Upały

bea100

Upały

Post autor: bea100 »

Jak sobie radzicie z psami w takie upały jak teraz? Jak Wasze ogareczki znoszą upały? Mamy rasę polską a tu Afryka dzika :zdziw_4:
Awatar użytkownika
aganowaczek
Posty: 4360
Rejestracja: poniedziałek 18 sty 2010, 14:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Koziegłówki

Re: Upały

Post autor: aganowaczek »

Łycar wychodzi na pobieganie dopiero wieczorem - chociaż wczoraj wieczorem było u nas 29 stopni :zdziw_5: Wychodzę na pół godziny, zabieram butelkę z wodę, daję pić co jakiś czas i moczę mu głowę mokrą ręką i skraplam całego. Jak na razie innych pomysłów nie mam na upał :mysl_1:
Na "wysikanie" wychodzi w ciągu dnia dosłownie na chwilę. Potem wraca do chłodniejszego domu.
Panu Bogu świeczkę a diabłu OGAREK :-)
Hodowla Ogara Polskiego
"z Sarmackiej Tradycji FCI"
534 992 136

Awatar użytkownika
layla50
Posty: 170
Rejestracja: sobota 22 lis 2008, 07:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Krakow/Grojec/Alwernia

Re: Upały

Post autor: layla50 »

Moje dwa ogórki podobnie mają,na siku i do domu.Nawet na trawie pod drzewami gdzie czasem jest cień nie mają ochoty być,nie bawią się też jak dawniej.Leżą na płytkach i śpią prawie cały dzień.Wstaję wcześnie i wychodzimy do ogródka,bo wtedy jest najchłodniej.Nie dają się za bardzo spryskiwać woda z węża,wieją wtedy jak najdalej.Właściwie Kusy i Szafir ,sami ustalają sobie kiedy chca wyjść i na jak długo.Oczywiście cały czas wszędzie miski z wodą w cieniu. :mysl_1:
Nieczulego na niedole zwierzat i ludzka niedola nie wzruszy!
http://artystycznie.home.pl/kreator" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Upały

Post autor: weszynoska »

No ja też nie zauważyłam jakiegoś szczególnego braku apetytu :gleba: zjadły by konia z kopytami i stajnią

nasze psy trochę mniej szczekają :D wiecej piją ( wiadra mam porostawiane w kilku miejscach )

szukają cienia sporo leżą , ale na nieszczęśliwe nie wyglądają , lenistwo na całego

natomiast hotelowy husky ma przechlapane :( dla niego nie ma chłodnego miejsca niestety
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
bea100

Re: Upały

Post autor: bea100 »

Layla kochana, ja bym nie polewała żadnemu zimną wodą z węża zwłaszcza pleców/czapraka, naprawdę łatwo u psa o zapalenie płuc (taką ma pies "konstrukcję", że płuca mało "chronione"). I też nie głowę. Ja zimną wodą moczę pod pachami psa.
Najgorsze dla psów są nagłe różnice temperatur, nie stałe upały czy nie stałe mrozy- ale właśnie gdy się dzieją nagłe różnice!

Nalewam swoim chłodnej wody do dużej plastikowej miski. Wtedy one same tam wkładają łapy i widzę jak się chłodzą.
No i u mnie też kubeł z wodą na ogrodzie stoi i staram się tam często zmieniać wodę- zresztą suczki stają nad kubełkiem i pokazują mi, że na to czekają :lol: .
Polewam też często dla nich płytki betonowe, lubią potem tam się wylegiwać w cieniu jak największy upał.
Ostatnio zmieniony wtorek 13 lip 2010, 12:16 przez bea100, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8079
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Upały

Post autor: BasiaM »

My w domu mamy .... chłodno :mrgreen: Jeszcze jak opuszczę rolety zewnętrzne do połowy okna to tak przyjemnie się robi :cwaniak:

Uchaty w upały i tak sporo śpi. Psy są mądre. Same wiedzą, że nie należy się przemęczać w taki gorąc :mrgreen:
Rano idziemy na dłuższy spacer. Potem śniadanie i Uchatek śpi w chłodnym pokoju.
W ciągu dnia mamy spacer na szybkie siku, żeby w upale nie chodzić długo
a wieczorkiem zazwyczaj idziemy do leśniczówki na piwko :piwko: a Uchaty na michę zimnej wody :mrgreen:

Wodę dla psa mamy i w domu i na balkonie. Często zmieniam, żeby była świeża i zimna albo wrzucam do niej kostkę lodu.
Uchaty upodobał sobie michę z wodą na balkonie.
Nawet jak wracamy ze spaceru to nie pije w domu tylko czeka pod drzwiami balkonowymi, żeby go wypuścić :mrgreen:

No i obowiązkowo po popołudniowym spacerze - zimny jogurt dla ochłody :cwaniak:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
wladekbud
Posty: 608
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2008, 08:37
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Oleśnica/d-śląskie

Re: Upały

Post autor: wladekbud »

Burza zrezygnowała ze spania na kanapie i śpi na panelach. Pije może miskę więcej niż zwykle, zjada trochę mniej. I do tego dostała cieczki :wow_3:
"Whoever loveth me, loveth my hound." - Thomas More
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Upały

Post autor: Aszemi »

wladekbud pisze:I do tego dostała cieczki :wow_3:
nieprzewidywalne są konsekwencje upałów :D

Moje suki jak większość gardzą ogródkiem wylegują się na panelach/kaflach ale poza tym jedzą normalnie a piją - Salwa bez zmian Szajka ciut więcej - ale Salwa nigdy dużo nie piła ;)
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
bea100

Re: Upały

Post autor: bea100 »

Aszemi pisze:
wladekbud pisze:I do tego dostała cieczki :wow_3:
nieprzewidywalne są konsekwencje upałów :D
...
Przed czasem? Pytam, bo moja suńka jakby odwrotnie, u niej Matka Natura na te upały coś się nie spieszy :fiufiu:
Awatar użytkownika
wladekbud
Posty: 608
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2008, 08:37
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Oleśnica/d-śląskie

Re: Upały

Post autor: wladekbud »

Cieczka równo rok (+4 dni) po pierwszej, to chyba w normie?
"Whoever loveth me, loveth my hound." - Thomas More
ODPOWIEDZ