Wystawy zagraniczne - Poradnik i Zachętnik

Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Wystawy zagraniczne - Poradnik i Zachętnik

Post autor: Ania W »

Marta A pisze: Boże, jak dziecko we mgle jestem...
Chyba nie bardziej niż pani na poczcie przyjmująca zlecenie przelewu zagranicznego :D

Junior.
Ja bym wpisała chyba Polish Hound ale myślę, że po ogarze też dojdą co to ;)
Awatar użytkownika
Marta A
Posty: 1007
Rejestracja: czwartek 16 maja 2013, 22:54
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Suwalszczyzna

Re: Wystawy zagraniczne - Poradnik i Zachętnik

Post autor: Marta A »

Ania W pisze:
Marta A pisze: Boże, jak dziecko we mgle jestem...
Chyba nie bardziej niż pani na poczcie przyjmująca zlecenie przelewu zagranicznego :D
Haha, o na pewno nie bardziej! Moja pani osiągnęła szczyty zagubienia :jezyk_3:
Ale może się udało ;)
Ania W pisze:Ja bym wpisała chyba Polish Hound ale myślę, że po ogarze też dojdą co to ;)
No to może na zasadzie kompromisu angielska nazwa dla ścisłości w nawiasie po ogar polski?

Czy ktoś podpowie jeszcze co z tym czaprakiem/ kolorem?
Obrazek
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Wystawy zagraniczne - Poradnik i Zachętnik

Post autor: hania »

Marta A pisze: No to może na zasadzie kompromisu angielska nazwa dla ścisłości w nawiasie po ogar polski?
Zawsze pisałam po polsku bo tak widnieje na stronie FCI
Czy ktoś podpowie jeszcze co z tym czaprakiem/ kolorem?
Wpisz czaprak i się nie przejmuj ;)
Awatar użytkownika
Ewka
Posty: 3817
Rejestracja: poniedziałek 03 sty 2011, 19:12
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Błonie

Re: Wystawy zagraniczne - Poradnik i Zachętnik

Post autor: Ewka »

Żeby nie było - chciałam pomóc, choć doświadczenia mam żadne... :D
Wpisałam w słownik internetowy ling.pl "czaprak" i wyskoczyło "housing", co oznacza również budownictwo mieszkaniowe, obudowę i osłonę - ściśle techniczne znaczenia... :?
Więc może jeśli wpiszesz w polu umaszczenie po prostu "czaprakowy", to system jednak przełknie?
Byleby w sercu ciągle maj!
Awatar użytkownika
ketrin
Posty: 1985
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 20:36
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Łódź

Re: Wystawy zagraniczne - Poradnik i Zachętnik

Post autor: ketrin »

Marta, jak wróce do domu to ci moge podać mam jeszcze erykowe zgłoszenie z Wilna w dokumentach
...no chyba ze mam w mailu to poszukam

znalazłam rok 2008 :) "czaprak", "Ogar Polski" zreszta wszystko po naszemu później też tak bedzie w katalogu - rany jak ja miło wspominam te wystawy :marzyc:
Marta A pisze:Znaczy się Junior class?
Boże, jak dziecko we mgle jestem...
przesadzasz ja to Hani zadawałam pytania z kosmosu aż sie teraz wstydze :D
Awatar użytkownika
Marta A
Posty: 1007
Rejestracja: czwartek 16 maja 2013, 22:54
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Suwalszczyzna

Re: Wystawy zagraniczne - Poradnik i Zachętnik

Post autor: Marta A »

Dzięki wszystkim! :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Wystawy zagraniczne - Poradnik i Zachętnik

Post autor: Ania W »

No dobra, moje też poszło...mam nadzieję, że niczego nie pomieszałam :strach_4:
niby człowiek robił to dziesiątki razy ale jednak ta zagranica onieśmiela ;)
Awatar użytkownika
Marta A
Posty: 1007
Rejestracja: czwartek 16 maja 2013, 22:54
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Suwalszczyzna

