Linienie

monik

Re: Linienie

Post autor: monik »

weszynoska pisze:Oba sa potrzebne...furminator służy do wyciągania podszerstka , co zresztą widac na wszystkich reklamach

a trymer usuwa włos okrywowy, odpowiednio dobrany wytrymuje Ogara bez problemu , trzeba te geste dobierać
no ja bym polemizowała, bo też zajmuję się fryzjerstwem i nie od wczoraj ;)
są różne rodzaje trymerów i każdy rodzaj służy do wyciągania innej partii włosów (te hakowe służą przede wszystkim do usuwania podszerstka właśnie), a furminator w realu wyciągnie każdy włos i podszerstek i włos okrywowy, zależy to od i długości włosa u psa i długości ząbków w furminatorze, bo też są różne. Najpierw jest podszerstek, a potem włos okrywowy, to jak ma się dostać furminator do podszerstka? Omija włos okrywowy? ;)
Co do stosowania furminatora jeszcze: reklama reklamą, ale nieumiejętnym stosowaniem go, można zrobić krzywdę psu poprzez podrapanie skóry, czego oczywiście na reklamie nie ma, bo tego się przecież nie pokazuje.. Toteż nim kupicie furminator, sprawdźcie jakiej długości jest włos Waszego psa i potem do tej długości dokupić odpowiedni furminator.

Tutaj jest większość "narzędzi zbrodni" :D ;)

http://www.karusek.com.pl/index.php?cat=115" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Linienie

Post autor: weszynoska »

monik


fachowcy kupują w innych sklepach :tia:

nie będziemy się przecież przezbywać co wyciąga jaki włos ...ja tam też swoje wiem 8-)
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
monik

Re: Linienie

Post autor: monik »

weszynoska pisze:monik


fachowcy kupują w innych sklepach :tia: [...]
tak, ale wszoleczek fachowcem nie jest i jej wystarczy ten link ;)

Poza tym prawdziwy fachowiec zrobi dobrze psa każdym narzędziem, a nawet mając do dyspozycji tylko nożyczki i grzebień ;)
Awatar użytkownika
ketrin
Posty: 1985
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 20:36
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Łódź

Re: Linienie

Post autor: ketrin »

weszynoska pisze:zainwestuj w dobry furminator, :piwko:
ja kupilam na łódzkiej wystawie - jest super kosztował chyba 80zł ale przy moim "kudłatym" Ogarze ;) sprawdził sie rewelacyjne :silacz: Polecam
Załączniki
F.jpg
F.jpg (14.04 KiB) Przejrzano 1015 razy
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13065
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Linienie

Post autor: kasiawro »

Heheh Ketrin czekałam właśnie na to :)
Awatar użytkownika
ketrin
Posty: 1985
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 20:36
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Łódź

Re: Linienie

Post autor: ketrin »

no pare osób może potwierdzic że sie sprawdził ;)
monik

Re: Linienie

Post autor: monik »

To mi wygląda na trymer hakowy :)

Choć na upartego wszystkie trymery można nazwać furminatorami, eliminatorami, coatminatorami, vachtminatorami i cholera wie czym jeszcze :P

Można jeszcze nabyć taki na bateryjki, ale na pewno nie będzie sam wyczesywać :twisted:

http://germapol.istore.pl/pl,product,13 ... iar,s.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
ania N
Posty: 5017
Rejestracja: piątek 03 kwie 2009, 18:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nasiłów /Puławy

Re: Linienie

Post autor: ania N »

Ale straszne narzędzia pokazujecie :strach_2:

A my mamy szczotkę z jednej strony drucianą z drugiej miękką do glancu i jest ok.
Fakt że Fiord zrzuca sierść umiarkowanie, i nie wymaga częstego czesania. Trymery, wyrywanie włosa brrrr .... :wow_3: Ależ ja w błogiej nieświadomości żyje. :D
„Jak ktoś chce coś robić to szuka sposobu, jak ktoś nie chce nic robić to szuka powodu."

https://www.facebook.com/HodowlaOgaraWislanaOsada/" onclick="window.open(this.href);return false;
monik

Re: Linienie

Post autor: monik »

Ale jest to wyrywanie martwego włosa, czyli nie wiąże się to z żadnym bólem u psa, może jedynie u tego, kto ten włos usuwa :D
Awatar użytkownika
wszoleczek
Posty: 1894
Rejestracja: środa 18 lis 2009, 10:44
Gadu-Gadu: 3431453
Lokalizacja: Libiąż k/Chrzanowa
Kontakt:

Re: Linienie

Post autor: wszoleczek »

Znalazłam fryzjerkę, 30zł za godzinę wyczesywania i mogę zostać z psem :happy3:

Szarpniemy się po zimie :)
Natalia i Nero
ODPOWIEDZ