Ropowica

Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Ropowica

Post autor: Ania W »

No może to nie jest jakiś wielki wyciek, ma trochę załzawione oczy ale samo to mnie by jakoś nie skierowało na ropowicę, raczej na jakieś lekkie zapalenie spojówek.
Może poszukam fotek Umyka, ale jego fotki robią naprawdę duże wrażanie...tak mi się przynajmniej wydaje. W zestawieniu z powyższymi wyglądają dramatycznie.
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Ropowica

Post autor: kasiawro »

Ja jak widziałam Świetną Pasję to sama nie mogłabym od razu stwierdzić że coś jest nie ok, bardzo słabo widoczne zmiany. Ale jak sobie oglądnęłam małą z Martą wzdłuż i wszerz to decyzja była jedna.
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Ropowica

Post autor: miszakai »

Ja myślę, że ważne są zdjęcia względnych początków choroby dla innych hodowców. W przypadku fotek Umyka jakie widziałam i jego samego to już wtedy nie ma wątpliwości a kluczowe jest to rozpoznanie jak najwcześniej...Dzięki hania :zgoda:
Obrazek
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Ropowica

Post autor: SARABANDA »

U Pasji mnie się najbardziej rzuca w oczy obrzęk spojówek, wiem że dla kogoś kto psa widzi codziennie to może nie być takie oczywiste bo objawy stopniowo narastają.
Ktoś kiedyś wklejał też zdjęcia uszu.
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Ropowica

Post autor: kasiawro »

Gosiu uwierz mi że to spore powiększenie i to są zdjęcia jak obrzęk widać ale jest uwidoczniony poprzez "naciągnięcie" powieki.
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Ropowica

Post autor: SARABANDA »

Wierzę 8-)
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Ropowica

Post autor: Ania W »

Ja bym jeszcze zwróciła uwagę na powiększone węzły chłonne - jak ja widziałam Świetną na początku miała jeden węzeł trochę powiększony, ale nie jakoś dramatycznie. Umyk miał momentami wielkie węzły -widoczne "na zewnątrz" - ale jak już choroba się rozbujała. Trzeba trochę wprawy, żeby to wymacać, bo węzły chłonne są u takie szczeniaka malutkie, ale wet na pewno wymaca.
Teraz jakbym widziała zmiany na powiekach to badanie węzłów byłoby dla mnie kolejnym krokiem.
ODPOWIEDZ