Zachowania agresywne wobec innych psów-wirtualny eksperyment

Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8082
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Zachowania agresywne wobec innych psów-wirtualny eksperyment

Post autor: BasiaM »

Uchaty pewnie przy bramce stoi i chce z Codą do domu na śniadanie i do ciepłego łóżka :sen:
Idziemy spać ;)
Ostatnio zmieniony poniedziałek 03 mar 2014, 09:54 przez BasiaM, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Asiun
Posty: 1267
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 17:50
Gadu-Gadu: 4129240
Lokalizacja: pod Warszawą

Re: Zachowania agresywne wobec innych psów-wirtualny eksperyment

Post autor: Asiun »

To ja też zabieram Orika - pora odpocząć po wrażeniach ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Iza i Sławek
Posty: 1621
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 09:47
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Zachowania agresywne wobec innych psów-wirtualny eksperyment

Post autor: Iza i Sławek »

W tym czasie Fraszka wykopuje wspaniałą kość piszczelową (razem z kawałkiem nogawki. Na moje oko jakiś gajerek). Luśnia usiłuje ją zabrać, ale że nie może dogonić, zadowala się stopą obutą w pantofel (rozmiar 43)
Moje suki już się nie nudzą :happy3:
.....przypominam, ze teren należy (zaprosiła nas ;) ) do SARABANDY
Wesna z Gończaków
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8082
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Zachowania agresywne wobec innych psów-wirtualny eksperyment

Post autor: BasiaM »

Ja myślałam, że scenariusz wymyśla Sarabanda :mysl_1:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
EiMI
Posty: 2870
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Serby

Re: Zachowania agresywne wobec innych psów-wirtualny eksperyment

Post autor: EiMI »

Nie łapię na czym to polega, ale jedno wiem... Etnę mogę wpuścić tylko z psami, suk nie toleruje bezwzględnie (choć Abrę w ogródku wytrzymywała), a Calvadsa do dziewuch, szczeniaków i kastratów oraz bez względu na rasę do piesków, które na stojąco przejdą mu między łapami zawsze.... Bałabym się go wpuścić do dorsłych psów, które mogłyby się stawiać, bo mogłoby być różnie... więc raczej nie zaryzykuję, bo jestem tchórzem. Poza wystawami nie mamy konaktu z "pełnowartościowymi" samcami ;)
Ostatnio zmieniony poniedziałek 03 mar 2014, 21:57 przez EiMI, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Zachowania agresywne wobec innych psów-wirtualny eksperyment

Post autor: SARABANDA »

Myślę że wszyscy którzy chcieli się ustosunkować do propozycji już to zrobili więc pora kończyć.
Dziękuję wszystkim uczestnikom zabawy, mam nadzieję że nikt nie ucierpiał :tia:
Zamierzałam jeszcze rzucić jakimś mięchem w towarzystwo jak to bywa w tych zagranicznych filmikach o gończych ale to już chyba by była przesada.
Całkiem przypadkowo :jezyk_3: Qzia wyraziła jednym zdaniem to co zamierzałam umieścić we "wnioskach" :
Moim zdaniem każdy porządny gończy powinien zająć się węszeniem, gonieniem, głoszeniem czy tym podobnym sprawami, zamiast napastować inne psy. :nunu: :nunu:
Nic dodać nic ująć. :brawo_1:
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Zachowania agresywne wobec innych psów-wirtualny eksperyment

Post autor: Ania W »

SARABANDA pisze: Moim zdaniem każdy porządny gończy powinien zająć się węszeniem, gonieniem, głoszeniem czy tym podobnym sprawami, zamiast napastować inne psy. :nunu: :nunu:
Nic dodać nic ująć. :brawo_1:
No tak...ale to na otwartym terenie ....baaardzo krótko na zamkniętym, zwłaszcza niewielkim :roll:
SARABANDA pisze: Zamierzałam jeszcze rzucić jakimś mięchem w towarzystwo jak to bywa w tych zagranicznych filmikach o gończych ale to już chyba by była przesada.
No troszkę :D
Zwłaszcza, że tamte od pokoleń żyją w dużych grupach, a nasze to głównie "jedynki" ewentualnie prezentują model 2 + rodzina ludzka ;)
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8082
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Zachowania agresywne wobec innych psów-wirtualny eksperyment

Post autor: BasiaM »

Chyba ze mną coś nie tak :niewka:
Może mi teraz ktoś wytłumaczyć o co w tej "zabawie" chodziło ? :zdziw_4:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Zachowania agresywne wobec innych psów-wirtualny eksperyment

Post autor: SARABANDA »

Basiu, tak w skrócie to o skonfrontowanie wyobrażeń o psychice własnych psów z rzeczywistością .
Bo ja ciągle mam wrażenie że się oszukujemy. Nie dlatego żeby ogary miały jakąś fatalną psychikę ale przyznajcie że wiele, w tym także moje mogły by mieć lepszą.
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Zachowania agresywne wobec innych psów-wirtualny eksperyment

Post autor: hania »

Ale to wszystko ciągle zostaje w sferze wyobrażeń. Jakbyśmy chcieli konfrontować wyobrażenia z rzeczywistością to trzeba by to zrobić w rzeczywistości a nie na monitorze.

Sarabanda muszę się z Tobą zgodzić. Dla mnie ogary mogłyby mieć lepszą psychikę - i nie myślę tutaj o zdolności uczenia się, ale np o pewności siebie.
ODPOWIEDZ