ile godzin dziennie Wasze psy śpią / spędzają na legowisku?

Awatar użytkownika
carmen
Posty: 763
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 09:18
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: koło Żywca

ile godzin dziennie Wasze psy śpią / spędzają na legowisku?

Post autor: carmen »

jak w temacie i proszę podawac wiek psa :)
Określ swoją wizję przyszłości. Zastanów się jaka jest jej cena? Postanów, że ją zapłacisz...
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: ile godzin dziennie Wasze psy śpią / spędzają na legowisku?

Post autor: weszynoska »

carmen pisze:jak w temacie i proszę podawac wiek psa :)

robisz jakąś statystykę :wow_3:

Diuna lat 4 spi całą dobę z przerwami na jedzenie, sępienie jak my jemy i szaleństwa na dworze...

:D
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
wszoleczek
Posty: 1894
Rejestracja: środa 18 lis 2009, 10:44
Gadu-Gadu: 3431453
Lokalizacja: Libiąż k/Chrzanowa
Kontakt:

Re: ile godzin dziennie Wasze psy śpią / spędzają na legowisku?

Post autor: wszoleczek »

Nero, 1 rok i 10 m-cy, przez cały czas (albo w budzie albo u mnie na łóżku), przerwy: spacer, jedzenie, zabawy na dworze ;)
Natalia i Nero
bea100

Re: ile godzin dziennie Wasze psy śpią / spędzają na legowisku?

Post autor: bea100 »

Dunia 8, Harmoszka 5. U mnie- podobnie jak u Węszynoski :lol:
Tyle, że jeszcze teraz jest maluch co je rozkręca i budzi zapraszając do zabawy i czasem mu się udaje :lol: Półroczny podrostek Skierka jest bardzo aktywna, śpi dużo mniej w dzień, powiedzmy nawet połowę tego co dorosłe suki.
Za to w nocy, jak dochodzi 23,30 idą spać wszystkie, a jak ja jeszcze marudzę to mnie koniecznie zapraszają (Skierka- nawet zagania) do spania. Śpią do 6,30 (w weekendy też niestety :( ) i mają w tym względzie zegarek w pupach.
Ostatnio zmieniony piątek 29 sty 2010, 12:49 przez bea100, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wszoleczek
Posty: 1894
Rejestracja: środa 18 lis 2009, 10:44
Gadu-Gadu: 3431453
Lokalizacja: Libiąż k/Chrzanowa
Kontakt:

Re: ile godzin dziennie Wasze psy śpią / spędzają na legowisku?

Post autor: wszoleczek »

To Nera wpuszczam do domu między 22 a 23, po 8 mnie budzi ale na pole wychodzi przed 9 :zdziw_5: . Ja tylko na niego zerkam, czy gdzieś nogi nie podnosi :jezyk: . Pierwsze co robi po wyjściu to oczywiście... :psiako:
Natalia i Nero
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: ile godzin dziennie Wasze psy śpią / spędzają na legowisku?

Post autor: Ania W »

Nie wiem ile Łoza śpi w ciągu dnia, bo mnie znaczna jego część nie ma. Pewnie niewiele bo zawsze sobie znajdzie coś do roboty...Wczoraj robiła np. porządek w szafie. :cwaniak:
Jak jest wybiegana to i ciurkiem pośpi ze dwie godziny ale jest dość czujna w domu i po spacerach w chwilach "wolnych" raczej nie dłużej jak 1,5 godziny (przy czym reaguje na ruch w domu). Noc raczej przesypia całą ...chyba że musi kota pogonić o 3.38 (jak dzisiaj).
Bard jak niemowlak - je i śpi :) Chociaż na spacerek tez chętnie :)
bea100

Re: ile godzin dziennie Wasze psy śpią / spędzają na legowisku?

Post autor: bea100 »

Ania W pisze:...Noc raczej przesypia całą ...chyba że musi kota pogonić o 3.38 (jak dzisiaj).
Ależ dokładność co do minuty :gleba: Wyobrażam sobie Ciebie... ;)

Carmen- robisz jakieś badania ?
aneta

Re: ile godzin dziennie Wasze psy śpią / spędzają na legowisku?

Post autor: aneta »

Smyk 6 miesięcy w mocy około 4-tej zaczyna spacery i jeśli pozwolimy mu wejść do łużka to do 6-tej, bo o tej zaczyna się życie rodziny.
W dzień do południa raczej nie śpi mino spaceu i buszowania ok godziny w sadach, zaczepia nas i prowokuje domowników do zabawy, po południu jest na legowisku i śpi dardzo czujnie albo zapada w sen na 2 do 3 godz.w pozycji na plecach.
Awatar użytkownika
carmen
Posty: 763
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 09:18
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: koło Żywca

Re: ile godzin dziennie Wasze psy śpią / spędzają na legowisku?

Post autor: carmen »

poprostu zauważyłam, że moja sucz robi się coraz bardziej senna... kiedyś non stop w ruchu, jakiś czas temu jak ktoś wychodził z domu to przestała przybiegac się przywitac - leżała sobie dalej, tylko podnosiła głowę ;) a dzisiaj to nawet pare razy sobie nie przeszkadzała tylko spała dalej... starośc + głuchota? a może lenistwo... bo po co wstawac, jak i tak nic nie dają :lol:

a wierzcie mi wcześniej to był nakręcony na maksa, na każdy ruch, szelest, zapach była już na miejscu żeby go sprawdzic... wcześniej to znaczy jakieś 2-3 lata temu ;)
Określ swoją wizję przyszłości. Zastanów się jaka jest jej cena? Postanów, że ją zapłacisz...
bea100

Re: ile godzin dziennie Wasze psy śpią / spędzają na legowisku?

Post autor: bea100 »

Acha to o to chodzi.
Ja nie zauważyłam, by moje dorosłe suki coraz więcej posypiały z wiekiem. Lub by starsza spała więcej. Inna sprawa, że są obie w sile wieku.
Jesień/zima nastraja psy bardziej sennie niż wiosna/lato
Miałam psy do starości a nawet do późnej starości, wtedy faktycznie spały bardzo długo i jakby mocniej szukając ciepła.
ODPOWIEDZ