Lipnowskie Czapraki FCI. Jesień 2015

Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7820
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Lipnowskie Czapraki FCI. Jesień 2015

Post autor: qzia »

Iza i Sławek pisze:Rozumiem że Zenit sam przychodzi i kryje wszystkie suki ? :strach_2:
A może zamiast negowac Zenka jako reproduktora, zastanowić się DLACZEGO hodowcy właśnie jego wybierają?
I proszę nie odpowiac, bo to chyba nie jest odpowiedni wątek
Wiele razy pytałam i nie dostałam odpowiedzi. :niewka: :niewka: Wracając do tematu to Zenit ma KW w trzecim pokoleniu. :jezyk_3: :jezyk_3:
Awatar użytkownika
Iza i Sławek
Posty: 1621
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 09:47
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Lipnowskie Czapraki FCI. Jesień 2015

Post autor: Iza i Sławek »

FCI nie przyznaje intera jak są luki w rodowodzie a nie jak któryś z przodków miał KW
Wesna z Gończaków
Awatar użytkownika
ZbyszekC
Posty: 2056
Rejestracja: piątek 13 mar 2009, 19:40

Re: Lipnowskie Czapraki FCI. Jesień 2015

Post autor: ZbyszekC »

qzia pisze:: Wracając do tematu to Zenit ma KW w trzecim pokoleniu. :jezyk_3: :jezyk_3:
Abra też. Nawet dwa razy. I po mieczu i po kądzieli. :jezyk_3:
I to czyni ją interesującą hodowlanie. :jezyk:

Nie demonizujmy wpływu Zenita na populację ogara. Porównanie do wpływu Dusiołka nie ma sensu. W czasach Dusiołka było dużo mniej miotów i ogarów.
Do hodowli weszło jak na razie nie tak dużo Zenkowego potomstwa. I jak patrzę na bazę to w ostatnich latach były też inne psy ze sporą liczbą miotów. :jezyk_3:
"Moim prawdziwym obowiązkiem jest ocalić własne marzenia." - Arthur Schopenhauer
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Lipnowskie Czapraki FCI. Jesień 2015

Post autor: miszakai »

Gratulacje dla Abry i niech zdrowo donosi i urodzi.
Obrazek
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8080
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Lipnowskie Czapraki FCI. Jesień 2015

Post autor: BasiaM »

Gratulacje :piwko: i od nas :mrgreen:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7820
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Lipnowskie Czapraki FCI. Jesień 2015

Post autor: qzia »

Iza i Sławek pisze:FCI nie przyznaje intera jak są luki w rodowodzie a nie jak któryś z przodków miał KW
A co to są luki w rodowodzie? Jak w rodowodzie nie ma wszystkich przodków to nie jest to chyba rodowód? :niewka: :niewka:
Awatar użytkownika
Ewka
Posty: 3817
Rejestracja: poniedziałek 03 sty 2011, 19:12
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Błonie

Re: Lipnowskie Czapraki FCI. Jesień 2015

Post autor: Ewka »

Zbyszku naprawdę serdecznie gratuluję i mam nadzieje, że będziemy się tutaj cieszyć szczęśliwym rozwiązaniem i śledzić podrastające maleństwa Abry i Zenita. :piwko:

I wybacz, bo to nie w tym wątku dyskusja powinna się toczyć, ale tak, jak Kasię zaintrygowały mnie te luki w rodowodzie. Zwłaszcza, że w dyskusji wcześniej postawiono, jak mi się zdaje, znak równości pomiędzy KW a lukami w rodowodzie. A ja na wzmianki o KW "wraźliwa jezdem" :roll: ;)
Ania W pisze:
ZbyszekC pisze:
Oboje rodzice z pełnym PKR
Zastanawia mnie coraz bardziej ta tendencja, że już w kolejnym ogłoszeniu podkreśla się, że rodzice to PKRy :mysl_1:. Zwłaszcza, gdy KW powoli na wymarciu...a i w rodowodach rodziców KW się jednak trafiają ;) Jakiś wstyd czy co ? :tia:
Iza i Sławek pisze:Aniu, żaden wstyd. Po prostu FCI nie przyzna Intera jeżeli jest luka w rodowodzie.
No więc co to ta luka? :strach_2:
Ostatnio zmieniony wtorek 08 wrz 2015, 12:39 przez Ewka, łącznie zmieniany 1 raz.
Byleby w sercu ciągle maj!
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Lipnowskie Czapraki FCI. Jesień 2015

Post autor: Ania W »

Jak macie w rodowodzie NN-ka to macie "nad nim" luki bo nieznani są jego rodzice.
Ale w pewnym momencie NN-ek robi się czwartym pokoleniem i nie ma już "dziur" mimo, że są KW :)
Tak to rozumiem - i tak np. Major i Ural mimo że są PKR to mają jeszcze w rodowodzie luki. Ich dzieci nie będą już ich miały.
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Lipnowskie Czapraki FCI. Jesień 2015

Post autor: miszakai »

Czyli Cyga też tak ma:) Ale fajnie, ma luki. Lucky luki :)
Obrazek
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7820
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Lipnowskie Czapraki FCI. Jesień 2015

Post autor: qzia »

"Prawo do uzyskania tytułu Międzynarodowego Championa FCI mają psy: czystej rasy. Psa uznaje się za czystorasowego, gdy posiada on kompletny, minimum
trzypokoleniowy rodowód (14 przodków), a jego przodkowie zarejestrowani są w uznanych przez
FCI księgach hodowlanych lub księgach wstępnych z podaniem ich nazwy, skrótów nazw uznanej
przez FCI księgi rodowodowej/księgi wstępnej oraz numerów rejestracyjnych."
Wg FCI Ural czy Major są już czystej rasy. Luki mają w 4 pokoleniu, które nie jest już brane pod uwagę. :mysl_1: :mysl_1:
ODPOWIEDZ