Problemy z łapami - skaleczenia, odgnioty, popękane poduszki

Awatar użytkownika
dorob62
Posty: 1729
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:22
Gadu-Gadu: 7212705
Lokalizacja: Warszawa

Problemy z łapami - skaleczenia, odgnioty, popękane poduszki

Post autor: dorob62 »

Zauważyliśmy że Nemrod na popękane poduszeczki w łapach. Nie ma tam wycieku, ani krwi i chyba go nie boli tylko kiepsko wygląda.. jakby za sucho mu było....Czy to normalne czy tak ma być czy też trzeba mu jakoś pomóc i dawać coś albo smarować? Może to i głupie pytanie ale.... to nasz PIERWSZY ogar:)
"Pies może nauczyć małego chłopca wierności, wytrwałości oraz tego, żeby przed snem zakręcić się trzy razy w miejscu" - Robert Benchley
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Popękane poduszeczki w łapach

Post autor: kasiawro »

Dorota ja kiedyś miałam podobny problem zimą jak był straszny mróz, smarowałam wtedy to zwykłą wazeliną aby zabezpieczyć i nawilżyć.
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Popękane poduszeczki w łapach

Post autor: weszynoska »

Jesli te popękania są delikatne...nie głębokie..takie tylko kreseczki...to jest to normalne..w końcu pies biega po terenie..nie nosi butów..nie uzywa kosmetyków..wygładzających ;)
Psia łapa od spodu narażona jest na ścieranie...i tylko szczeniaczki mają podusie milusie

w zimie..można smarować wazeliną..ale najpierw opłukać po spacerze..i wysuszyc ( chodzi o sól)
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
Malgosiaczek_27
Posty: 1587
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:51

Re: Popękane poduszeczki w łapach

Post autor: Malgosiaczek_27 »

A nawilżać łapki powinno się tylko zima, podczas mrozów? Czy można stale to robić, żeby łapki nie były popękane?
Obrazek

Czekolada uspokaja bardziej, niż kolor zielony ;)
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Popękane poduszeczki w łapach

Post autor: kasiawro »

Malgosiaczek_27 pisze:A nawilżać łapki powinno się tylko zima, podczas mrozów? Czy można stale to robić, żeby łapki nie były popękane?
Małgosiu nie mam wielkiego doświadczenia, ale nie wydaje mi się, że pies potrzebuje aby mu nawilżać łapki, tak jak Węszynoska napisała pies biega i ma prawo mieć poduszki popękane - butów nie nosi - to taki naturalny urok psa. Znam wiele osób mających psy i nikt nie smaruje poduszek swoim pupilom, chyba że jest jakiś problem większy albo mróz.
Awatar użytkownika
dorob62
Posty: 1729
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:22
Gadu-Gadu: 7212705
Lokalizacja: Warszawa

Re: Popękane poduszeczki w łapach

Post autor: dorob62 »

Okejs:)Rozumiem:) Tak zapytałam bo jak ludziskom pękają pięty to soę smaruje i leczy i w ogóle świadczy to o chorobie.....Ale skoro mówicie, że tak jest i ma być to,.... już się nie martwię:)
"Pies może nauczyć małego chłopca wierności, wytrwałości oraz tego, żeby przed snem zakręcić się trzy razy w miejscu" - Robert Benchley
Awatar użytkownika
carmen
Posty: 763
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 09:18
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: koło Żywca

Re: Popękane poduszeczki w łapach

Post autor: carmen »

Nie raz mu pękną do krwi i też nie bedziesz tego ruszac. Zagoi się jak na psie ;) Oczywiscie nie mówię o przypadku jak się mu coś wbije czy zrani się poważnie... Mój psiak miał nie raz zranione poduszki hmm. Zawsze generalnie w takim przypadku odsyłałam ją na legowisko. Czasem wylizywała. Raz też wylizywała dośc mocno to jej nie pozwalałam i przy mnie nie lizała ;) Z mojego doświadczenia to akurat poduszki łap goją się bardzo szybko i chyba każdy pies, jak napisała Węszynoska czy Kasiawro ma ślady używania łap ;)

a szczeniaczek to faktycznie... poduszki jak pupcia niemowlęcia... ale co tu kryc szczeniaczek w zasadzie wszystko ma takie gładziutkie ;)

Paru forumowiczów miało doświadczenia z szyciem łapoli - to mogą coś w tym temacie też napisac ;)
Określ swoją wizję przyszłości. Zastanów się jaka jest jej cena? Postanów, że ją zapłacisz...
Awatar użytkownika
Malgosiaczek_27
Posty: 1587
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:51

Ogórkowe łapy (spód łapek) i ich kolor.

Post autor: Malgosiaczek_27 »

Mam do Was pytanie. Czy jest to normalne, gdy na poduszkach łapek są takie jaśniejsze plamki jak na zdjęciu poniżej? Nucia ma takie plamki na wszystkich 4 łapkach.
Załączniki
IMGP6269.JPG
IMGP6269.JPG (71.79 KiB) Przejrzano 3961 razy
Obrazek

Czekolada uspokaja bardziej, niż kolor zielony ;)
Awatar użytkownika
REDAIK
Posty: 1090
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 23:16

Re: Ogórkowe łapy (spód łapek) i ich kolor.

Post autor: REDAIK »

Ania W mówiła, że szczeniaki tak maja, a później to znika, tylko, że u Leśnego nadal widać, choć coraz mniej.
http://www.ogarzygon.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Awatar użytkownika
carmen
Posty: 763
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 09:18
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: koło Żywca

Re: Ogórkowe łapy (spód łapek) i ich kolor.

Post autor: carmen »

to normalne małgosiu - kolorowe poduszki łap, moga byc też całe czarne albo całe białe... taki rozkład barwnika ma Twoja nutka :)
Określ swoją wizję przyszłości. Zastanów się jaka jest jej cena? Postanów, że ją zapłacisz...
ODPOWIEDZ