Problemy z oddawaniem moczu

Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 1671
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 09:22
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Włocławek

Problemy z oddawaniem moczu

Post autor: Leszek »

Mam pytanie czy ktoś spotkał się z takim problemem, opisanym poniżej. Amon w lipcu skończy 12 lat. Zawsze zdrowy i w kondycji wystawowej. W marcu zaczęły się problemy z oddawaniem moczu, praktycznie kropelkuje. Pierwsze badanie moczu wykazały bakterie, więc kuracja antybiotykowa, bakterie zginęły, problem pozostał. Kuracja hormonalna też nie dała efektów. USG wykazało stan poprawny na ten wiek. Konsultowałem z kilkoma lekarzami, jest już też teoria o zmianach neurologicznych i ucisku na nerw odpowiedzialny za zwieracze, tym bardziej ze trochę też popuszcza. Puki co bierze teraz Ditropan, to taki ludzki lek na zaburzenia oddawania moczu i no-spe, zobaczymy. Na razie co dwa dni cewnikujemy i usuwamy moczu. Ja sam początkowo podejrzewałem zapalenie pęcherza, prostaty lub kamienie i wszystko odpadło, lekarze też pomału są zniechęceni a problem został.
Amonowo pozdrawia leszek.piechocki@wp.pl
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Problemy z oddawaniem moczu

Post autor: qzia »

Rtg kręgosłupa. Może ma dyskopatię. Stąd ucisk na nerwy. Choć w tym wypadku bardziej popuszczanie czy nietrzymanie moczu powinno być.
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 1671
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 09:22
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Włocławek

Re: Problemy z oddawaniem moczu

Post autor: Leszek »

qzia pisze:Rtg kręgosłupa. Może ma dyskopatię. Stąd ucisk na nerwy. Choć w tym wypadku bardziej popuszczanie czy nietrzymanie moczu powinno być.
Tak, w tym kierunku teraz będziemy szli, aczkolwiek w tym wieku to już praktycznie nie wyleczalne :niewka: . Liczyłem jeszcze, że może przerost prostaty , ale też nie. Starość nie radość :sen: .
Amonowo pozdrawia leszek.piechocki@wp.pl
Awatar użytkownika
Eni
Posty: 776
Rejestracja: środa 07 maja 2014, 21:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Bardo

Re: Problemy z oddawaniem moczu

Post autor: Eni »

Leszek pisze:aczkolwiek w tym wieku to już praktycznie nie wyleczalne :niewka:
Ale nawet niewyleczalne schorzenia można leczyć podnosząc komfort życia i wygodę psa. Stany zapalne kręgosłupa można zaleczać, kręgosłup ustabilizować uprzężą i wtedy pies nie czuje bólu czy takiego ucisku.

Co do zatrzymania moczu, to nie mam pojęcia, raczej spotykałam się z odwrotnymi kłopotami: nietrzymaniem moczu i częstszym siusianiem. Tylko kota znałam z takim problemem, okazał się mieć kamienie, ale chyba nie było to pierwotnym problemem, a zdążył zakończyć żywot po kilku dniach cewnikowania i opiekunowie nie zgodzili się na sekcję...
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 1671
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 09:22
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Włocławek

Re: Problemy z oddawaniem moczu

Post autor: Leszek »

Leszek pisze:
qzia pisze:Rtg kręgosłupa. Może ma dyskopatię. Stąd ucisk na nerwy. Choć w tym wypadku bardziej popuszczanie czy nietrzymanie moczu powinno być.
Tak, w tym kierunku teraz będziemy szli, aczkolwiek w tym wieku to już praktycznie nie wyleczalne :niewka: . Liczyłem jeszcze, że może przerost prostaty , ale też nie. Starość nie radość :sen: .
Rtg potwierdził zmiany starcze w kręgosłupie, co przy wykluczeniu poprzednio innych założeń przyczyn dolegliwości , może być przyczyną choroby, czeka go długie leczenie, czy da efekty nie ma gwarancji :niewka: . Zobaczymy :psiako:
Amonowo pozdrawia leszek.piechocki@wp.pl
ODPOWIEDZ