ras polskich na SGGW!!

Post autor: Leszek »

bea100 pisze:
Z tego co wiem od Pani doktor- oni mają zgromadzone cebulki ogarów (uzyskane przez nich m.in. na jednej z wystaw)- jest tego (jak powiedziała) pudło (o qrcze!)- jednak na zbadanie ich- brak funduszy.
Miałem wysłać włosy, ale teraz nic nie rozumię, jak tyle mają to po co potrzebują następne, do wora też :mysl_1: .
A często wymyśla się prace magisterskie zupełnie nieprzydatne, które też kosztują.
Amonowo pozdrawia leszek.piechocki@wp.pl
ODPOWIEDZ