Re: Wystawy zagraniczne - Poradnik i Zachętnik

Post autor: Marta A »

Ania W pisze: niby człowiek robił to dziesiątki razy ale jednak ta zagranica onieśmiela ;)
No ja dopiero trzeci :fiufiu:

Dla podsumowania dodam, że wpisałam wszystko po polsku.
Obrazek
Awatar użytkownika
Iza i Sławek
Posty: 1621
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 09:47
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Wystawy zagraniczne - Poradnik i Zachętnik

Post autor: Iza i Sławek »

Jak wiadomo, dopiero co "przetestowałem" wystawę na Białorusi. O wystawie napiszę dalej, teraz pokażę drogę, jaką trzeba przebyć, aby zostać Dumnym Wystawcą ( w skrócie DW ;) )
Początek banalny - musimy sobie wybrać pasującą wystawę. Najbliżej są Brześć i Grodno (CAC) Nieco dalej, bo ok. 300 km. Mińsk (CACIB, 2X CACIB). Koszt wystawy w Brześciu to 30 Euro.
Nie należy bać się dróg na Białorusi. Jakościowo są dobre, czasami nawet lepsze niż w polsce. Jeżeli jedziemy drogą platną musimy zaopatrzyć się w urządzenie BelToll ( coś jak nasz ViaToll) ceny 0,04 Euro/km. dla osobówek.
Jak juz się zdecydowaliśmy na wystawę, to kontaktujemy sie mailowo/ telefonicznie z osobą "zarządzajacą" wystawą. W tym miejscu chciałbym gorąco pozdrowić Svetuanę Kanaevą i .... :szacun_1: :szacun_1: :szacun_1: za to, jak kierowała całą imprezą.
Od zarządcy ( ;) ) wystawy otrzymujemy zaproszenie, na podstawie którego, udajemy się do Konsulatu po wizę. Na wizę czeka się ok. 5 dni, kosztuje to 25 Euro + obowiazkowe ubezpieczenie ( wystarczy tygodniowe, za 8 zł)
Pies musi mieć paszport, oraz wykonane badanie kliniczne oraz świadectwo od Powiatowego Inspektora Weterynaryjnego (25 zł)
Tak "uzbrojeni " udajemy się w strone granicy. (Jeżeli jedziecie samochodem, to pamietajcie o obowiązkowej "zielonej karcie" Jeżeli samochód nie należy do was, to pisemne użyczenie. Warto też na wszelki wypadek zaopatrzyć się w Międzynarodowe Prawo Jazdy (wyrobienie kosztuje 35 zł / 5 dni)) Ponieważ przekroczenie granicy może trwać kilka godzin, lepiej mieć zapas czasu i ...wysikanego psa.
Jeżeli planujemy przejazd z większa ilością psów, to pamiętajcie, że jedna osoba może przewozić do dwóch psów o łącznej wadze do 50 kg :zdziw_4: Opłata celna za psa wynosi ok. 15 000 RBY czyli ok. 4 zł. Pomimo biurokracji, nie mogę złego słowa powiedzieć na Białoruskie służby. Sympatyczni, pomocni - w przeciwieństwie do indywiduum w drodze powrotnej który robił wszystko żeby obrzydzić nam opinię o Polakach :zly2:
Jak widać, sam wyjazd trochę kłopotliwy - w zamian dostajemy skromną wystawę na nieco ponad 300 psów i ogromne wyrazy sympatii. Na żadnej wystawie nie spotkałem się z tak przyjacielską atmosferą wsród wystawców. I dlatego czuję, że jeszcze nie raz zawitam na wystawy w Bialorusi. Warto !!!
Wesna z Gończaków
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Wystawy zagraniczne - Poradnik i Zachętnik

Post autor: qzia »

:piwko: :piwko:
ODPOWIEDZ