Reakcja na szczepienie???

agag
Posty: 507
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:18

Re: Reakcja na szczepienie???

Post autor: agag »

Z moich obserwacji i z rozmów z kolegami po fachu wynika, że wstrząs po szczepieniu znacznie częściej występuje jeśli szczepi się preparatami różnych firm- i tak było u opisywanej tu suni- najpierw dostała Biocan a potem Vanguard. Wiem o kilku przypadkach podobnych reacji właśnie w takich sytuacjach- pierwsze szczepienie Biocan a kolejne innej firmy (Nobivac, Vanguard), dlatego też, mimo iż sama Biocanami szczepię tylko wściekliznę (na kilka tysięcy dawek użytych w ciągu ostatnich 6-7 lat nie mieliśmy ani jednego przypadku niekorzystnych objawów), mam zawsze w lodówce 2-3 dawki "zakaźnych" Biocanów dla psiaków, które trafiają do nas na kontynuację szczepień a mają już rozpoczęte właśnie tym preparatem. Jak do tej pory nie mieliśmy wstrząsów ani innych powikłań i mam nadzieję, ze tak pozostanie.
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Reakcja na szczepienie???

Post autor: kasiawro »

Agag cenna informacja, poparta Waszym doświadczeniem.
Ja będę o tym informować.
Awatar użytkownika
ania N
Posty: 5017
Rejestracja: piątek 03 kwie 2009, 18:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nasiłów /Puławy

Re: Reakcja na szczepienie???

Post autor: ania N »

Bystra w dobę po drugim szczepieniu miała cały brzuch zsypany pryszczami. Na drugi dzień zaczęły przygasać. :uff: Muszę sprawdzić szczepionki.
„Jak ktoś chce coś robić to szuka sposobu, jak ktoś nie chce nic robić to szuka powodu."

https://www.facebook.com/HodowlaOgaraWislanaOsada/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
aniamam
Posty: 879
Rejestracja: czwartek 31 maja 2012, 17:15
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Reakcja na szczepienie???

Post autor: aniamam »

Ja u siebie w gabinecie stosuję zasadę, że szczepię tymi samymi szczepionkami co poprzednio, czyli jak Biocan, to Biocan, jak Vanguard, to Vanguard, jak Nobivac to Nobivac, itd....; ale widuję nieraz w książeczkach zdrowia, że pies za każdym razem jest szczepiony czym innym......Ja na 11 lat pracy w zawodzie i pewnie kilka tysięcy wykonanych szczepień, reakcję alergiczną u psiaka (spuchnięte powieki i uszy) miałam tylko raz......
Ania M., Wrzos z Zatrzebia & Elja Sokoli Lot
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Reakcja na szczepienie???

Post autor: Ania W »

O proszę!
Myślę że to bardzo ważne informacje dla hodowców, żeby mogli w razie czego poprosić o konkretną szczepionkę.
Dzięki!
agag
Posty: 507
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:18

Re: Reakcja na szczepienie???

Post autor: agag »

Ania W pisze:O proszę!
Myślę że to bardzo ważne informacje dla hodowców, żeby mogli w razie czego poprosić o konkretną szczepionkę.
Dzięki!
Nie tylko dla hodowców- kolejne szczepienia wykonywane są już często u nowych właścicieli.
Ja się staram nie mieszać producentów, większość moich znajomych robi tak samo, bo mimo, iż zmiana preparatu nie jest błędem bo szczepionki zwykle zawierają podobne antygeny- mogą mieć inne adiuwanty, substancje konserwujące i tu może być ryzyko NOP (nieporządana reakcja poszczepienna). Zawsze warto zgłosić takie niepokojące objawy lekarzowi, nawet jeśli są tylko przejściowe, typu jednorazowe wymioty czy przejściowa biegunka- my zgłaszamy to wtedy producentowi szczepionki i jeśli z danej serii jest więcej takich przypadków produkt jest badany pod kątem jakości i bywa wycofywany jeśli okaże się, że nie spełnia norm.
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Reakcja na szczepienie???

Post autor: miszakai »

Jestem bardzo ciekawa waszych perypetii z Elją. Cały czas gdybamy do dziś czy ten wstrząs u Śnieżki nie rozpoczął pewnego rodzaju nadwrażliwości neurologicznej potem a w konsekwencji 2 ataków. Teraz ma na maxa odczyny po próbach i notorycznie odkładaną nawet wściekliznę.
Obrazek
Awatar użytkownika
aniamam
Posty: 879
Rejestracja: czwartek 31 maja 2012, 17:15
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Reakcja na szczepienie???

Post autor: aniamam »

U Elji była reakcja późna poszczepienna, około 2,5-3 godz. po szczepieniu zaczęła puchnąć okolica głowy, innych objawów nie było; szybko zareagowała na podane leki p/alergiczne. Była szczepiona szczepionką tej samej firmy co pierwsze szczepienie w hodowli.
Później kolejne szczepienie musiałam przełożyć , bo leczyłam u niej zapalenie pęcherza moczowego - dostawała m.in.antybiotyk przez 2 tyg i nie było żadnej reakcji na podane leki, dostawała też Furaginum - żadnych efektów ubocznych.
2 tyg. temu została zaszczepiona szczepionką innej firmy, obserwowałam Elję przez 3 godziny po szczepieniu - żadnych niepożądanych reakcji.
Do tej pory rozwija się prawidłowo, nie ma żadnych reakcji alergicznych na pokarm, na podawane leki p/pasożytnicze. Nie zaobserwowałam u niej żadnych niepokojących objawów klinicznych.

<<<<niestety w mojej pracy coraz częściej spotykam się z reakcjami poszczepiennymi, ale prawie wszystkie mają miejsce max. do 1 godz. po szczepieniu>>>>
Ania M., Wrzos z Zatrzebia & Elja Sokoli Lot
Awatar użytkownika
marek kornicki
Posty: 31
Rejestracja: wtorek 20 gru 2016, 12:41
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Sulistrowice/Sobotka/Wroclaw/

Re: Reakcja na szczepienie???

Post autor: marek kornicki »

Wiyam Wszystkich :)

Nasza Sunia Turnia jest po sterelizacji,czy należy zmienić jej karme ?
Obecnie karmimy Ja karma Brit Premium Junior large ( sunia ma 1 rok i 2-mc.).
Bardzo ja lubi !
Czy może zmiejszyc iloscowo w podawaniu ? ( by nie tyla ?).
I może więcej dłuższych spacerow ?

Proszę o podpowiedz :)
......" Wiernosci i przebaczenia ucz się od psa "...../ Bogumil Buczynski /
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Reakcja na szczepienie???

Post autor: kasiawro »

Marku to nie ten wątek.
Tutaj masz wątek o karmach suchych:
http://ogarkowo.pl/viewtopic.php?f=47&t=208&start=470" onclick="window.open(this.href);return false;
Tutaj o sterylizacji:
http://ogarkowo.pl/viewtopic.php?f=9&t=795&start=90" onclick="window.open(this.href);return false;
Jak będziecie w okolicy Tomka sklepu zapraszam, też podpowie i zobaczy młodą :)
ODPOWIEDZ