Zdrowie Seniora

Awatar użytkownika
Gosia
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Zdrowie Seniora

Post autor: Gosia » wtorek 22 maja 2018, 13:51

Cześć,
Chciałabym, żeby ten wątek był miejscem, w którym będziemy się dzielić wiedzą, dotyczącą problemów zdrowotnych naszych seniorów oraz sposobami na poprawę ich komfortu życia.

Chętnie dowiem się jakie są Wasze doświadczenia.

Pozdrawiam Gosia

Awatar użytkownika
qzia
Gadu-Gadu: 9909298
Kontakt:

Re: Zdrowie Seniora

Post autor: qzia » wtorek 22 maja 2018, 20:04

AJSZA niedawno skończyła 11 lat. Jak dłużej poleży to lekko kuleje na tylną nogę. Ma ciut nadwagi. Wredna jak zwykle. Choć mam wrażenie, że zrobiła się ogólnie milsza dla innych psów. Nawet czasami zaczyna się z młodziakami bawić. :strach_2:
Je karmę dla seniorów Balance Josery. Czasami ale rzadko korpus kurzy czy szyjki. Gdy widzę, że bardziej kuleje to dostaje maloksykam. Do karmy co jakiś dorzucam witaminy dla seniorów. Badania ogólne ma ok. Na spacerach biega bez większych problemów. Śpi na gąbkowym materacu z drajbedem. Czasami na kanapie jak mój mąż nie zauważy, że ją wpuściłam do komputerowego pokoju. :cwaniak: :cwaniak: Jak były ostatnio upały to chętnie spała na tarasie na fotelu.

Awatar użytkownika
Gosia
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Zdrowie Seniora

Post autor: Gosia » wtorek 22 maja 2018, 21:53

Largo ma 12 lat.
Do niedawna, podobnie jak Ajsza tyko objawy stawowe miał. Głównie się wylegiwał.
Dostaje karmę seniorską na stawy i kości. Wcześniej dostawał Aniflexi plus.
Ostatnio jednak mu się tak widocznie pogorszyło. Zaczął się szybko męczyć, miał dwa silne ataki padaczkowe (W młodości miał kilka incydentów padaczkowych). Dostał lek przeciwpadaczkowy i Karsivan i jest poprawa ale do formy sprzed ataków nie wrócił :(
w badaniach na szczęście wszytko dobrze (krew, ekg, prześwietlenie).

Pozdrawiam Gosia

ODPOWIEDZ